30
Vyrų biatlono 15 km masinio starto lenktynės (nuotr. Vytauto Dranginio)

Lietuvos sporto istoriją šiose žiemos olimpinėse žaidynėse keičiantis Tomas Kaukėnas šiandien atvėrė dar vieną naują puslapį. Lietuvos rinktinės lyderis sekmadienį startavo prestižinėse vyrų biatlono 15 km masinio starto lenktynėse.

30

Į šios rungties varžybas olimpiadoje pateko tik 30 geriausių pasaulio biatlonininkų. Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kai Lietuvos komanda turėjo savo atstovą šiose lenktynėse.

Pjongčange lietuvis 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmė 13-ą vietą, 10 km sprinte finišavo 17-as, o vyrų 20 km atskiro starto varžybose liko 78-as. Šie rezultatai leido uteniškiui startuoti masinio starto lenktynėse iš aukštos 24 pozicijos.

Pirmą kartą pasiekęs šaudymo sektorių lietuvis du kartus šovė pro šalį, tačiau antrajame rate jis neklydo ir pakilo į 25-ą vietą.

Šaudydamas stačiomis Lietuvos rinktinės lyderis iš viso suklydo tris kartus iš dešimties bandymų.

38 min. 58 sek. trasoje užtrukęs Kaukėnas užėmė galutinę 30-ą vietą. Prieš jį finišavusiam prancūzui Q.Mailletui lietuvis nusileido vos 0,5 sek.

Aukso medaliu džiaugėsi prancūzas Martinas Fourcade'as (35 min. 47,3 sek.), kuris finiše tik per plauką įveikė vokietį Simoną Schemppą. Išaiškinti nugalėtoją prireikė fotofinišo pagalbos. bronza atiteko norvegui E.Svendsenui.