REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eglė MARKEVIČIŪTĖ

Naujiems mokslo metams nenumaldomai artėjant vis daugiau būsimų ir esamų studentų kelia klausimą – kur gyventi. Dalis jų renkasi bendrabučius, bet nemažai jaunuolių ieško tinkamo buto. Įprastai kiekvienais metais ši paieška tampa loterija.

Bendrabutyje pigiau, bute – patogiau

Šiauliuose esantis universitetas ir kitos aukštosios mokyklos į miestą sutraukia nemažą dalį jaunimo. Miesto vadovai neslepia, kad be atvykstančio čia studijuoti jaunimo miestas būtų tuščias. Tad nenuostabu, kad kiekvienais metais pasibaigus stojimams bei artėjant rugsėjui, nekilnojamojo turto nuomos rinkoje jaučiamas pakilimas.

Per ketverius studijų metus vos ne kasmet naujame bute įkurtuves šventusi Emilija sako, kad nors studentų bendrabutyje gyventi pigiau, bet bute – patogiau. „Pirmaisiais studijų metais gyvenau bendrabutyje, bet vėliau tas šurmulys įgriso, norėjosi daugiau laisvės. Bendrabutyje tenka laikytis vidaus taisyklių, visi gyvena kaip didžiulė šeima, o tai ne visuomet reiškia, kad turėsi ramią akimirką. Todėl dar gyvendama bendrabutyje jau planavau, kad kitais metais ieškosiu buto“, – pasakoja Emilija.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausa viršija pasiūlą

Tačiau neretai buto paieškos varo į neviltį, nes tuo pačiu metu daug jaunimo ima ieškoti buto, o pasiūla dažnai būna mažesnė. Be to, ne visi nuomotojai nori, kad pas juos gyventų studentai ir ne visi studentai išgali butus nuomotis.

REKLAMA

„Kainos yra maždaug panašios – nuo dviejų šimtų ir daugiau litų per mėnesį. Kaina auga priklausomai nuo kambarių skaičiaus, vietos, patogumų. Bet kartais nuomotojai prašo sumokėti avansu. Suprantamas jų noras, kad buto šeimininkai turėtų iš ko atlyginti nuostolius ar galėtų užsitikrinti, kad nuomininkai nepabėgs. Bet retas studentas išgali avansu sumokėti tūkstantį litų. Viena šeimininkė pusiau juokais pasakė, kad žmogus yra nemokus, jei neturi bent dviejų tūkstančių“, – pasakoja Emilija.

Paieškos užtrunka

Nuolat keisti butą Emilijai teko dažnai, tad kiekviena vasara po egzaminų sesijos prasidėdavo skelbimų naršymu. Bet tai ne visada išeitis. Mergina sako, kad kiekvieną kartą tai būdavo lyg loterija. „Pirmaisiais metais man pasisekė – iš bendrabučio persikėliau pas pažįstamus. Dalijantis nuomą ir mokesčius per mėnesį tekdavo sumokėti nedaug, bet yra ir kitų niuansų – iš esmės gyvenimas keliese panašus į gyvenimą bendrabutyje. Tad buvo aišku, kad ilgai taip neištversiu“, – prisiminusi juokėsi Emilija.

REKLAMA
REKLAMA

Tad po metų ji pradėjo ieškoti skelbimų laikraščiuose, interneto portaluose, pati įdėjo skelbimą, kad ieško buto, tačiau paieškos užtruko. Jei yra skelbimas, dar nereiškia, kad yra butas, net jei skelbimas tos pačios dienos. „Paskambinusi nuolat išgirsdavau, kad butas jau išnuomotas“, – patirtimi dalijosi mergina.

Netikėtas pasiūlymas

Po poros mėnesių užsitęsusios paieškos Emilija jau buvo beveik susitaikiusi, kad teks toliau gyventi, kur gyveno, bet netikėtai sulaukė moters skambučio. „Ji rado mano skelbimą, kad aš ieškau buto. Jos nuomininkai netikėtai išsikėlė, tad ji skubiai ieškojo, kas galėtų įsikelti. Apžiūrėjau, susitarėme dėl kainos ir greitai persikėliau“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto po metų ir vėl prasidėjo paieškos. „Jau iš pradžių matėsi, kad ir šiame bute ilgai neištversiu – buvo mažai patogumų, gatvės triukšmas, nors atitinkamai ir nuoma buvo mažesnė, nei būtų galima tikėtis miesto centre. Bet tą kartą neturėjau kitos išeities, o ilgiau gyventi senajame bute lyg bendrabutyje nesinorėjo. Vis dėlto pasibaigus šildymo sezonui vėl pradėjau ieškoti naujo buto“, – teigė Emilija.

Netilo skambučiai

Šį kartą sekėsi geriau, nes apsigynusi baigiamąjį studijų darbą mergina turėjo daugiau laiko, tad galėjo jį skirti paieškoms. Paieškos neužtruko. „Atsiverčiau internetinio portalo skelbimus ir netikėtai radau prieš minutę įkeltą skelbimą. Paskambinau nurodytu numeriu, susitariau ir nuėjusi apžiūrėti iš karto daviau rankpinigius. Butas atitiko mano lūkesčius“, – pasakojo mergina.

REKLAMA

„Kol sėdėjau ir su šeimininkais tariausi dėl sutarties sąlygų, nuolat netilo jų telefonas. Per tą trumpą laiką jie sulaukė gal dešimties interesantų skambučių. Bet aš buvau pirmoji. Tuo pačiu metu buto ieškojo ir kiti mano pažįstami vyresnių kursų studentai, jiems taip gerai nepasisekė“, – teigia Emilija.

Kainos kyla

Vieno kambario butą pietinėje miesto dalyje šiuo metu įmanoma išsinuomoti už du-tris šimtus litų. Centre, norint daugiau patogumų, kaina svyruoja nuo trijų iki šešių šimtų litų. Pageidaujant daugiau patogumų, kaina gali pakilti ir iki aštuonių šimtų ar net tūkstančio litų per mėnesį. Žinoma, dažnas nuomotojas prašys avanso – vidutiniškai tūkstančio litų.

REKLAMA

Pasitaiko ir tokių nuomotojų, kurie bet ko į savo nuomojamus butus neįsileidžia – vengia studentų ar vienišų vyrų. Daugiau šansų rasti butą yra dirbančioms jaunoms poroms be vaikų. Retas kuris šeimininkas pageidaus ir naminių augintinių. Kaip parodė Emilijos ir jos pažįstamų patirtis, vaikų ir naminių gyvūnų nuomotojai nepageidauja, nes bendrabuty ar nuomojamame bute buvusių nuomininkų vaikai ar augintiniai nudrasko tapetus, sugadina baldus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų