• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Referendumas dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbo pratęsimo, kuriam pritaria daugelis visuomeninių organizacijų ir kelios politinės jėgos, sujudins daugumą Lietuvos piliečių. Deja, net referendumo sėkmės atveju jėgainė vis tiek negalės dirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien referendumo iniciatoriams bus išdalyti parašų rinkimų lapai ir bus galima pradėti piliečių apklausą dėl IAE antrojo bloko darbo pratęsimo iki 2015 m.

REKLAMA

Lietuva Europos Sąjungai (ES) šiuo metu yra įsipareigojusi elektrinę uždaryti 2009 m., tačiau lietuviai tam vis garsiau prieštarauja, o kad referendumas įvyktų, iki birželio 7 dienos reikia surinkti 300 tūkst. parašų. Vis dėlto mažai tikėtina, kad Europos Komisija (EK) nusileis Lietuvos užgaidoms.

„Jeigu referendumo tikslas yra EK pasakyti žmonių nuomonę, tai ji jau seniai žinoma ir referendumu nepavyks pasakyti nieko naujo. Briuselis gerbia Lietuvos piliečių nuomonę, tačiau tokiu būdu nebūtina jos reikšti, o stojimo sutartis akivaizdžiai neleidžia pratęsti IAE darbo, tai pasakyta labai aiškiai,“ - „Respublikai“ sakė EK atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, piliečiai yra klaidinami, neva parašų rinkimu jiems siūloma spausti Lietuvos Vyriausybę derėtis dėl neįmanomų dalykų ir taip skatinama pažeidinėti stojimo į ES sutartį, kurią lietuviai patvirtino referendumu.

„Briuselio nuomonė šiuo klausimu yra neigiama ir vargu ar pasikeis, nes elektrinė nesaugi. Tam pakeisti reikia tokių investicijų, kad jos neapsimoka eksploatuoti. EK nemato pagrindo nerimauti ir teigti, kad elektros trūks, o Lietuva to nėra įrodžiusi jokiais skaičiais“, - sakė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors EK nesiruošia palaiminti sprendimo pratęsti IAE veiklos, referendumą vis tiek ketinama surengti.

Jei referendumas įvyks spalį ir bus sėkmingas, jo rezultatai vis vien bus niekiniai. Mat norėdama tęsti IAE darbą ir po 2009 m. Lietuva iki šių metų liepos turėtų užsakyti atominio kuro ne tik artimiausiems metams, bet ir ilgesniam laikotarpiui. To padaryti neįmanoma - tiek dėl įsipareigojimų ES, tiek dėl finansinės rizikos, nes nesėkmingos kovos dėl jėgainės gyvavimo atveju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų