REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Kiaulės skerdimas (nuotr. TV3)

 Ketvirtadienį per TV3 žinias parodžius siužetą, kuriame buvo kalbama apie dėl kiaulių maro kaimuose skerdžiamas paskutines kiaules, socialiniuose tinkluose įsižiebė diskusijos, o televizija gavo kelių žiūrovų laiškus, kurie kėlė klausimus, ar tokie vaizdai nėra per žiaurūs.

9

 Ketvirtadienį per TV3 žinias parodžius siužetą, kuriame buvo kalbama apie dėl kiaulių maro kaimuose skerdžiamas paskutines kiaules, socialiniuose tinkluose įsižiebė diskusijos, o televizija gavo kelių žiūrovų laiškus, kurie kėlė klausimus, ar tokie vaizdai nėra per žiaurūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sveiki, pasibaisėjau vakarykščia žinių laida per TV3 kanalą. Tema buvo apie kaimą, kuriame papjovė kiaulę, nes netoliese atrastas kiaulių maro židinys. Nesuprantu, ar reikia taip viską išsamiai demonstruoti, nuo kiaulės išvarymo iš tvarto iki mėsos pjaustymo?? Mano keturmetis akis išpūtęs su nerimu klausė – mama, ką tai kiaulytei daro...Juk jai skauda. Visas pjovimo ir svilinimo procesas..o paskui ir pjaustymas. Siaubas. Jau man baisu žiūrėti, o ką kalbėti apie vaikus?“ – rašo komentatorius.

REKLAMA

„Labas vakaras! Labai pasibaisėjau šiandienos žinių reportažu, kuriame buvo demonstruojama, kaip yra supančiojamas paršas ir skerdžiamas, girdisi jo žviegimas ir viskas, kas vyksta toliau. Manau nereikėtu rodyti tokių reportažų tokiu metu, kai tai gali matyti vaikai, labai baisu!“ - piktinasi kitas komentatorius.

TV3 Žinių tarnybos vadovas Sigitas Babilius teigia netikintis, kad vaikai galėtų būti šokiruoti kiaulės skerdimu – juk žmonės skerdžia gyvūnus ir jais maitinasi.

REKLAMA
REKLAMA

„TV3 žinios rodo nepagražintą tikrovę ir atspindi tikrus įvykius ar procesus. Galbūt tikrovė kartais būna kitokia nei atskirų žmonių susikurti pasauliai. Mūsų žinioms svarbiausia užduotis yra neperžengti informavimo - šiurpinimo ribos. Tiesa, ribos peržengimą žiniasklaida taip pat naudoja kaip metodą – tarkime, rodydama nuskendusi sirų vaiką pliaže“,- teigia S. Babilius.

Jis sako, kad kartais, pamatę kažkokį vaizdą, TV3 žiūrovai skundžiasi, kad jiems sunku jį paaiškinti savo vaikams, bet kiaulės skerstuvės nėra tai, dėl ko tėvai turėtų raudonuoti prieš savo vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės skerdžia gyvūnus ir jais maitinasi. Netikiu, kad šis suvokimas turėtų šokiruoti normalius vaikus ar jų tėvus. Man abejonių kilo tik dėl vieno šiame reportaže panaudoto vaizdo plano, bet jis nebuvo reportažo pradžioje, ir ne apie kiaulės paskerdimą, o apie tai, kas būna po to, tad visiems jautriems buvo suteikta pasirinkimo galimybė“, - kalba S. Babilius

Psichologė – kiaulės skerdimo vaizdai didina sąmoningumą

Psichologė Ramunė Murauskienė teigia, kad normalu žinoti, iš kur atsiranda mėsa, tad tokie vaizdai kaip kiaulės skerdimas padeda didinti žmonių sąmoningumą.

REKLAMA

„Toms šeimoms, kurios valgo mėsą, normalu žinoti, iš kur ji atsiranda: faršo taip gražiai juk niekas negamina, turi būti ir skerdimas. Drastiškų vaizdų gal tų ir nereikia, aš to siužeto nemačiau, bet kai mes žinome realybę, tada mes turime galimybę pasirinkit adekvačiai. Mes dabar sakome, kad kiaulę valgyti gražu, o skersti – ne ne ne, tik nerodykit man tiesos. Aš tame nieko blogo nematau, tokie siužetai parodo, ar aš tikrai tą dar noriu valgyti“, - sako psichologė.

Pasak jos, gyvūnų skerdimo vaizdai jokiu būdu neskatina vaikų žiauriai elgtis – tai gali, anot psichologės, tik pastūmėti vaikus nebevalgyti mėsos:

REKLAMA

„Vaikai yra labai protingi sutvėrimai – pamatę, kaip kiaulė pjaunama, jie gali nebenorėti valgyti kiaulės. Nebent tik psichiniam ligoniui, kuris daug nužudęs žmonių, pamačiusiam, kaip skerdžiama kiaulė, gali atsirasti noras kažką paskersti. Kalbant ne apie nusikaltėlius, o apie vaikus, tai (kad vaikai norės kažką žiauraus padaryti po pjaunamos kiaulės vaizdo – red.) yra absurdiškas teiginys. Elgesio modeliavimas nevyksta tokiu primityviu būdu, vaikai daugiausiai atkartoja elgesį, vaizduojamą multikuose“, - kalba psichologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, kaip tik tokie vaizdai yra puiki proga šeimoms pasikalbėti su vaikais apie realybę ir pakelti jų sąmoningumą. „Labiausiai tokių vaizdų bijo tie, kurie valgo šitą mėsą, o tie, kas nevalgo, sako liuks – ir parodykit dar, kad žmonės patirtų šoką ir suprastų, ką jie po galų galais valgo“, - sako R. Murauskienė. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų