REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Natūralios dantų pastos vis populiaresnis pasirinkimas sveikos burnos priežiūros rinkoje. Šiandien daugelis žmonių ieško būdų, kaip prižiūrėti savo dantis, neįtraukiant į kasdienę rutiną cheminių medžiagų ar sintetinių ingredientų.

Natūralios dantų pastos vis populiaresnis pasirinkimas sveikos burnos priežiūros rinkoje. Šiandien daugelis žmonių ieško būdų, kaip prižiūrėti savo dantis, neįtraukiant į kasdienę rutiną cheminių medžiagų ar sintetinių ingredientų.

REKLAMA

„Dantų pastos gamyba jau aukštasis pilotažas. Mano draugė žolininkė neseniai baigė kursą „žalioji kosmetika“ ir padovanojo man pačios padarytą dantų pastą.

Man ji taip patiko, kad nusprendžiau išmokti. Darbavomės trise kokias 5 valandas. Viskas nauja ir kiekį, kažkodėl, nusprendėme pasidaryti didelį… bet, klaidos visada gerai, kai iš jų mokaisi. O išmoksti geriausiai, kai kitus mokai. 

Tai aš dabar dar mokausi – kartojuosi, ką išmokau ir koreguoju, o jūs, jei norite, galite irgi išbandyti ir iš mano ir savų klaidų pasimokyti.  

REKLAMA
REKLAMA

Beje, dantų pasta puiki!“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Mano žolelės“.

Pirmas žingsnis – pasidaryti tinkamą žolelių aliejų. 

Iki šiol aliejų dariau, kaip pati išmokau. Užpildavau žoleles aliejumi, laikydavau šiltai, bet ne saulėje bent 2 savaites vis pateliuskuodama, nukoši ir aliejus paruoštas. 

REKLAMA

Mano draugė atsinešė kitą metodą, kurį labai priimu, nes logika aiški. Žolelės turi medžiagų, kurias galima ištraukti vandeniu (arbatėlės), aliejumi, arba alkoholiu (tinktūra). Jei tą patį augalą užpili aliejumi, gauni vieną sudėtį, jei vandeniu – kitą, jei alkoholiu, dar kitą. 

Jos metodas, iškart ištraukti viską.  

Sudėtis:  

* 20 gramų augalo. Mes ėmėme šalaviją. Puikiai dezinfekuoja, gaivina, užmuša visokius blogiečius burnoje. Ir padeda virškinti, jei jau ką nuryjame. 

* 200g bio aliejaus. Pagal skonį ir norą. Ištraukiame riebaluose tirpstančias medžiagas. 

* 5 g tinktūros. 40% stiprumo. Ištraukiame alkoholyje tirpstančias medžiagas ir dar papildome kitu augalu. Aš ėmiau karališkojo saliavo tinktūrą. Ją naudoju ir burnos skalavimo skysčiui. Puikiai dezinfekuoja. Irgi visokius negeriečius užmuša. Irgi padeda virškinimui. Bet… kitą kartą galvoju naudoti propolio tinktūrą. Bičių turiu savų, tai ir propolio savo. 

REKLAMA
REKLAMA

* 20g Šaltinio vandens. Mums bepigu. Kalnų vandens šaltiniai visur aplink. Neturint, galima mineraliniu vandeniu pakeisti. Ištraukiame vandenyje tirpstančias medžiagas. 

* Žiupsnelis kalnų druskos. Nepaklausiau kodėl, bet druska nekenkia. 

Dar apie sudėtį – dėti tai, ką galima ir valgyti. Taip turi būti su visomis kosmetikos priemonėmis. Jei sudėtyje yra nevalgomų elementų, tokio produkto nevartoti. O taip! Juk ir per odą eina viskas į kūną. 

Gamyba: 

* Žoleles grubiai susmulkiname 

* Sudedame į mikserį 

* Įpilame vandenį, tinktūrą, aliejų, druską 

* Smulkiname mikseriu apie 3 minutes. Kad labai gerai viskas susismulkintų. 

* Supilame masę į karščiui atsparų indą 

* Užviriname, paverdame 5-10 minučių ir paliekame ant labai žemos ugnies dar 20-30 minučių kaitintis. Galima ir valandą palikti. Reikia, kad vanduo išgaruotų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

* Viską perkošti, kad liktų švari masė. 

* Supilti į dezinfekuotus indelius. Beje, mano draugė vis pabrėžė higienos svarbą, nes mes juk nenaudosime jokių konservantų! 

Arba, iškart toliau darbuotis. Beje, šis aliejus jau gali būti baigtinis produktas. Odai, žaizdelėms, įkandimams, išbėrimams, įtrūkimams… 

Nepadarykite klaidos

Mūsų klaida – ėmėme iškart visą recepte nurodytą kiekį. Dabar bandymui daryčiau gal tik dešimtadalį. Ir greičiau ir pabaigoje nėra viso kalno indelių su dantų pasta ar kuo kitu. 

Antras žingsnis bus kitą dieną. Žinau, kad informaciją reikia porcijuoti. Bet vienas produktas jau yra – geras žolelių aliejus!  

REKLAMA

Žolelių aliejams tiek daug. Puikus būtų čiobrelių, medetkų, jonažolių, mėtų… Tinka visos tos, kurios dezinfekuoja, grybelius, bakterijas, virusus užmuša. Daug tokių. 

Linksmų eksperimentų. Ir nepamirškite, iš klaidų mokomės, rašoma socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Mano žolelės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų