• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Prezidentūrą penktadienį pakviesti teisininkai prezidentui Rolandui Paksui "tiesiai šviesiai" pasakė neigiamai vertinantys šalies vadovo pareikštą nuomonę dėl Konstitucinio Teismo nutarimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus bei Lietuvos teisės universitetų ir Teisės instituto teisininkai buvo pakviesti aptarti su apkalta prezidentui susijusią situaciją, įvertinti Seimo specialiosios komisijos suformuluotus kaltinimus R. Paksui, Seimo vaidmenį apkaltos procese, taip pat žmogaus teises Lietuvoje, pernai įsigaliojusių kodeksų įgyvendinimo problemas.

REKLAMA

Po beveik dvi valandas trukusio susitikimo teisininkai žurnalistams teigė prezidentui pasakę apie nederamą KT kritiką, gruodžio pabaigoje nutarusiam, kad prezidento dekretas dėl Lietuvos pilietybės išimties tvarka suteikimo jo rinkimų kampanijos rėmėjui Jurijui Borisovui prieštarauja Konstitucijai.

Po KT nutarimo prezidentas ne kartą viešai pareiškė, kad KT peržengė savo įgaliojimų ribas, o KT nutarimas buvo politizuotas.

REKLAMA
REKLAMA

VU docentas Egidijus Šileikis sakė, kad prezidentui buvo "tiesiai šviesiai" pasakyta, kad nederėjo kritikuoti KT nutarimo, be to, tai nebuvo geras taktinis ėjimas, nes taip teisėjai nuteikiami prieš prezidentą.

"Nedera valstybės politikui, kuris susitinka su rinkėjais ne kaip mokesčių mokėtojas, o kaip Respublikos prezidentas, reikšti tokius samprotavimus, kurie turi tam tikro įgėlimo, ironijos ar abejonės atspalvį", - kalbėjo E. Šileikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie susitikime su prezidentu dalyvavę teisininkai pripažino, kad jiems buvo iškilusi dilema, ar šiuo metu dera susitikti su apkaltos taikiklyje atsidūrusiu prezidentu ir kaip tai bus įvertinta kitų kolegų.

Susitikime taip pat iškeltas ir prezidento galių sustiprinimo klausimas. Lietuvos teisės universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila teigė, kad būtų tikslinga pakelti prezidento veto "kartelę", kad ją būtų sunkiau įveikti, kaip, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

REKLAMA

Tuo tarpu E. Šileikis teigė manantis, kad reikia didinti ne prezidento galias, o subrandinti politinę kultūrą ir taip stiprinti visą teisės sistemą.

Paklaustas, ar po tokio susitikimo nesusidaro įspūdis, kad teisininkų lūpomis Prezidentūra nori priminti apie savo egzistavimą, kai tarp šios institucijos ir Seimo vyksta "šaltasis karas", E. Šileikis teigė, kad toks įspūdis atsirasti gali, tačiau ragino žurnalistus nepervertinti jų įtakos visuomenės nuomonės formavimui.

Šią savaitę KT pradėjo nagrinėti Seimo paklausimą, ar prezidento kai kurie konkretūs veiksmai prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų