REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Negalite atsitraukti nuo darbinio „Blackberry“ telefono? Dešimtą valandą vakaro dar paliekate balso pašto žinutę? Tuomet jūs – darboholikas. Šiais laikais tai nieko nuostabaus.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausi tyrimai rodo, kad jūsų priklausomybė nuo darbo nebūtinai yra blogas dalykas.

Vienoje Prancūzijos verslo mokykloje inicijuoto tyrimo duomenys rodo, kad jei darbas jums sukelia džiaugsmą ir papildo jūsų gyvenimą, tuomet būti darboholiku yra gerai.

REKLAMA

Pasak tyrimui vadovavusio profesoriaus Yehudos Barucho, kol ėjimas į darbą neparemtas prievarta, jis gali įgyvendinti asmeninius laimėjimus („Pagaliau man pavyko baigti šį projektą“, „Galiausiai išsprendžiau šią problemą“) ir kartu duoti apčiuopiamą naudą įmonei („Šį projektą baigėme pirma laiko, mūsų klientai mano, kad esame geriausi!“).

Dauguma žmonių į darboholikus žiūri taip, tarsi jiems būtų reikalingas specialus gydymas kaip nuo alkoholizmo. Žmonės mano, darboholikai nesugeba rasti balanso tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau didelė dalis darboholikų šį balansą jaučia, tiesiog jų gyvenimo ir darbo balanso poreikis šiek tiek kitoks.

Pasak Y. Barucho, priklausomybė nuo darbo tam tikrais aspektais panaši į priklausomybę nuo šokolado: reguliariai valgyti šokoladą gali būti naudinga sveikatai, jis suteikia energijos ir pasitenkinimo. Taip pat yra darboholikams: jiems darbas ir užduočių atlikimas laiku suteikia energijos. Iki tol, kol darboholikas intensyviai dirbdamas pradeda žaloti psichinę ar fizinę savo sveikatą, Y. Barucho teigimu, jis gali ramiai dirbti kiek tinkamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darboholizmas dažnai painiojimas su persidirbimu. Tačiau, profesoriaus teigimu, darboholizmas nėra susijęs su valandomis, ilgiau praleistomis darbe.

Noras prisidėti didesnę dalį prie atlyginimo dirbant viršvalandžius arba tiesiog žiaurus bosas gali jus versti darbe praleisti daugiau laiko negu įprastai. Jeigu jūs savo bosui parodysite, kad jaučiate entuziazmą atlikdamas darbą, jis tuo gali pasinaudoti ir apkrauti jus darbais. Tada entuziazmas greitai dings ir jį pakeis nuovargis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų