0
TV3

Lietuvos lengvaatlečiai kaip tarė taip ir padarė – pateko į Europos lengvosios atletikos I lygos čempionatą. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione savų žiūrovų siekė ne tik kuo daugiau iškovoti taškų komandai, tačiau ir „mušė“ rekordus. Be lietuvių kelialapį į aukščiausią Senojo žemyno lygą iškovojo slovėnai.

Gerino rezultatus

3000 metrų kliūtinio bėgimo rungtyje įspūdingą rezultatą parodė Justinas Beržanskis, kuris distanciją įveikė per 8,45,36 minutes ir net 13 sekundžių pagerino savo asmeninį rezultatą. Pats sportininkas neslėpė, kad tikėjosi pagerinti rekordą: „Tik reikėjo gero varžovo“ , – sakė bėgikas – Visą sezoną tam ruošėmės ir dar dabar nėra pati geriausia forma, bet stengiamės ją pasiekti Universiadoje. Kadangi anksčiau esu bėgęs 1500 metrų, tai turiu neblogą finišą. Aišku, gaila, kad ne pirmas“. Greičiau už lietuvį bėgo tik danas Ole Hesselbjergas.

100 metrų rungtyje su barjerais 7 taškus į Lietuvos rinktinės kraitį įdėjo Sonata Tamošaitytė, kuri pagerino savo sezono rezultatą. Tačiau, kaip pati bėgikė teigė dar nesijaučia pasiruošusi svarbiems startams: „Bėgti kaip ir norisi, bet dar daug klaidelių, reikia pasitobulinti. Nežinau, ar šį sezoną dar suspėsime, bet kol kas dar nesijaučiu formoje.“

Daugelis Lietuvos lengvaatlečių po Londono olimpinių žaidynių gerokai sumažino fizinį krūvį, tuo tarpu sprinterė prisipažino tempo nemažinanti: „Kadangi nebandžiau jų mažinti, tai taip ir gavosi – gavau trauma ir negaliu daryti visko pilna jėga.“

Pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato ir pasaulio jaunimo vicečempionė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė taip pat pagerino savo sezono rezultatą, peršokusi per 1,88 metrų iškeltą kartelę. Pati sportininkė prisipažino, kad rezultato tikėjosi kiek geresnio, tačiau dabar susikoncentravusi ties Europos iki 23-ejų metų lengvosios atletikos čempionatu, kuris vyks liepos 11 – 14 dienomis Tamperės mieste, Suomijoje.

Pasiteiravus, ką mano apie S. Dariaus ir S. Girėno stadiono dangą, kuria skundėsi Europos vicečempionas Raivydas Stanys, lengvaatletė teigė: „Iš tikrųjų labai keista, kad jis skundžiasi savo namų danga, nes čia treniruojasi. Aš galėčiau skųstis, kad mes Vilniuje iš vis neturime, kur šokinėti. Iš tiesų, danga – kokia yra, nes kiekvienose varžybose ji kitokia ir reikia prisitaikyti. Ji yra visiems vienoda. Tiesiog kaip Raivydas minėjo yra šiek tiek „žaidžiantis“ vėjas, kai vienu metu jis tau pučia į priekį, kitu – iš nugaros ir nuo to labai varijuojasi įsibėgėjimo ilgis. Labai sunku, nes pradedi bėgti ir jauti, kad į tave pučia, tai kaip ir suvoki, kad šiek tiek reikėjo pabėgti į priekį, bet jau būna per vėlu. Dėl dangos tikrai nėra skųstis, nes sąlygos – visiems vienodos.“

Laiko atsigauti turėjo

Prieš kiek daugiau nei savaitę iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) grįžusi NCAA čempionė 1500 metrų bėgikė Natalija Piliušina finišavo antra, į priekį užleisdama Amelos Terzič. Lietuvos rekordininkė distanciją įveikė per įveikė per 4,26,83 minutes ir nuo lyderės atsiliko 10 šimtųjų sekundžių. „Laikas nėra greitas, buvo taktinė kova. Tas pirmas ratas toks lėtas, taip bėgant galima nubėgti ir 6 kilometrus per treniruotę, bet ne per varžybas. Buvo taktinė kova ir aš ją pralaimėjau“ , – sakė bėgikė.

Prieš kelias savaitė 1500 metrų bėgikė įspūdingai finišavo NCAA čempionate, kuriame atstovavo Oklohomos universitetui ir trasoje iš viso sugaišo 4 minutes 13,25 sekundės. Praėjusiais metais N. Piliušina buvo užėmusi 12 vietą, o 2011-aisiais buvo antra 800 mtrų bėgime.

„Kiek galėjau tiek padariau. Laikas irgi ne asmeninis, bet vien tai, kad iš ketvirtos pakilau į antrą  vietą, tai džiaugiuosi“, – po 5000 metrų bėgimo sakė viena perspektyviausių mūsų šalies bėgikių Vaida Žūsinaitė. Bėgikei tai buvo antrojo rungtis per dvi dienas – vakar ji startavo 3000 metrų su kliūtimis rungtyje ir finišavo antra, į priekį užleisdama slovėnę Maruša Mišmaš, kuri taip pat startavo 5 kilometrų bėgime.

Šį kartą Lietuvos rekordininkė neužleido savo pozicijos pagrindinei varžovei – slovėnė finišavo ketvirta. Tuo tarpu lietuvė liko antra ir pagerino savo sezono rezultatą – 16:16,42 minutės: „Vienu metu, kai ji mane aplenkė, tai jau galvojau, kad šį kartą paskutiniame rate ją pralenksiu. Bet tikriausiai, kad ištvermės turi mažiau – 5 kilometrai vis tiek ne 3. Pajaučiau, kad jau lėtėja, tai bėgau viena.“

Lietuvių pasirodymai:

Moterys:

Kūjio metimas. Natalija Gudauskienė 8 vieta. 41,18 m

100 m bėgimas su barjerais. Sonata Tamošaitytė 2 vieta. 13,63 sek.

Šuolis į aukštį. Airinė Palšytė 2 vieta. 1,88 m

1500 m bėgimas. Natalija Piliušina 2 vieta. 4,26,83 min.

Rutulio stūmimas. Austra Skujytė 2 vieta. 16,52 m

200 m bėgimas. Lina Grinčikaitė 2 vieta. 23,39 sek.

Šuolis į tolį. Jogailė Petrokaitė 3 vieta. 6,16 m

5000 m bėgimas. Vaida Žūsinaitė 2 vieta. 16,16,42 min.

4x400 m bėgimas. Eva Misiūnaitė, Eglė Balčiūnaitė, Modesta Morauskaitė, Agnė Šerkšnienė 1 vieta. 3,35,11 min.

Vyrai:

Šuolis su kartimi. Benas Kentra 7 vieta. 4,40 m

110 m bėgimas su barjerais. Artūras Janauskas 7 vieta. 14,58 sek.

Trišuolis. Andrius Gricevičius 7 vieta. 15,24 m

Disko metimas. Andrius Gudžius 4 vieta. 55,98 m

800 m bėgimas. Mindaugas Striokas 8 vieta. 1,54,09 min.

3000 m kliūtinis bėgimas. Justinas Beržanskis 2 vieta. 8,45,36 min.

Ieties metimas. Edis Matusevičius 4 vieta. 66,61 m

200 m bėgimas. Egidijus Dilys 3 vieta. 21,27 sek.

3000 m bėgimas. Šarūnas Mockus 8 vieta. 8,43,55 min.

4x400 m bėgimas. Artūras Janauskas, Gediminas Kučinskas, Žilvinas Adomavičius, Mantas Rainys 7 vieta.