• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naftos dolerių tvindomas Kuveitas ėmėsi ambicingo 132 mlrd. dolerių vertės projekto: jis statys „Šilko miestą“, tapsiantį arabų pasaulio kryžkele.

REKLAMA
REKLAMA

Išskirtiniai šio šiuolaikinės architektūros, moderniausių technologijų ir prabangos derinio bruožai bus 1 km aukščio dangoraižis, parkų oazės ir gyvenamieji namai, kuriuose galės įsikurti 700 tūkstančių žmonių. 200 kvadratinių kilometrų mieste bus keturios pagrindinės dalys – finansinė, poilsio, kultūros ir ekologinė. Su šalies sostine „Šilko miestą“ jungs naujas tiltas ir 26 kilometrų automagistralė. Šalia jos įlankoje bus supiltos dvi dirbtinės salos.

REKLAMA



„Thepalm.ae“ iliustr..

„Šilko mieste“ taip pat bus pastatytas tarptautinis geležinkelio mazgas, sujungsiantis jį su Damasku, Bagdadu, Iranu ir Kinija, praneša britų dienraštis „The Guardian“.

Įkvėpta įspūdingos Dubajaus plėtros, Kuveito vyriausybė ir architektai ketina paversti Madinat al-Hareer – „Šilko miestą“ – prekybos centru su diversifikuota ekonomika, tapsiančiu arabų pasaulio kryžkele.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai kalbame apie 132 milijardų dolerių investicijas, mes anaiptol nefantazuojame“, – tvirtina Kuveito Strateginių tyrimų centro prezidentas Sami Alfarajas. Jis taip pat eina naftos turtingų Persijos įlankos šalių bendradarbiavimo tarybos konsultanto pareigas.

Pasak jo, Kuveitas rengia originalų planą, nes „negali sau leisti galvoti taip, kaip kiti. Mes svarstome projektą, kuris gali pasirodyti neįtikėtinas“, – Londone žurnalistams sakė S. Alfarajas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Kuveitas nori aplenkti visus, įpratusius mąstyti apie ekonomines perspektyvas senomis kategorijomis.

Londone įsikūrusi projektavimo bendrovė „Eric R Kuhne & Associates“ jau parengė „Šilko miesto“ planą, tačiau pareiškė neįvertinusi, kad projekto biudžetas taip smarkiai padidės. Šiais metais atliktais skaičiavimais statybos projektas buvo įvertintas 86 mlrd. dolerių. Bendrovė laukia Kuveito vyriausybės leidimo pradėti statybos darbus, kurie turi būti baigti iki 2023 m.

REKLAMA

„Šilko miesto“ pavadinimas primena viduramžiais klestėjusį prekybos kelią, kuris jungė Europą su Artimaisiais Rytais ir Kinija.

Tiesdamas geležinkelio magistralę Kuveitas nori sujungti savo naująjį miestą su Damasku, Bagdadu, Iranu ir visu likusiu pasauliu. „Štai kur mes norime investuoti savo pinigus. Mes norime nutiesti geležinkelį iki Kinijos“, –  pareiškė S. Alfarajas. Jis pridūrė, kad derybos dėl to su Iranu ir kitomis šalimis vyksta nuo 1998 m.

REKLAMA

Vienas iš projekto tikslų – Kuveito santykių su Izraeliu gerinimas, pastebi dienraštis.

„Jei mes nenaudosime naftos arba pinigų, kad sustiprintume savo įtaką taikiu būdu, mes paprasčiausiai nustosime egzistavę. Persijos įlankos regione gyvenantys žmonės yra pakankamai protingi, kad suprastų, kaip juos veikia technologijų raida, ir jie žino, kad tokios technologijos kuriamos Izraelyje. Jei visą laiką dairysimės į praeities tabu, tiesiog nebeturėsime apie ką kalbėti“, –  sakė S. Alfarajas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų