REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prietarai nėščiosioms ir kūdikiams: tikėti ar ne?

Nėštumas – ypatingas laikotarpis moters gyvenime. Daugelis mūsų tuomet tampa įtarios ir imlios įspūdžiams. Mes dažnai esame linkusios tikėti, atrodytų, absurdiškiausiais dalykais. Mūsų sąmonė lyg kimba už tų blogybių, kurios galėtų nutikti su mumis arba mūsų mažyliu. O veltui! Juk tai, kas „veikia“ arba „neveikia“ vieni ar kiti prietarai, priklauso išskirtinai nuo mūsų, nuo to, kaip yra nusiteikusi mūsų pasąmonė – taip mano psichologai.

REKLAMA
REKLAMA

Rimtai patikėjus kokiu nors nuspėjimu, mes lyg „užprogramuojame“ save sekti vieną ar kitą tvirtinimą. Bandant pažiūrėti į ateitį, mes, pačios to nežinant, rašome artėjančių dienų scenarijus, o po to sėkmingai tai realizuojame.

REKLAMA

Taigi, ar prietarai yra kvailas įsitikinimas? Toli gražu ne! Jų šių paslaptingų prietarų ir draudimų šaknys siekią gilią senovę. Galų gale, neatsitiktinai jais tikėjo mūsų pro-pro-senelės. Ir atsirado jie ne tuščioje vietoje.

Liaudies prietaruose slypi ypatinga išmintis. Svarbu tik teisingai interpretuoti vieną ar kitą prietarą, atmetus viską, kas susiję su mūsų protėvių tamsa ir klaidingais įsitikinimais, o palikus tik esmę – tai racionalus grūdas, slypintis juose.

REKLAMA
REKLAMA

Prietarai nėščiosioms, kuriais derėtų tikėti

1. „Būsimai mamai negalima žiūrėti į tai, kas negražu ir baisu – tai gali paveikti vaiko išvaizdą“.

Su tuo sutinka ir medicina. Stresas, jaudulys blogai veikia ne tik motinos, bet ir mažylio būklę. Todėl nėščiosioms reikia vengti neigiamų įspūdžių ir vaizdinių. Daugiau džiaugsmo, malonių įspūdžių. Tegu šiuo laikotarpiu Jus supa puiki muzika, dailė, gražūs daiktai. Žiūrėkite į gražius, laimingus žmonės ir svajokite apie džiaugsmingą dieną, kai paimsite ant rankų savo nuostabųjį mažylį! jeigu visgi pažiūrėjote į kažką nelabai malonaus, ir tai jus jaudina – pasinaudokite liaudies receptu – kaip neutralizuoti neigiamą poveikį: reikia pažiūrėti į dangų arba nuosavus nagus ir tris kartus pasakyt “čur mane“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. „Nėščiajai negalima keiktis ir pykti, nes mažylis išaugs pikčiurna“.

Bet kuris gydytojas Jums pasakys – nėščiosios turi vengti bet kokių konfliktiškų situacijų ir triukšmingų vietų. Išgąstis, susierzinimas, nuoskauda sąlygoja arterinio kraujospūdžio padidėjimą, placentinės kraujotakos sutrikimus, kas gali atsiliepti Jūsų mažylio sveikatai.

3. „Būsima mama neturėtų pati siūti, megzti arba pirkti savo vaikui daiktus“.

Visiškai teisingai! Perduokite šiuos rūpesčius giminėms – tėvui, senelėms, tetoms. Neatimkite iš jų šio džiaugsmo. Pagalvokite pačios – kam Jums stumdytis transporte ir tvankiose parduotuvėse, kur daug kosinčių ir čiaudinčių žmonių! Argi ne geriau vaiko sveikatai išeiti pasivaikščioti į parką arba skirti laisvą laiką vandens aerobikos užsiėmimams.

REKLAMA

4. „Nėščiajai negalima sėdėti ant slenksčių (palangės, stalo ir t. t.)“.

Be abejo, negalima! Iš aukštai galima ir nukristi. Ir be to, skersvėjai tiesiog neleistini mažylio laukimo laikotarpiu. Taigi, nebūkite lengvabūdės ir pasaugokite savo sveikatą.

5. „Nėščiosioms negalima nieko valgyti paslapčia – vaikas gali gimti baikštus“.

Pirmiausia, valgyti sausai arba einant yra kenksminga. Be to, jei Jus netyčia “užtiks“ naktį prie šaldytuvo – galite labai išsigąsti. Kam nereikalingas stresas?

6. „Nėščiosioms negalima kelti rankas į viršų ir kabinti drabužius“.

Ginekologai mano, kad nuo 20-tos nėštumo savaitės to iš tikrųjų nereikia daryti. Tokia kūno padėtis provokuoja vaisiaus vandenų nutekėjimą ir priešlaikinį gimdymą.

REKLAMA

7. „Nėščiosioms negalima žaisti su katėmis, imti juos ant rankų – kitaip vaikas turės daug priešų“.

Katės perneša toksoplazmozės – labai pavojingos ligos nėščiosioms – sukėlėjus. Per placentą sukėlėjas patenka į vaiko kraujotaką. Įgimta toksoplazmozė – sunki liga, pažeidžianti vaiko nervų sistemą. Moteris gali susirgti, net apie tai nežinant! Todėl geriau nerizikuoti! Nelieskite svetimų gyvūnų. Jei namuose gyvena katė – būtinai aplankykite veterinarijos kliniką, kur jai atliks tyrimus dėl toksoplazmozės sukėlėjo. Nėštumo metu nesiartinkite prie katės tualeto, paskirkite šiuos rūpesčius namiškiams. Jei nėra kitos išeities – naudokite gumines pirštines.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prietarai apie naujagimius ir kūdikius, su kuriais sutinka ir gydytojai

1. Iki šešių savaičių vaiko negalima rodyti pašaliniams – kitaip nužiūrės.

Pakankamai protingai! Gydytojai primigtinai rekomenduoja sumažinti iki minimumo mamos su naujagimiu lankymą. Mažylio imunitetas dar nesustiprėjo, ir rizika “pagauti“ infekciją nuo kokio nors sentimentalaus giminaičio yra ypatingai didelė.

2. Naujagimius negalima leisti bučiuoti – bus ilgai nebyliai.

Bet kokia infekcija neigiamai veikia vaiko vystymąsi. Todėl ir šis įspėjimas nėra atsitiktinis.

REKLAMA

3. Kol vaikas neišmoks kalbėti, jo negalima maitinti nei žuvimi, nei žuviene.

Daugelis šiuolaikinių terapeutų turi vieningą nuomonę, kad įvesti žuvį į vaiko racioną galima, tik kai jam sukanka metukai. Tai susiję su tuo, kad žuvis gali sąlygoti paūmėjimą vaikams, linkusiems į alergiją maistui. Bet kuriuo atveju, įvesti žuvį į vaiko racioną galima tik tyrelės pavidale. Virtoje žuvyje, ir tuo labiau, žuvienėje, galite nepamatyti kaulų ir prisišaukti bėdą. Todėl mūsų senelių prietaras yra pakankamai pagrįstas.

4. Kūdikį negalima statyti kojytėmis ant stalo – ilgai neišmoks vaikščioti.

5. Negalima mažų vaikų statyti ant stalo – kris be priežasties.

Stalas – ne vieta mažylio „pasivaikščiojimui“ ir „pasisėdėjimui“. Nereikia žaisti su likimu.

REKLAMA

6. Iki metų negalima vaiko kirpti, kad „proto nenukirptume“. Arba, dar sakoma, kad išaugs vargšas.

Ar tikėsite šiuo prietaru, ar ne – bet kuriuo atveju, nepamirškite saugumo technikos! Maži vaikai yra ypatingai judrūs, Ir, kas yra ypatingai svarbu, neleiskite, kad pirmas Jūsų mažylio kirpimas virstų kankinimu. Daugiau meilės, kantrybės, ramybės!

7. Kad kūdikiui būtų viskas gerai – nepalikite nakčiai jo daiktų ant virvės lauke.

Mažylio drabužėliai turėtų būti ypač kruopščiai išskalbti ir išlyginti – tą žino visi. Per naktį, su lauke paliktais mažylio daiktais gali nutikti viskas. Juos gali sušlapinti lietus, gali užteršti paukščiai, jie tiesiog gali apdulkėti. Taigi, šis prietaras yra visiškai pagrįstas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai prietarai, kuriuos galima laikyti gera tradicija

- Kai tik vaikas padarys pirmuosius žingsnius, mamai reikia tarp jo kojų pravesti peiliu, nupjaunant nematomus pančius. Gerai būtų tuomet pasakyti: „vaikščiok, nevark, ilgai, saldžiai gyvenk“. - Kai vaikui iškris pirmas dantis, jį reikia numesti į ugnį, kad sudegintume blogį, kuris gali slypėti kūne. - kai tik vaikams iškrenta dantys, reikia atsistoti nugara į krosnį, permesti dantį per save ir pasakyti: „Pelytė, pelytė! Štai tau dantis kaulinis, o man duok geležinį!“ - Naujagimiui berniukui pirkite mėlynos spalvos drabužiui, o mergaitei – rožinės.

Taigi, brangiosios būsimos mamytės, tikėkite tik gerais dalykais, saugokite save ir įsiklausykite tik į tuos prietarus, kurie Jums patinka. Tuo labiau, kad dabar Jūs – sėkmės pranašės. Juk, jei tikėsime prietaru: „Nėščiąją sutikti – laimei!“ Patikrinta – visada išsipildo!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų