REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradedantys vairuotojai – vėl nežinioje

„Regitra“ informuoja, kad skubiai nepakeitus teisės aktų nuo Naujųjų metų pradedančiojo vairuotojo pažymėjimai į dešimt metų galiojančius bus keičiami tik „Regitrai“ gavus informaciją apie pradedančiojo vairuotojo baigtą papildomo mokymo kursą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimui jau kurį laiką vis nepriimant reikalingų teisės aktų pradedantieji vairuotojai kurį laiką paliekami nežinioje – galės pasikeisti pažymėjimus ar ne, reikės dar kartą laikyti kursus ar ne.

REKLAMA

Mano, kad nereikėtų

Jau ne pirmus metus kalbama, kad prieš keisdami vairuotojo pažymėjimą pradedantieji vairuotojai turėtų pagilinti praktinio vairavimo įgūdžius specialiuose praktinio mokymo centruose. Tačiau jų steigimas stringa, tad jau keletą kartų Seimas yra nukėlęs teisės aktų nuostatų, pagal kurias reikalaujama pateikti informaciją apie baigtą papildomo mokymo kursą, įsigaliojimą. Pagal dabartinę tvarką tai turėtų įsigalioti jau netrukus. Tad laiko liko nedaug. Tikimasi, kad Seimas vis tik suskubs ir priims reikiamus teisės aktus. Tuomet pradedantys vairuotojai be problemų galėtų kitais metais pasikeisti vairuotojo pažymėjimus.

REKLAMA
REKLAMA

Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Vyriausybė dar 2011 metų pirmoje pusėje pritarė Susisiekimo ministerijos teiktoms įstatymo pataisoms, kurios panaikintų reikalavimą visiems pradedantiesiems vairuotojams po dvejų metų vėl eiti papildomai mokytis vairuoti. Tačiau nuo 2011 metų vasaros esą Seimas nesugebėjo priimti šio įstatymo, kuris šiuo metu įstrigęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Pranešime teigiama, kad toks reikalavimas pradedantiesiems vairuotojams buvo įvestas 2007 metais, kai susisiekimo ministru dirbo dabartinis premjeras Algirdas Butkevičius. Dabartinė Vyriausybė ne kartą inicijavo šio įstatymo atšaukimą. Tačiau Seimas tik atidėdavo įstatymo įsigaliojimą vėlesniam laikui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes manome, kad įstatyme numatytas reikalavimas visiems vairuotojams laikyti papildomus kursus yra neteisingas. Papildomai mokytis turėtų tik tie, kurie vairuodami padarė nusižengimų“, – cituojamas laikinasis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Susisiekimo ministerija vakar žadėjo dar kartą kreiptis į Seimo pirmininką su prašymu paskubinti tūkstančiams vairuotojų svarbaus įstatymo svarstymą.

Mokslai niekam nepakenkė

Panaši situacija kaip dabar susiklosto jau ne pirmą sykį. Tad pradedantiesiems vairuotojams ne pirmą kartą tenka susidurti su tokia nežinia. VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis sako, kad žmonės dažniausiai bijo nežinios. Kodėl laiku nepriimami teisės aktai, komentuoti jis nesiėmė.

REKLAMA

Direktoriaus manymu, bet kokie mokymai bet kokioje srityje žmogui yra reikalingi, nes visko žinoti neįmanoma. Kita vertus, reikia žiūrėti, kokia šių mokymų kokybė ir turinys. Kartu, jo manymu, nereikėtų galvoti apie kainą, o suvokti, kad mokymai nėra bauda.

„Nereikia bijoti. Tai nėra bausmė“, – sako jis.

V. Masilionio manymu, kursai pradedantiesiems vairuotojams reikalingi, tačiau juos reikėtų pakartoti ne po dvejų metų, o kai žmogus būna važinėjęs tris–šešis mėnesius, tai yra turintis tam tikros vairavimo patirties. Tuomet instruktorius pamato, kaip žmogus vairuoja, koks jo vairavimo stilius.

„Matytų, ar nuėjo teisinga kryptimi“, – mano V. Masilionis.

Paties žmogaus jau niekas nebegąsdintų egzaminais ir jis geriau priimtų informaciją. Be to, turint patirties, kiltų ir klausimų.

„Gal gyvenime atsipirks instruktoriaus patarimai“, – primena jis.

Daiva Savickienė  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų