• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje vis populiarėja netradiciniai, alternatyvaus gydymo būdai, kuriuos renkasi žmonės, vedini smalsumo, praradę pasitikėjimą tradicine medicina ar bandantys griebtis paskutinio, galbūt juos išgelbėsiančio, šiaudo. Viena iš tokių gydymo metodikų yra Reiki.

REKLAMA
REKLAMA

Apie paslaptingą energiją žinoma jau nuo seno. Japonų kalbos žodis Reiki susideda iš dviejų ženklų Rei (reiškia Dievas, Absoliutas, Visatos išmintis, Kosmosas) ir Ki (gyvybinė energija). Todėl Reiki yra vadinama absoliučia, visatos, kosmine ar universalia gyvybine energija. Apie tokią subtilią energiją buvo kalbama jau senovės Egipte, Kinijoje. Egiptiečiai ją vadino Ka, kinai – Či, indai – Prana, o  krikščionys – Šventąja Dvasia.

REKLAMA

Reiki meistrai seanso metu daro į paprastus rankų uždėjimus panašius veiksmus, kurių metu, kaip patys teigia, jie tampa Ki energijos laidininkais. Šią energiją jie panaudoja psichinei, emocinei bei fizinei sveikatai taisyti.

Jei Kristus gydė rankų prisilietimu, kodėl mes negalime?

Reiki pradininku yra laikomas Kikao Usui, kuris gyveno XIX a. Japonijoje, Kioto mieste. Viskas prasidėjo nuo to, kai jam mokytojaujant vienoje miesto mokykloje vienas jo mokinys metė jam iššūkį. Pacitavęs Kristaus žodžius iš Biblijos „Jūs galite daryti tai, ką aš darau, ir dar daugiau“ paklausė mokytojo, kodėl šis jų neišmoko gydyti vien rankų prisilietimais. O kadangi japonų tradicija reikalauja atsakyti į visus mokinių užduodamus klausimus, Kikao Usui išsirengė į kelionę ieškoti atsakymo.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakymo ieškojo Amerikoje studijuodamas teologiją, domėdamasis budizmu, lankydamas Japonijos vienuolynus, mokydamasis svetimų senųjų kalbų, klajodamas po Indiją, tačiau tik grįžęs atgal į Japoniją jis netikėtai atrado pirmąsias žinias apie Reiki senuose tibetiečių raštuose.

Po 21 bado ir meditacijų dienos kalnuose – dovana gydyti prisilietimu

Vėliau užklydęs į vieną dzeno vienuolyną iš jo prižiūrėtojo gavo patarimą nuvykti ant švento Kurijamos kalno ir ten praleisti 21 dieną vienatvėje ir meditacijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent čia paskutiniąją meditacijų dieną Mikao Usui patyrė stebuklą – jį apšvietusioje skaisčioje šviesoje išryškėjo sanskrito kalbos ženklai, Reiki simboliai, kuriuos perskaitęs jis užmigo. Išaušus rytui grįžęs atgal į vienuolyną jis suprato, jog rado atsakymą į ilgai kankinusį klausimą.

Besileisdamas kalno šlaitais ir užsigavęs stipriai koją jis prilietė skaudamą vietą ir skausmas nurimo. Nuėjęs mieste į užeigą ir pamatęs jos savininko dukterį kenčiančią nuo danties skausmo, uždėjo ranką ant ištinusio skruosto ir skausmas pranyko. Vėliau rankų prisilietimu buvo išgydytas pats vienuolyno prižiūrėtojas, kurio patartas Mikao ir iškeliavo ant Kurijamos kalno. Mikao jautė, jog jo delnai buvo nuolat karšti – juose veikė prisijaukinta energija. Nuo tada jis pradėjo be atlygio gydyti žmones, kurių didžiąją daugumą sudarė varguomenė, neišgalėdavusi sau leisti mokamo gydymo.  

REKLAMA

Mikao Usui po kelerių metų praktikos suformulavo 5 pagrindinius principus, kuriuos laikė svarbiausiais perduodant energiją: gyventi be pykčio, neskubėti, būti kupiniems meilės, uždirbti pragyvenimui sąžiningu būdu, būti dėkingiems gyvenimui už viską, ką jis davė.

Paciento kūnas Reiki energiją priima tik tada, jei jam to išties reikia

Nuo tada Reiki galia kitiems žmonėms perduodama Reiki meistrui – mokytojui suaktyvinus mokinio čakras, kad pro jas pratekėtų daugiau Reiki energijos. Tik toks mokinys (gavęs galimybę naudotis subtiliąja energija) gali ir turi teisę padėti kitiems išgyti bei turėti savo mokinių, kuriems jis galėtų perduoti šį savo gebėjimą. Taip mokiniai, pasekėjai šią alternatyvaus gydymo teoriją išplatino po visą pasaulį.

REKLAMA

Tikima, jog Reiki energija inicijuotam (įšventintam) žmogui patenka per 7-ąją čakrą (vadinamą „Karūna“), užpildo aurą ir teka per jo rankas į gavėjo kūną. Gavėjo kūnas, jei jam reikia, pasiima Reiki energiją, o jei kūnas nejaučia energijos poreikio, tiesiog jos nepriima.



Gydymas rankomis – senas ir instinktyvus veiksmas, naudojamas kiekvieno iš mūsų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats rankų dėjimas ant žmogaus ar gyvūno, norint jam padėti ir nuimti skausmą, yra senas ir instinktyvus būdas padėti sau bei savo artimajam. Ką  pirmiausia darome, kai mums skauda kurią nors vietą? Dažniausiai instinktyviai ant skausmo židinio uždedame ranką. Kai vaikas nukrenta ir nusibrozdina kelį, bėga pas mamą, kad ši skaudamą vietą paliestų, pabučiuotų, kad skausmas aprimtų. Motinos instinktas susirgus ar karščiuojant jos vaikui liepia jai padėti rankas ant jo kaktos. Žmogaus prisilietimas siunčia šilumą, ramybę kartu su globa ir meile. Ši žmogaus ar gyvūno kūno skleidžiama šiluma ir energija Reiki meistrų ir yra vadinama ta subtilia gyvybine energija.  

REKLAMA

Katė gelbėja nuo migrenos

Tikriausiai ne vienas yra girdėjęs, kaip mylimas gyvūnas ropščiasi ir susirango ant šeimininko kūno intuityviai uždengdamas jo skaudamą vietą.

Laimos atvejis kaip tik toks. Ją daugelį metų kankino migrena, nuo kurios išgelbėdavo tik stiprūs medikamentai. Viskas pasikeitė, kai jos šeimoje atsirado katė Murka. Ilgainiui moteris pastebėjo, jog skausmo priepuolio metu jai atsigulus pagulėti greitai šalia atsirasdavo katė. Ji įnirtingai, net įkyriai, guldavosi Laimai ant galvos. Po kiek laiko moteris katės jau nebevydavo šalin, nes pastebėjo gydomąjį jos poveikį. Užmigus kartais ji net nepajusdavo, kaip Murka įsitaisydavo ant šeimininkės pagalvės ir prisiglausdavo prie šios viršugalvio. Jai nubudus ar šiek tiek pagulėjus su kate skausmo nelikdavo nei pėdsako. Laima pasidžiaugė, jog dabar vaistus vežasi tik į darbą ar keliones, nes namuose ji turi patį geriausią skausmo malšintoją – savo gydančią katę.

REKLAMA

Alternatyvus gydymas Reiki energija: šalininkai prieš oponentus

Didžioji dalis tradicinę mediciną praktikuojančių medikų nusiteikę prieš Reiki dėl tų pačių priežasčių kaip ir prieš bet kuriuos kitus alternatyvios medicinos metodus. Dažnai žmonės, sergantys tokiomis rimtomis ligomis, kaip, pavyzdžiui, vėžys, iš nevilties renkasi Reiki praktikuojančius „gydytojus“, o ne patyrusius medikus. Daugelis medikų teigia, jog Reiki bei kitos alternatyvios medicinos formos tiesiog panaikina žmonių baimę ir suteikia viltį, tačiau nesuteikia realios pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat daugelis religinių bendruomenių į savo veiklą įtraukia ir Reiki praktika, kas verčia į tai žiūrėti įtariai ir nepalankiai.

Reiki centras veikia ir Lietuvoje


Nepaisant neigiamos tam tikros visuomenės dalies nuomonės, Reiki gydymo metodai vis populiarėja. 1980 m. buvo įkurta Amerikos Reiki asociacija. 1982 m. Havajuose susibūrė Reiki meistrų grupė. 1984 m. ši grupė buvo įregistruota. Po kelerių metų Reiki aljanse jau buvo apie 300 meistrų, iš jų – 120 Europoje.

REKLAMA

Apie 1990 m. Reiki atkeliavo į Rusiją ir Lietuvą. Lietuvoje pamažu atsiranda vis daugiau Reiki meistrų, norinčių suburti tradicinės ir netradicinės pakraipos Reiki meistrus ir susidomėjusius šiuo gydymu žmones.  

Lietuvoje veikia Lietuvos Reiki meditacijos centras, kuris 2003 m. buvo įregistruotas Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje. Centras vykdo mokslinę – tiriamąją veiklą meditacijos srityje, siekia aukšto Reiki meditaciją praktikuojančių specialistų išsilavinimo, vedami Reiki meditacijos pagrindų seminarai.

Taip pat galima priskaičiuoti ir apie dešimt oficialiai besiskelbiančių pavienių, privačiai gydančių Reiki meistrų.



Sonata Dirsytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų