„Buvo labai prasmingas susitikimas tiek su privataus, tiek su viešo sektoriaus atstovais. Priėmėme sprendimą, kad toliau diskutuosime, turėsime ilgalaikį dialogą mišrioje grupėje – viešų ir privačių įstaigų kontekste“, – žurnalistams po pirmadienį vykusio pasitarimo su privačių ir viešų įstaigų atstovais sakė premjero patarėjas.
„Norime, kad būtų judama priemokų klausimu toliau – kad šis projektas būtų teikiamas Seimui. Ir tolimesnės diskusijos, be jokios abejonės, persikels į Seimą“, – pridūrė jis.
Siekia apsaugoti sistemą nuo visiškos griūties
Pasak E. Navicko, šie įstatymo pakeitimai yra būtini, siekiant išlaikyti stabilią sveikatos priežiūros sistemą.
„Šis sprendimas yra reikalingas, savalaikis, kad sistema nepatirtų visiškos griūties, o būtų subalansuota, ir toliau būtų ieškoma sprendimų, kaip kai kuriais atvejais įveiklinti tiek papildomą savanorišką draudimą, tiek siekiant inovacijų medicinoje, kad visi tie dalykai būtų galimi“, – aiškino ministro pirmininko patarėjas.
E. Navicko teigimu, skeptiškai šią idėją vertinantys asmenys tikina, jog tokie siūlymai prieštarauja Konstitucijoje apibrėžtoms normoms. Visgi, premjero patarėjas akcentuoja, kad šiuo atveju teisė į nemokamą gydymą yra svarbesnė.
„Vienintelis galbūt argumentas – Konstitucija ir galbūt pažeidimas jos tam tikrų nuostatų, tačiau mes manome, kad tai nėra konstitucinės teisės pažeidimas, nes pirmiausia žmogus turi teisę į nemokamą mediciną. Toliau seka visos išdavos, apie kurias mes ir šiandien iš dalies diskutavome“, – kalbėjo patarėjas.
„Mūsų manymu tai situacijos nepablogins – tikimasi, kad ji tik gerės“, – pridūrė jis.
J. Čelutkienė: privatus sektorius nori sąžiningos partnerystės
Panašios pozicijos laikėsi ir sveikatos apsaugos viceministrė Jelena Čelutkienė. Pasak jos, šiuo metu galiojantys teisės aktai nesudaro palankių sąlygų sąžiningai partnerystei ir iškreipia visos sveikatos priežiūros sistemos situaciją.
„Privatus sektorius nori sąžiningos partnerystės. To paties nori Vyriausybė ir ministerija – kad darbas vyktų vienodomis sąlygomis“, – pirmadienį žurnalistams sakė viceministrė.
„Mes matome dažnu atveju tokią situaciją, kad pacientai, kurie kreipiasi su siuntimais į privačias įstaigas, su kuriomis yra sudarytos Ligonių kasų sutartys, gauna tiktai paslaugas su papildomais ar net pilnais mokėjimais. Šita situacija yra netoleruotina ir ji stipriai iškreipia apskritai visą sveikatos sistemą šiuo metu“, – akcentavo ji.
ELTA primena, kad SAM registravo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama panaikinti papildomas priemokas už privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas paslaugas.
Šiuos Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus ministrė M. Jakubauskienė pristatė balandį. Kaip tuomet teigė ji, įsigaliojus naujai tvarkai, iš pacientų nebebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Taip pat, anot SAM vadovės, tai prisidėtų ir prie strateginių dabartinės Vyriausybės tikslų – didinti paslaugų prieinamumą, mažinti eiles gydymo įstaigose, gerinti medikų savijautą – įgyvendinimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!