REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gaunu vis daugiau moterų klausimų, kurie yra ne apie vyrų ir moterų santykius, o apie kitas gyvenimo sritis. Šį kartą nagrinėsime vienos moters darbinę situaciją. Tikiu, kad atsakymai paskatins susimąstyti ir kitas skaitytojas. Ir ne tik darbuotojas, bet ir darbdaves.

Gaunu vis daugiau moterų klausimų, kurie yra ne apie vyrų ir moterų santykius, o apie kitas gyvenimo sritis. Šį kartą nagrinėsime vienos moters darbinę situaciją. Tikiu, kad atsakymai paskatins susimąstyti ir kitas skaitytojas. Ir ne tik darbuotojas, bet ir darbdaves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patekau į keblią situaciją

Aš dirbu įstaigoje, kuriai vadovauja vyras su žmona. Ir vakar vadovas mane pasikvietė pokalbiui. Sakė, kad jam nemalonu, pats naktį nemiegojo, bet jo žmona negali dirbti su manimi. Ji priežasties neįvardina, tiesiog pasakė, kad negali dirbti.

REKLAMA

Įtampą darbe aš jaučiu jau seniai. Man sveikata prastėja. Tiesiog, kai pradėjau dirbti su vadovo žmona, gerai sutarėm, ji daug plepėdavo, užsibūdavau po darbo, kad ją išklausyt.

O vieną dieną atėjus į darbą, pajutau įtampą. Nes ji tiesiog į mane žiūrėt negalėjo, praeidavo kaip pro tuščią vietą. Aš visada stengiaus su abiem vadovais maloniai bendraut, o dabar vengiu vadovės.

Tik pasisveikinu atėjus ir atsisveikinu po darbo. Tada aš vadovo klausiau, gal man tiesiai jos paklausti, kas negerai, ką aš padariau ne taip. Jis sako: ne nereikia. Ji ir man nesako, kas negerai. Tiesiog aš turiu subtiliai suprasti, kaip reikia su ja dirbti. Kitu atveju aš pas juos dirbti negalėsiu. Darbdavys man jokių priekaištų neturi, jam mano darbas tinka. Kadangi tai šeimos verslas, svarbu, kaip jaučiasi žmona. Ir aš dabar nežinau, ką daryt? Ar eiti tiesiai jos klausti, ką aš padariau ne taip? Ar tiesiog išeiti?

REKLAMA
REKLAMA

Pažvelkime detaliau į šią situaciją.

1. Svarbu akcentuoti, kad kiekvienai moteriai darbas – tai taip pat santykiai. Moteriai verta ieškoti tokios darbinės veiklos ir tokios darbo vietos, kurioje ji galėtų maloniai bendrauti. Tai svarbiau už karjeros galimybę, už materialų atlygį. Kodėl? Kai moteris bus patenkinta, jis bus rami. Ir galės kurti savo laimę ir sėkmę. Geri santykiai darbe yra didžiulė vertybė.

2. Labai svarbu tikėti savo pajautimais ir intuicija. Neverta aiškintis, kodėl kyla įtampa. Analizė nebūtinai bus sėkminga. Svarbu ieškoti tokios bendravimo formos, tokio santykio, kad įtampos nebūtų ar ji būtų kuo mažesnė. Priešingu atveju kyla grėsmė moters sveikatai. Ką ir pasakoja klausimo autorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Nepaisant malonių santykių, darbe verta paisyti paprastos subordinacijos. Darbdavys, vadovas yra aukščiau už darbuotoją. Bosas nėra geresnis. Jis tiesiog turi daugiau atsakomybės. Ir tai jam suteikia aukštesniojo poziciją. Taigi, su aukščiau stovinčiu žmogumi darnių santykių pagrindas yra nuolankumas. Nesiginčyti, nekonfliktuoti, būti savimi, daryti savo darbą gerai ir neanalizuoti darbdavio elgesio, jo sprendimų. Galima ir reikia sakyti savo nuomonę darbiniais reikalais. Ramiai, pagarbiai.

4. Didelė moterų klaida – painioti darbinius ir asmeninius santykius. Žinoma, būna, kad darbuotojos tampa draugėmis. Tačiau vadovė ir darbuotoja – retai. Reta moteris gali būti gera vadove. Mėgstu sakyti: duok moteriai valdžią į rankas ir pamatysi, kokia jos esmė. Neverta pataikauti vadovei savanaudiškai tikslais. Neverta būti jos išklausytoja. verta būti gera darbuotoja ir atstovėti savo gerus darbinius santykius. Verta saugoti savo ribas.

REKLAMA

5. Kas gi nutiko vadovei? Tai labai paprasta. Kai žmogus pasakoja tam tikrus dalykus, jis tarsi išsimeta šiukšles. Jam palengvėja. Tačiau nebrandus žmogus, o dar ir vadovas, kuris supainiojo subordinaciją ir peržengė formalaus bendravimo ribas, gali jausti kaltę, nesmagumą, kad atviravo, kad pasakojo pavaldinei kažką. Ir kas kartą, kai žiūri į pavaldinę, jai kyla asociacija į pasakojimų turinį. Tai nėra nei gerai, nei blogai. Kyla konfliktas. O konfliktas abi jo puses priartina prie realybės. Ką daryti? Nustatyti kitokį santykį, padaryti kitokį atstumą. Tam reikia laiko. Tad duokite jo sau. Galima likti dirbti toje pačioje vietoje. Galima ieškoti kitos darbo vietos. Svarbu, išmokti pamoką ir jos nekartoti.

REKLAMA

6. O kaip gi vyras? Vyras gerai. Svarbu, kaip jaučiasi jo žmona. Bet kokios priemonės pateisinamos. Žinoma, įstatymų ribose. Tad dėl žmonos ramybės verta atsisveikinti net ir su labai geru darbuotoju. Darbuotojai pakeičiami lengviau nei žmonos. Bėda būtų, jei vyras sakytų žmonai: neknisk man smegenų ir netrukdyk verslui, negali su ja dirbti, tai pati nedirbk. Ir tokių atvejų būna.

7. Linkiu visoms moterims mažiau kvaršinti galvą dėl kitų moterų, darbdavių ar kolegių, o rūpintis savimi. Nuo pat pirmos darbo akimirkos. Neduokite niekada niekada niekada savęs per daug. Neskolinkite savo ausų, jei nenorite. Nedarykite kažko, ko nenorite. Nebijokite būti savimi. Nebijokite būti ne drauge, o tiesiog gera darbuotoja. Būkime laimingos.



REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų