• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos teismas leido prokurorams kreiptis į Seimą dėl Darbo partijos (DP) atstovų parlamente Viktoro Uspaskicho ir Vytauto Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį teismas pranešė, kad lapkričio 19 dieną teismas nusprendė patenkinti prokurorų prašymą kreiptis į Seimą.

Prašymą leisti patraukti V.Uspaskichą ir V.Gapšį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jų laisvę teismas perdavė Generalinei prokuratūrai, kuri turi teisę Seimo prašyti panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę.

REKLAMA

Jeigu Seimo nariai nesutiks panaikinti parlamentarų teisinės neliečiamybės, baudžiamieji procesai prieš tuos asmenis turės būti nutraukti.

Antradienį su tokiu pat prašymu į Seimą kreipėsi Vilniaus I-asis apylinkės teismas dėl Tautos prisikėlimo partijos atstovo parlamente Roko Žilinsko.

Posėdžio metu V. Uspaskcho advokatas Vytautas Sviderskis ir V. Gapšio gynėjas Virgilijus Kaupas prašė dviems parlamentarams apskritai nutraukti baudžiamąjį procesą ir panaikinti kardomąsias priemones.

REKLAMA
REKLAMA

V. Kaupo teigimu, dabar galiojantys teismo numatyti apribojimai ne tik diskredituoja Seimo nario statusą, bet ir daro poveikį Seimui.

Po posėdžio V. Uspaskichas žurnalistams teigė nepripažįstantis kaltinimų ir pats Seimo nario mandato neketinantis atsisakyti.

„Prašysiu Seimo, kad jis išnagrinėtų pateiktus įrodymus, pateiktus kaltinimus, kad visi viešai tai žinotų“, - sakė DP lyderis.

V. Uspaskichas teigė, esą jam dabar nėra aišku, ką jis gali daryti, atsižvelgiant, kad kardomosios priemonės vis dar galioja.

„Teismas nepasakė, matyt, nežino. Seimas dar nepriėmė sprendimo. Demokratinėje, teisinėje valstybėje kaltinamasis, įtariamasis turi tiksliai žinoti savo teises“, - tvirtina DP vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Gapšys žurnalistams taip pat teigė, kad neatsisakys Seimo nario neliečiamybės, o kardomosios priemonės yra neaiškios ir trikdančios darbą.

„Dėl kardomosios priemonės nėra aišku, iš tikrųjų, nes pagal Baudžiamojo proceso kodeksą, kaip aš suprantu ir kaip supranta kiti teisininkai ir advokatai, baudžiamasis procesas turėjo būti nutrauktas ir po to gavus leidimą Seimo arba negavus tokio leidimo, turėjo būti nuspręsta dėl jo atnaujinimo arba neatnaujinimo.(...) Pats Teismas suabejojo, kaip mes turėtume elgtis, nors pripažino, kad dirbti mes toliau kartu galime“, - sakė V. Gapšys.

REKLAMA

V. Uspaskichui ir V. Gapšiui šiuo metu yra taikomos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Tačiau spalio pradžioje advokatas V. Sviderskis teisme teigė, kad pagal iki šiol paskirtus apribojimus šie du Seimo nariai negali tarpusavyje bendrauti.

DP partiją, jos lyderį V. Uspaskichą bei jo pavaduotoją V. Gapšį, buvusią partijos centrinės būstinės vadovę Vitaliją Vonžutaitę bei buvusią DP finansininkę Mariną Liutkevičienę prokurorai kaltina apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu, neteisingų duomenų DP buhalterijoje naudojimu, tų duomenų įrašymu į deklaracijas ir įgaliotoms institucijoms pateikimu, apgaulingų pareiškimų apie partijos turtą ir veiklą teikimu valstybės institucijoms gaunant valstybės dotaciją ir tuo padarant didelę žalą valstybei.

REKLAMA

Sunkiausias iš išvardytų nusikaltimų yra apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - iki 4 metų laisvės atėmimas.

DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų