REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai teigia manantys, kad apie darbo užmokesčio pareigūnams didinimą vėl prabilęs Premjeras Algirdas Butkevičius pažėrė eilinę populizmo dozę.

REKLAMA
REKLAMA

„Prieš kelias dienas Ministras Pirmininkas pareiškė, kad nuo kitų metų didės darbo užmokestis kultūros darbuotojams ir kai kuriems teisėsaugos įstaigose dirbantiems pareigūnams. Džiugu, kad Premjeras pagaliau pripažino, jog teisėsaugos pareigūnai tapo viena iš pažeidžiamiausių socialinių grupių mūsų valstybėje. Kita vertus, panašu, kad jis, vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas ir dar keliolika ar keliasdešimt Seimo narių yra paskutiniai tai Lietuvoje suvokę žmonės”, – teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banelis.

REKLAMA

Anot jo, pareigūnų problemos turi būti pradėtos spręsti jau šių metų viduryje peržiūrint šalies biudžetą.

„Kitu atveju teisėsauga, kaip sistema, gali tiesiog nesulaukti dienos, kuomet A. Butkevičiaus pažadai taps kūnu”, – sako V. Banelis.

Keistai pareigūnams atrodo ir tai, kad planai jiems darbo užmokestį palaipsniui didinti 2014, 2015 ir 2016 metais visų pirma ištrimituojami viešai, o ne aptariami su pareigūnų bendruomene.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas girdėjome tik aptakias frazes apie darbo užmokesčio didinimą. Tačiau neturime jokios informacijos, kokiomis proporcijomis jis bus kasmet didinamas, iš kur atsiras tam būtinos lėšos, todėl kreipėmės į A. Butkevičių patikslinti šią informaciją. Mes manome, kad galimų pareigūnų protestų išsigandusi valdžia tiesiog paruošė mums naują porciją makaronų”, – aiškino V. Banelis.

Faktą, jog teisėsaugos reformai politikai kol kas neskiria deramo dėmesio, gerai iliustruoja ir pastarųjų dienų vidaus reikalų ministro veikla. „Ponas Barakauskas sapalioja apie nacionalinio stadiono statybas, savo draugams ir bičiuliams dalija vardinius ginklus iš esmės negrendžiant ir nekuriant pareigūnų skatinimo sistemos. Be to, apie teisėsaugos sistemos reformą iš jo nieko negirdime jau kurį laiką”, – aiškina V. Banelis.

„Seimo komitetai nesutaria, ar teisėsaugai būtina skirti papildomą finansavimą, ar ne. Mes manome, kad pirmi ir esminiai teisėsaugos reformos žingsniai turi būti žengti jau šiuo metu peržiūrint ir didinant teisėsaugai skirtą biudžeto dalį. Tačiau politinės valios tam nematyti“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų