REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų visuomenėje – pačių įvairiausių žmonių. Kartais net ir nepastebime, kad šalia mūsų vaikšto ir rimtų problemų turintys asmenys. Mokslininkai dalinasi penkiais atpažinimo būdais, kaip galima pastebėti, ar šalia esantis žmogus yra psichopatas.

Mūsų visuomenėje – pačių įvairiausių žmonių. Kartais net ir nepastebime, kad šalia mūsų vaikšto ir rimtų problemų turintys asmenys. Mokslininkai dalinasi penkiais atpažinimo būdais, kaip galima pastebėti, ar šalia esantis žmogus yra psichopatas.

REKLAMA

Pasirodo, kad bent vienas iš 100 mūsų sutiktų žmonių gali būti psichopatas. Tai reiškia, kad net ir pažįstant žmogų, jis gali būti visai kitoks nei dedasi esąs.

Tačiau, kad apskritai yra psichopatas? Tokiu terminu įprastai yra apibūdinamas asmuo, kuris pasižymi antisocialiu elgesiu, negailestingumu, gebėjimu puikiai meluoti ir kelti tarpasmenines manipuliacijas.

Tad, kaip galime juos pastebėti?

Mokslininkai teigia, kad tai padaryti yra nesudėtinga. Tereikia įvertinti ir pastebėti penkis ženklus, kurie būtent ir išduoda psichopatus.

REKLAMA
REKLAMA

Linkę mažiau žiovauti

Turbūt jau esate girdėję posakį, kad žmonės, kurie visai arba labai mažai žiovauja, turi psichopatų bruožų. Ši teorija teigia, kad žiovulys yra užkrečiamas reiškinys ir jis yra susijęs su empatija, kurios psichopatams paprastai trūksta.

REKLAMA

2015 m. Teksaso „Baylor“ universiteto atliktame tyrime buvo nagrinėjami 135 studentų asmenybės bruožai, įskaitant abejingumą, maištingumą ir egocentriškumą.

Tyrimas parodė, kad tie, kurie linkę save vertinti šaltakraujiškais, abejingais asmenimis, yra linkę mažiau žiovauti.

Keisti miego įpročiai

Psichopatinių savybių sąrašas taip pat apima ne tik neigiamus, tačiau ir teigiamus asmenybės aspektus, pavyzdžiui, charizmą, žavesį, kūrybiškumą ir produktyvumą, rašoma mirror.co.uk.

Tai parodo, kad norint turėti šiuos gabumus, psichopatams reikia nuolat stimuliuoti savo smegenis, kas gali paveikti jų miego režimą. Kaip teigia mokslininkai, psichopatai yra linkę patirti miego sutrikimus, dažnai negali užmigti.

REKLAMA
REKLAMA

Šią teoriją patvirtino Sidnėjaus universiteto mokslininko dr. Peterio Jonasono atliktas tyrimas. Rezultatai parodė, kad iš 263 studentų, kurie buvo apklausti internetu, dalyviai, kurie teigė linkę nemiegoti iki paryčių, labiau pasižymėjo antisocialiais asmenybės bruožais: narcisizmu, makiavelizmu (gebėjimu manipuliuoti) ir psichopatiniais polinkiais.

Daug gestikuliuoja

Nors gestikuliavimas rankomis nebūtinai reiškia, kad tai darantis žmogus – psichopatas, tačiau tyrimai rodo, kad visgi, perdėtas rankų mosikavimas aukštyn, žemyn pasireiškia psichopatinių savybių turintiems asmenims.

Pasirodo, tai gali būti viena manipuliavimo forma, kuri yra naudojama norint pabrėžti tam tikrą sakinio dalį arba nukreipti kito asmens dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažai judina galvą

Mokslininkai taip pat nustatė, kad žmonės, turintys psichopatinių polinkių, kalbėdami kur kas mažiau judina galvą. Toks rezultatas buvo gautas atlikus vieną tyrimą, kurio metu buvo analizuojami 507 kalinių.

Kaip paaiškėjo, pokalbio metu, mažiau galvą judino tie, kurių veikla buvo siejama su asocialiu elgesiu. Be to, remiantis tokiu tyrimu, viena jo teorija tuo pačiu teigia, kad toks statinis galvos judesys gali būti ir sąmoninga taktika, kurią naudoja psichopatinių požymių turintys asmenys.

Daug kalba apie maistą, pinigus ir seksą

Nors tokios temos domina apskritai daugelį žmonių, tačiau pasirodo, kad kalbėti apie maistą, pinigus ir seksą labiau yra linkę psichopatai.

REKLAMA

Tokią išvadą nustatė Kornelio universiteto mokslininkai, po to, kai apklausė 14 psichopatus žudikus ir 38 vyrus, kurie nors ir buvo nuteisti, tačiau psichopato diagnozė jiems nebuvo nustatyta.

Pokalbių metu, kuomet buvo kalbama apie padarytus nusikaltimus, pastebėta, kad psichopatai ne tik mažiau gailisi padarytų savo nusikaltimų, bet ir yra labiau linkę kalbėti trimis išskirtinėmis temomis – apie maistą, pinigus ir seksą.

Tuo tarpu kiti nuteistieji, kurie nebuvo įvardijami kaip psichopatai, labiau rinkosi diskutuoti tokiomis temomis kaip socialiniai poreikiai, religija ir šeima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų