• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar neseniai pranašauta, kad šiemet žemdirbiai nuims rekordinį derlių.

Tačiau atostogautojams palankūs vasaros orai ūkininkus stumia į neviltį.

REKLAMA
REKLAMA

Anot žemdirbių, labiausiai nuo sausų orų kenčia maisto pramonei reikalingos kultūros: javai, cukriniai runkeliai ir pan. Šią savaitę numatomi trumpi lietūs esą vargu ar išgelbės sudžiūti baigiantį „rekordinį“ derlių.



Jau vadina sausra

REKLAMA

Nors oficialiai dabartinės oro sąlygos sausra nevadintinos, žemdirbiai mano priešingai. „Užtenka 1-2 savaičių sausros, ir derlius sparčiai krinta žemyn. Tai, kas vyksta dabar, mes jau įvardijame kaip sausrą. Jau pridaryta aibė nuostolių. Galbūt mažiausiai nukentėjo kviečiai, kurie svarbiausiu laiku dar gavo lietaus. Bet visas vasarojus kenčia, pvz., rapsai yra iš esmės iškritę“, - „Respublikai“ skundėsi Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkė Genutė Staliūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, labiausiai kenčia Vidurio ir Šiaurės Lietuvos ūkininkai. Esą yra tokių ūkių, kurių pasėliai lietaus nematė visą pavasarį. „Žmonėms, atrodo, gerai - ir saulė, ir šilta. Bet derliui nieko gero. Ūkininkai labai nusiminę. Pavyzdžiui, pienininkams orai labai geri: šienapjūtė vyko visu tempu. Bet pažiūrėkite, kas darosi su nušienautomis pievomis, - jos džiūva“, - aiškino LŪS pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esą paprastai gyvuliai į pievas išgenami praėjus dviem savaitėms nuo šienapjūtės. O dabar, G.Staliūnienės teigimu, jų nėra kuo šerti.

Trumpi lietūs neišgelbės

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad jau rytoj daugelyje šalies rajonų pasipils trumpi lietūs. Ketvirtadienį ir penktadienį jie žadami kone visoje Lietuvoje. Tačiau trumpi lietūs, anot G.Staliūnienės, ūkininkams tėra menka paguoda.

„Dabar visi laukia lietaus. Bet nuostolių jau yra“, - aiškino LŪS vadovė. Pasak jos, jeigu nebus sulaukta rimtesnio lietaus, tai neabejotinai atsilieps šių metų javų derliui. O prastas derlius gali kilstelėti kai kurių maisto produktų kainas į dar neregėtas aukštumas.

REKLAMA

„Jeigu oras bus toks, kviečiai sudžius: grūdai bus maži ir prastos kokybės.

Labai norėtume, kad maisto kainos nuo mūsų priklausytų, bet kainas kelia perdirbėjai ir prekybininkai. Kol prekybininkų monopolis nebus panaikintas, tol taip ir bus“, - piktinosi pašnekovė. Pasak jos, prekybininkų antkainis maisto produktuose siekia net iki 56 proc. visos kainos.

Šarūnas Černiauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų