Europos krepšinio čempionato B grupės rungtynėse Prancūzijos rinktinė tik po atkaklios kovos 70:65 nugalėjo Vokietijos krepšininkus.

Pirmoje rungtynių dalyje vyko atkakli kova taškas į tašką. Dažniausiai priekyje buvo Vokietijos krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 17:14, o įpusėjus mačui – 37:33.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau tęsėsi bekompromisė kova. Didžiąją trečiojo kėlinuko dalį vis dar priekyje buvo vokiečiai, tačiau ketvirčiui artėjant į pabaigą prancūzai pagaliau išsiveržė į priekį bei po trisdešimties žaidimo minučių turėjo 2 taškų persvarą – 50:48.

Rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis ketvirtojo kėlinuko minutėmis. Po D.Greeno tritaškio vokiečiai pirmavo 61:59. Tada iniciatyvos ėmėsi prancūzų žvaigždė T.Parkeris, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir leido savo komandai įgyti 4 taškų pranašumą – 66:62. S.Hamannas pelnė du taškus su pražanga – 65:66. Likus žaisti 30 sekundžių T.Parkeris pataikė iš vidutinio nuotolio – 68:65. Vokietijos krepšininkai nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, o prancūzų pergalę užtvirtino T.Parkerio baudų metimai.

Nugalėtojams Tony Parkeris pelnė 19 taškų (1/7 tritaškiai, 6 atk. kam. 4 rez. perd.), Ronny Turiafas - 15 (14 atk. kam.), Nicolas Batumas - 12 taškų (8 atk. kam.).

Pirmosiose Europos čempionato rungtynėse Kroatijos vyrų krepšinio rinktinė 86:79 (25:17, 17:20, 17:22, 27:20) po atkaklios kovos nugalėjo Izraelio krepšininkus.

Nors susitikimą kur kas sėkmingiau pradėjo kroatai (20:10), žydai sugebėjo atsitiesti po itin niūraus pirmojo kėlinio. Kova taškas į tašką išliko ir iki pat rungtynių pabaigos.

34-ąją minutę Galis Mekelis pataikė iš toli bei išvedė Izraelio komandą į priekį - 71:69. Vis dėlto Nikola Vujčičius atsakė penkiais taškais iš eilės, Marko Popovičius pridūrė tritaškį bei kroatai nutolo - 75:71. Nors Zvi Sherfo auklėtiniai nepasidavė bei bandė išlyginti rezultatą (77:80), kroatai žaidė šaltakraujiškai bei išsaugojo pergalę savo rankose.

Kroatija: N.Vujčičius 21, R.Ukičius, D.Kusas ir M.Popovičius po 13.

Izraelis: L.Eliyahu 31 (6 atk. kam.), G.Mekelis 16, I.Kozikaro 12, T.Buršteinas 10.

Pralaimėjusiems Svenas Schultze įmetė 13 taškų, Demondas Greene'as - 12, Patrickas Femerlingas pridėjo 11 taškų (8 atk. kam.)