REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako pasigendanti konkretaus veiksmų plano, kuris padėtų Lietuvai tinkamai pasiruošti euro įvedimui, kas, anot jos, yra labai sudėtingas procesas.

REKLAMA
REKLAMA

"Pasiruošimo procesas euro įvedimui yra labai sudėtingas. Jis užtrunka mažiausiai dvejus ar dvejus su puse metų. Ir būtina, kad visos valdžios struktūros - parlamento, Prezidento, partijų ir taip toliau - koordinuotai sutartų ir būtų priimtas veiksmų planas. Kol kas nei plano, nei laiko negirdžiu ir nematau", - penktadienį žurnalistams sakė Prezidentė.

REKLAMA

Penktadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sutarė siekti įgyvendinti planą - 2015 m. prisijungti prie euro zonos.

"Sutarėme, kad sieksime įgyvendinti labai ambicingą planą - 2015 m. prisijungti prie euro zonos. Taip pat esame sutarę, kad artimiausiu metu Vyriausybėje bus priimtas nutarimas dėl komisijos euro įvedimo klausimais sudarymo", - penktadienį po judviejų susitikimo kalbėjo Ministras Pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Butkevičiaus teigimu, komisija stebės, ar nenutolstama nuo Mastrichto kriterijų.

Premjeras taip pat pridūrė, jog, siekiant sumažinti infliaciją, prievartinių priemonių imamasi tikrai nebus. "Prievartinių priemonių tikrai nebus. Reikia pripažinti, kad tai būtų visiškai nepopuliaru, ir Europos Komisija tą pastebėtų. Ir tada, jeigu įsivestume eurą, pašoktų tikriausiai ir infliacija", - prognozavo A. Butkevičius.

Jam antrino ir V. Vasiliauskas, teigdamas, jog nesinorėtų pakartoti 2006 m. scenarijaus, kai Lietuvai sklandžiai į euro zoną įsilieti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministras Rimantas Šadžius atkreipė dėmesį, jog valstybės skolos kriterijų Lietuva atitinka su labai didele atsarga, o viešųjų finansų deficito punktas bus patenkintas, nes Vyriausybė yra įsipareigojusi laikytis fiskalinės drausmės pagal tai įtvirtinantį įstatymą.

"Mastrichto kriterijai nėra kažkas tokio prasimanyto, kad tik būtų kankinamos tos šalys, kurioms reikėtų euro. Atitikimas Mastrichto kriterijams reiškia, kad šalies ekonomika vystosi tvariai ir sveikais pagrindais (...). Jeigu mes neleisime susidaryti burbulams nekilnojamojo turto ar kitose rinkose, jeigu mes valdysime šešėlinę ekonomiką, mums pavyks normaliai sutvarkyti mokesčių sistemą, šalis atitiks tuos kriterijus ir tai reikš, kad mes esame iš tikrųjų pasirengę įsivesti eurą", - reziumavo jis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų