REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nutrauktas rusiškų dujų importas yra didžiulis laimėjimas ir įrodymas, kad Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekis pasiteisino, sako prezidento patarėjas. 

Nutrauktas rusiškų dujų importas yra didžiulis laimėjimas ir įrodymas, kad Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekis pasiteisino, sako prezidento patarėjas. 

REKLAMA

„Tai yra didžiulis laimėjimas ir tam tikras pajėgumas ir įrodymas, kad pasiteisino energetinės nepriklausomybės siekimas ir čia yra pamoka visoms mažesnėms valstybėms, esančioms šalia didesnės autoritarinės – negalima leisti sudaryti sąlygų būti priklausomiems bet kokioje srityje, ar tai būtų gamtinės dujos, ar prekyba, ar eksporto rinkos“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais Kęstutis Budrys.

„Maža valstybė negali sau to leisti ir turi dėti maksimalias investicijas, kad galėtų būti nepriklausoma, kad nebūtų šantažo ar spaudimo taikiniu“, – pridūrė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak K. Budrio, Lietuva yra pakankamai diversifikavusi dujų tiekimą iš visų šaltinių ir tai leidžia atsisakyti rusiškų dujų importo. 

„Dabar turime bent tris antžemines jungtis: turime iš Baltarusijos, su Latvija jungtį ir dabar jau su Lenkija, turime SGD terminalą ir mums tai leidžia pasirinkti tiekėją ir atsisakyti kažkurio tiekėjo. Šitos sąlygos mums leidžia atsisakyti tiekimo iš Rusijos“, – sakė prezidento patarėjas. 

REKLAMA

Pasak jo, elektros tiekimą Lietuva taip pat yra pakankamai diversifikavusi ir sinchronizacija su kontinentine Europa paskatins nepriklausomybę ir šioje srityje. 

„Apie 60 proc. (elektros – BNS) pernai importavome ir taip pat tą tiekimą esame diversifikavę ir irgi pakankamai geroje situacijoje esame, nes galime visiškai atsisakyti elektros importo pasileidus Astravo atominei elektrinei Baltarusijoje“, – sakė K. Budrys.

Pasak jo, kitas žingsnis – sinchronizuotis su kontinentine Europa, tai leis atjungti Lietuvos elektros sistemą nuo Rusijos

„Didysis klausimas, kuris dar irgi buvo iki galo neatsakytas, kaip veiks po to prekybiniai santykiai tarp Europos Sąjungos ir Rusijos elektros energija, tai jis dabar spręsis daug lengviau ir paprasčiau“, – pridūrė patarėjas. 

REKLAMA
REKLAMA

Reaguodama į Rusijos energetinį šantažą Europoje bei sukeltą karą Ukrainoje, Lietuva savaitgalį visiškai atsisakė rusiškų dujų. Jų importo kol kas atsisakė ir Latvija bei Estija. 

Prezidento patarėjas remia siūlymą uždrausti Georgijaus juosteles

Georgijaus juostelės yra okupantų ir žudikiškos kariuomenės simbolis ir Lietuvoje jis turėtų būti uždraustas, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais Kęstutis Budrys.

„Šiuo metu tai yra okupantų, žudikiškos kariuomenės simbolis, kuris glorifikuoja Putino režimą. Jo neturi būti. Ir nesvarbu, ką jis kažkur, kažkam reiškia praeity“, – antradienį Žinių radijui sakė šalies vadovo patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis tai sakė paklaustas, ar Seimas turėtų uždrausti Georgijaus juosteles dar prieš gegužės 9-ąją, kai rusai mini pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną.

Anot prezidento patarėjo, šiuo simboliu minimi ne tik praeities įvykiai.

„Puikiai atsimenu 2014 metų gegužės 9-osios šventimą Antakalnio kapinėse ir kas ten buvo švenčiama. Ten buvo švenčiamas karas prieš Ukrainą, o ne Antrojo pasaulinio karo pabaigimas ar kiti dalykai“, – teigė K. Budrys.

„Lygiai taip pat kaip ir dabar, žiūrėdami į priekį, už mėnesio būsiančius įvykius, mes suprantame, kad tai bus apie tai, kas vyksta Ukrainoje, o ne apie tai, kas įvyko prieš 70 metų. Politinis vertinimas turi būti, čia ne vieta švęsti karą Ukrainoje ir ten vykstančius nusikaltimus“, – pridūrė jis.

Seime šiuo metu pateikta pasiūlymų drausti tiek juodai oranžines Georgijaus juosteles, tiek Rusijos karo Ukrainoje simbolį „Z“.

Parlamentui pritarus, už šių simbolių vaizdavimą grėstų 300–500 eurų baudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų