Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, vykstančio 26-ojo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ turnyro Lietuvos Prezidento taurei laimėti dvejetų varžybų pusfinalį pasiekė dvi Lietuvos tenisininkų poros: Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius bei Tadas Babelis ir Kasparas Žemaitėlis.

23 metų L. Grigelis ir 20-metis Lukas Mugevičius trečiadienį ketvirtfinalyje 6:0, 6:1 sutriuškino 20-metį britą Sammą Butlerį ir 21 metų rusą Ronaldą Slobodčikovčą, o 18-metis T. Babelis ir 19-metis K. Žemaitėlis po atkaklios kovos 6:3, 6:7 (4-7) [10-3] įveikė 21 metų Julių Tverijoną ir beveik dvejais metais vyresnį jo brolį Aleksą.

L. Grigelis ir L. Mugevičius ketvirtadienį pusfinalyje susitiks su 21 metų lenkais Pawelu Ciasu ir Maciejumi Nowaku, o T. Babelis ir K. Žemaitėlis kovos su 23 metų latviu Mikeliu Libiečiu ir 22 metų amerikiečiu Hunteriu Reese'u.

Vienetų varžybose iš penkių lietuvių liko vienintelis L. Grigelis (ATP-322). 23 metų tenisininkas, kuris prieš dvejus metus laimėjo šį turnyrą, aštuntfinalyje trečiadienį 6:2, 6:2 įveikė 19-metį olandą Talloną Griekspoorą (ATP-1030), o 23 metų Dovydas Šakinis (ATP-2004) 2:6, 6:7 (4-7) pralaimėjo 29 metų rusui Ivanui Nedelkai (ATP-542).

Rusijos tenisininkas Ronaldas Slobodčikovas (ATP-1047), kuris iš vienetų varžybų pirmajame rate eliminavo lietuvį Luką Mugevičių (ATP-581), aštuntfinalyje 6:7 (2-7), 6:3, 6:4 nugalėjo lenką Adrianą Andrzejczuką (ATP-1189). Mačas truko net 2 val. 59 min. Tai - kol kas ilgiausias šio turnyro vienetų susitikimas.

Antruoju skirstytas L. Grigelis ketvirtadienį 10.00 val. ketvirtfinalyje susitiks su I. Nedelka, kuris praėjusią savaitę laimėjo „Futures“ turnyrą Turkijoje. Rusijos tenisininkas birželį triumfavo turnyre Bulgarijoje, o varžybose Rusijoje pasiekė finalą. Iš paskutiniųjų 26 vienetų mačų I. Nedelka laimėjo net 22.

Kitos ketvirtfinalio poros:

Jaroslav Šila (Baltarusija, ATP-315) - Pawel Cias (Lenkija, ATP-722)

Jevgenij Jelistratov (Rusija, ATP-517) - Ronald Slobodčikov (Rusija, ATP-1047)

Claudio Fortuna (Italija, ATP-486) - Gerard Granollers (Ispanija, ATP-355).

Turnyro prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojui atiteks 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis. Turnyro finalas numatomas šeštadienį 11.00 val.