REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos atstovams antradienį Seimui nepateikus savo siūlymo neribotam laikui pratęsti iki šių metų pabaigos galiojančią 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą restoranams, Seimas prie šio klausimo galbūt grįš rudenį.  

Opozicijos atstovams antradienį Seimui nepateikus savo siūlymo neribotam laikui pratęsti iki šių metų pabaigos galiojančią 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą restoranams, Seimas prie šio klausimo galbūt grįš rudenį.  

REKLAMA

Kol posėdžiui pirmininkaujantis konservatorius Jurgis Razma laukė, kas klausimą pristatys, „darbietis“ Andrius Mazuronis paprašė pertraukos iki kito posėdžio rudenį ir Seimas tam pritarė bendru sutarimu.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, jog maitinimo verslo veiklos statistika rudenį bus nepalanki tokio siūlymo iniciatoriams. 

„Gaila, kad mano visą pasiruošimą su krūva statistikos, taip sakant, kol kas nurašėte perniek. Bet, žinokite, rudenį ta statistika atrodys dar nepalankiau tiems siūlymams, kuriuos jūs teikiate“, – Seime teigė premjerė.  

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo autoriai sako, kad tokia PVM lengvata reikalinga ne tik restoranams ir kavinėms, bet ir įmonėms, tiekiančioms maistą darželiams, mokykloms, ligoninėms. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mindaugas Lingė BNS anksčiau yra sakęs, kad nėra jokio objektyvaus pagrindo laikiną lengvatą paversti „amžina privilegija“.  

REKLAMA

Pasak jo, dėl tokios lengvatos biudžeto netekimai siekia apie 119 mln. eurų per metus, o lengvatos naudą gauna didžiausios maitinimo įstaigos.    

Dabar įstatymas numato, kad lengvatinis 9 proc. PVM maitinimo įstaigoms galioja iki šių metų pabaigos.

Lengvatinis 9 proc. PVM maitinimo įstaigoms buvo pritaikytas kaip pagalba nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiam verslui ir turėjo galioti iki šių metų birželio, tačiau buvusio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko siūlymu Seimas pernai nusprendė lengvatą pratęsti iki šių metų pabaigos. 

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė yra sakiusi, kad dėl lengvatos mažėja šešėlinio verslo apimtys bei auga kitų mokesčių surinkimas į biudžetą. 

VISOS kavinės ir restoranai vengia mokesčių, mokėdami padavėjoms ir barmenas tik MMA, visa kita - neapskaitomi ir neapmokestinami "arbatpinigiai".

Naikinti jiems PVM lengvatą jau nuo kitos savaitės. Nes ar taip, ar kitaip - javinėje kavos puodelio negausi be 4-5 eurų, o už cepelinus teks pakloti 12-15 eurų, paprasta lėkštė šaltibarščių kainuoja nuo 7 eurų, o alaus bokalas - minimum 3 eurai, o jei bandysi jo atsigerti Palangoje Basanavičiaus gatvės kavinėse - be 5 eurų gali ten neiti. Šiais laikais nueiti 3 asmenų šeimai į kavinę tiesiog papietauti, be 60-80 eurų - nėra prošvaisčių. Na, nebent eiti į kaimo kolūkio valgyklą arba maitintis Seimo kavinėje...

Viešbučiai, kavinės, kaip ir statybininkai arba miško kirtimo pramonė - sritys isliekančios pačiame didžiausiame šešėlyje, - pilkojoje zonoje, tad tokių sektorių įmonėms - atvirkščiai - mokesčiai turi būti ne tik taikomi be lengvatų, bet ir ženkliai didinami, nes jei jau jie plėšikauja viduryje baltos dienos, lupdami devynis kailius nuo savo klientų, vadinasi, turi iš jo sumokėti ir keleriopai didesnius mokesčius.

Pateisinamos lengvatos jiems ir kitiems verslininkams tebuvo per pandemiją ir - iš karto po jos - kol neatsitiesė.

Dabar gi, - jokių lengvatų PLĖŠIKAMS !!!
Naikinti restoranams ,barams lengvatas ir nekreipti dėmesio į Šiškaukienės skundus ,kurie yar melagingi,Šimonyteis tikri sunku kai partneriai, kaip Armonaitė siekia lengvatų savo ir Raskevičiaus rinkėjams naktibarių savininkams,Jei nesugeba tegu uždaro,bet negyvena visų sąskaita,mokėdami simbolinius mokesčius,kaip invalidai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų