REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po devynerių metų gyvenimo už Atlanto, 33 metų Vladimiras Ugolnikovas tik šį mėnesį įkvėpė gimtinės oro. Svajonių šalyje, Čikagos priemiestyje įsigijęs nuosavą namą tauragiškis sėkmingai bando plėtoti verslą. Konsultuojant amerikiečius būsto atnaujinimo klausimais pastarieji stebisi: „Iš kur tu taip plačiai apie viską žinai“. Vladimiras juokauja:„Baigiau savo šalyje „darbščiųjų rankelių“ mokyklą“ ( „Handyman school“- angl.).

REKLAMA
REKLAMA

Darbas duoda rezultatąVladimiras amato mokėsi tuometinėje Tauragės žemės ūkio technikos mokykloje, vėliau mokslus tęsė ir interjero dizainerio praktikos įgijo Kaune. 2001 m. atvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas Vladimiras su draugų pagalba įsidarbino stogdengiu, vėliau darbavosi lietuvių statybos kompanijoje. Jau penkeri metai, kaip Vladimiras įkūręs savo statybų ir remonto firmą „Remodeling and constructioning“ sėkmingai darbuojasi atnaujindamas amerikiečių namus.

REKLAMA

– Geriausia reklama – iš lūpų į lūpas, – apie gerą įvertinimą sulaukusius darbus pasakoja Vladimiras. – Dažniausi užsakymai – atskirų kambarių arba buto remontas. Pavyzdžiui, klientas nori pertvarkyti vonios kambarį, tada mes derinam, kas bus keičiama, kokios bus naujosios interjero detalės : plytelių spalva, apšvietimas ir kita įranga.

Jo teigimu, klientai patenkinti tuo, jog vienas specialistas tiek pataria interjero įrengimo klausimais, tiek pats atlieka darbus. „Auksinių rankelių“ meistras išmano statybos, santechnikos, elektros darbus. Tauragiškio atliekamu darbu labai patenkinti ir Amerikos žydai.

REKLAMA
REKLAMA

Amerikiečiams mokslas – per kariuomenę

Siekdami aukštojo mokslo amerikiečiai specializuojasi į vieną sritį. Čia studijos mokamos. Į nemokamas studijas gali pakliūti tik dviem būdais– kaip nusipelnęs sportininkas arba Jungtinių Amerikos Valstijų karys.

– Vidutinio ar žemesnio sluoksnio jaunimas, neturėdamas pinigų sumokėti už mokslą, dažnai eina į kariuomenę. Atlikus karinę tarnybą, suteikiamos lengvatos siekiant aukštojo mokslo. Be to, kariuomenėje mokamas atlyginimas, – pasakojo Vladimiras.

Amerikoje įprasta, jog už mokslus sumokėti imamos paskolos. Vladimiro teigimu, imti paskolą 30-čiai metų – įprastas reikalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Daugelis amerikiečių namus įsigyja imdami paskolas. Prasidėjus krizei, iš žmonių,nesugebančių mokėti paskolų įmokas, bankai ėmė atiminėti namus. Bet tai situacijos negelbėjo ir buvo prieita išvada, verčiau mažinti palūkanas ir pratęsti paskolų laiką, bet namus paliktų jų savininkams, – apie amerikiečių gyvenimus užgriuvus sunkmečiui pasakojo Vladimiras.

Pasak jo, iki prasidedant ekonominei krizei, dirbančiam žmogui įsigyti namą nekildavo sunkumų. Vidutinio sluoksnio Amerikos gyventojo metinis atlyginimas – apie 30000 dolerių (81000 litų).

REKLAMA

– Apytiksliai tiek uždirba paslaugų sferoje, pavyzdžiui, užkandinių, kaip „McDonalds,“ darbuotojai. Daugiau, 50 – 60 tūkstančių per metus, gauna medikai, ugniagesiai. Koledžo baigimas dažniausiai garantuoja didesnį atlyginimą, – amerikietiško gyvenimo detalėmis dalijosi tauragiškis.

Gyvenimas patogesnis

Apie galimybę sugrįžti gyventi į Lietuvą Vladimiras kol kas kalba skeptiškai. Gyvenimas Amerikoje lengvesnis ir paprastesnis.

– Amerikoje uždirbama daugiau, o kainos – mažesnės. Nereikia sukti galvos, kas bus rytoj. Pavyzdžiui, galonas benzino (tolygus 3,8 litrams) kainuoja 3 dolerius (apie 8 litus), o maisto produktai gerokai pigesni nei Lietuvoje, – gyvenimo privalumus JAV vardijo Vladimiras.

REKLAMA

Lietuvis mėgsta kelionių pramogas. Didžiulėje šalyje tam suteiktos visos galimybės. Keliauk, kaip nori, tavo patogumui traukiniai, lėktuvai, automobiliai. Didelėje šalyje galima pamatyti tikrai labai įdomių dalykų. Jau aplankyta Las Vegas, Didysis Kanjonas, Kolorado valstija, bet labiausiai pamėgta vieta – poilsis prie Viskonsino ežerų.

– Gamta ten primena lietuvišką: ramuma, žaluma, eglynai, – apie panašumus į gimtus kraštus kalba Vladimiras.

Gimtųjų kraštų ilgesys

Lietuvą primena ir šalia daugiamilijoninio Čikagos miesto esantis Mičigano ežeras, jį pašnekovas palygino su Baltijos jūra. Gimtinės ilgesys – nuolatinis palydovas, todėl tik atsiradus galimybei dviem savaitėms vasaros atostogų Vladimiras skubėjo aplankyti tėvus, brolį, draugus, pažįstamus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Atrodė, jog grįžęs namo pailsėsiu. Tačiau norisi visus pamatyti, pasišnekėti, draugus aplankyti, tai ir laikas prabėgo greit. Lietuvoje daug kas pasikeitę, kai kurių vietovių tiesiog neįmanoma atpažinti. Į solidžią sostinę pavirto Vilnius. Nustebino Tauragės miestas – visai neatpažįstamas, išgražėjęs, tvarkingas, – įspūdžiais dalijosi Vladimiras.

Po pašnekesio Vladimiro laukė 14 valandų kelionė lėktuvu atgal į Ameriką. Atgal į šalį, kurioje jauno žmogaus gyvenimas įgavo naują pagreitį, naujus įpročius ir kiek kitokį pasaulio suvokimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų