REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui įtvirtinti papildomas priemones, kurios leistų paskatinti civilinius ginčus dažniau spręsti taikiai - pasinaudojant civilinių ginčų taikinamuoju tarpininkavimu (mediacija).

REKLAMA
REKLAMA

Mediacija yra toks ginčų sprendimo būdas, kuris leidžia nesutariantiems asmenims, pasitelkus trečią nešališką žmogų (mediatorių), taikiai susitarti ir išspręsti nesutarimus, patiems dėl to priimant galutinį sprendimą.

REKLAMA

Ši ginčų sprendimo alternatyva leidžia asmenims žymiai greičiau išspręsti savo ginčą nei teisme, išleisti mažiau pinigų bei išlaikyti taikius socialinius santykius.

Tai taip pat mažina ir teismų darbo krūvius bei taupo biudžeto lėšas.

Tokią ginčų sprendimo tvarką įtvirtina dar 2008 m. priimtas Civilinių ginčų taikinamojo tarpininkavimo įstatymas.

Šiuo metu Lietuvoje nėra tikslių duomenų, kiek ginčų išsprendžiama pasinaudojant mediavimo būdu, tačiau statistika rodo, kad civiliniai ginčai, nagrinėjami teisme, retai baigiami taikos sutartimis.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant paskatinti asmenis ginčus spręsti taikiai, Teisingumo ministerija siūlo papildyti mediacijos įstatymą, tiesiogiai numatant galimybę mediavimo būdu spręsti ne tik nacionalinius, bet ir tarptautinius ginčus.

Taip pat siūloma nustatyti, kad taikiai susitarti, pasinaudojant valstybės paslaugomis, būtų galima ne tik teisminės mediacijos būdu, kaip yra šiuo metu, bet ir neteisminės mediacijos būdu.

Greta šių patikslinimų, taip pat siūloma įtvirtinti galimybę mediavimą atlikti pasitelkiant modernias informacines ir elektronines ryšio technologijas.

Šiuo metu teisminė mediacija yra taikoma beveik 20 Lietuvos teismų, į teismo mediatorių sąrašą įrašyti 43 asmenys.

Mediavimo paslaugas taip pat gali teikti ir kiti privatūs asmenys.

Įstatymo projektas po Vyriausybės pritarimo bus teikiamas Seimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų