„Lietuvos ryto“ ekipa (5-4) antrąją Kalėdų dieną Prancūzijoje žais lemiamas rungtynes dėl antrosios vietos Europos taurės C grupėje.

Prieš paskutinį reguliaraus sezono turą trys klubai surinkę po vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių.

Įtikinamai Berlyno komandai (5-4) atsirevanšavę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai turi persvarą tarpusavio rungtynėse, tačiau atsiplaiduoti negali – nesėkmė prieš CSP (5-4) gali sujaukti planus ir nustumti į ketvirtąją poziciją.

Kitame susitikime ALBA namuose varžysis su viena silpniausių komandų Bilbao „Basket“ ir pasistengs nutraukti pralaimėjimų seriją.

Pirmąją C grupės vietą senokai rezervavę „Lokomotiv“ žaidėjai (9–0).

Dvikova Vilniuje

Susitikimo pradžioje vilniečiai patyrė šaltą dušą – varžovai taikliai atakavo krepšį ir susikrovė penkių taškų pranašumą. Vis dėlto Chriso Kramerio ir Jimmy Barono metimai leido varžovus prisivyti, o rezultatyvus Roko Giedraičio, Louko Mavrokefalidžio žaidimas – persverti rezultatą (28:19).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklį pranašumą (35:21), tačiau atsibudę prancūzai prieš ilgąją pertrauką surengė spurtą ir priartėjo – 45:39.

Trečiajame ketvirtyje puolime pradėjo siautėti Martynas Echodas, o skirtumas vėl išaugo. Puolėjui talkino ir J. Baronas, o skirtumas šoktelėjo iki solidesnio – 69:53.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytas“ stengėsi išsaugoti susikrautą persvarą, o žiūrovai vilniečiams dėkojo už gražius epizodus aikštėje. Lietuvos sostinės komanda triumfavo 92:76.

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė R. Giedraitis ir Travisas Petersonas, pelnę po 19 taškų. CSP gretose išsiskyrė Kenny Hayesas (16) ir Brianas Conklinas (11).

CSP forma

Iš lėto Europos taurės turnyre įsibėgėję Kyle'o Millingo auklėtiniai per paskutinius turus iškovojo tris pergales iš eilės ir tai leidžia jiems pretendentuoti į antrąją C grupės vietą.

Prieš tris savaites Limožo klubą sustiprino patyręs lietuvis Tautvydas Lydeka, kuris svariai prisidėjo prie laimėjimų.

Praeityje „Lietuvos ryto“ klubo garbę gynęs 208 cm ūgio vidurio puolėjas dvitaškius meta 81,8 proc. taiklumu (9/11) ir pataikė visus aštuonis baudos metimus.

Tai jam leidžia būti vienu CSP puolimo lyderių (vid. 8,6 tšk.).

Limožo klube taip pat išsiskiria puolėjai Axelis Bouteille (13,7 tšk.), Mamas Jaitehas (10,3) ir įžaidėjai Dru Joyce'as (10,4) bei K. Hayesas (12).

Prancūzijos lygoje CSP užima antrąją vietą (9-5).

Paskutiniame susitikime gruodžio 22 dieną Limožo žaidėjai išvykoje neatsilaikė prieš turnyro vidutiniokus Dižono „Basket“ (7-7).

Nors svečiai po dviejų kėlinių turėjo septynių taškų persvarą, po ilgosios pertraukos situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis.

Dižono komanda sugebėjo prisivyti varžovus ir šventė pergalę 79:70.

Prancūzijos lygoje CSP į priekį veda K. Hayesas (vid. 12,4 tšk.), W. Howardas (11,8), M. Jaitehas ir A. Boutelle (po 10,9 tšk.).

Įdomūs faktai

– D. Joyce'as pataiko bent po tritaškį per pastarąsias penkerias Europos taurės rungtynes.

A. Bouteille turnyre neprametė nė vieno iš paskutinių 15 baudos metimų.

– D. Joyce'as užima penktąją vietą tarp visų Europos taurės žaidėjų pagal tritaškių taiklumą (55,5 proc.).

– M. Jaiteh yra trečias turnyre pagal blokuotus metimus (vid. 1,3).

– Ch. Krameris atlieka tris ar daugiau rezultatyvių perdavimų per paskutiniąsias 15 Europos taurės rungtynių.

– R. Giedraitis pataiko bent po tritaškį metimą aštuoniuose Europos taurės mačuose iš eilės.

M. Echodas šešiuose susitikimuose iš eilės atkovoja bent po penkis kamuolius.

TV

Vilniaus komandos ir CSP rungtynes antradienį nuo 20 val. tiesiogiai transliuos TV6 kanalas.