Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre paaiškėjo dar vienas pusfinalio dalyvis. Prancūzijos rinktinė vos nesudegė ir išgyvenę dramą 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21) palaužė kovinguosius italus.

Prancūzai A grupėje sudorojo Čekiją ir Iraną. Netikėtą smūgį jie sudavė ir favoritams amerikiečiams. Tuo tarpu italai B grupėje nugalėjo Vokietiją, Nigeriją, bet nusileido australams.

Pusfinalyje Prancūzija žais su Slovėnija.

Lygių rungtynių eigą trečiajame kėlinyje prancūzai palenkė savo eiga. Evano Fournier ir Rudy Goberto tempiama komanda pabėgo 14 taškų pranašumu (48:62).

Lemiamame ketvirtyje italai pademonstravo puikią gynybą ir įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą (66:66). Itin stipriai prie to prisidėjo puikų turnyrą žaidęs Simone Fontecchio.

Prancūzai kelias minutes buvo sutrikę, o italams tritaškį pelnęs Danilo Gallinari dar sykį išlygino rezultatą (73:73). Netrukus jam atsakė Thomas Heurtelis (76:73). Iki mačo pabaigos likus 74 sekundėms R. Gobertas stojo prie baudų metimų linijos – pataikė abi (78:73).

Kitoje aikštės pusėje D. Gallinari atsakė taip pat tiksliais baudų metimais (78:75). Vis tik po pertraukėlės R. Gobertas dėjimu išsiuntė italų brigadą namo.

Gražiausias varžybų akimirkas pamatykite čia:

Prancūzija: R. Gobertas 22, E. Fournier 21, Nicolas Batumas 15, T. Heurtelis 10 taškų.

Italija: S. Fontecchio 23, D. Gallinari 21, Achille Polonara 15 taškų.

Ketvirtfinalio transliacija – naujienos viršuje.