REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien vyko opozicijos pasitarimas ir buvo nutarta, kad nauju lyderiu rugsėjo 20 dieną bus oficialiai paskelbtas  partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Valentinas Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Politologo Lauro Bielinio manymu, V. Mazuronis sugebės opozicijos vardu kalbėti ryškiai ir taikiai. „Mes ne vieną kartą matėme, kaip jis sugeba savo oponentams išdėstyti viską tiksliai, todėl manau, bus įdomu klausytis jo“.

REKLAMA

Į pasitarimą dėl objektyvių priežasčių negalėjo atvykti dviejų frakcijų atstovai - krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Konstantas Ramelis. Tačiau likusiųjų frakcijų nariai sutarė dėl tolimesnės opozicijos politikos, veiksmų ir postų.

V. Mazuronis naujienų portalui Balsas.lt sakė, kad pasitarime nedalyvavusių frakcijų atstovai neturėtų prieštarauti dėl pagrindinių susitarimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šios dienos pasitarimas buvo produktyvus ir svarbus.  Sutarėme, kad dirbsime kartu sutelktai ir konstruktyviai, pasirašydami bendrą darbo sutartį. Kviesim ir nedalyvavusius pasitarime ir tikimės, kad jie prie mūsų prisijungs“, - Balsui.lt komentavo V. Mazuronis.

Politikas paminėjo esminius klausimus, kuriuos planuoja iškelti opozicija ateityje: „Tai bus tie klausimai, kurie šiandien yra aštriausi: situacija energetikos srityje, kuri pasižymi atsistatydinimų lavina ir nestabilia situacija atominėje elektrinėje, naujo bloko statybos, šilumos klausimai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat V. Mazuronis  užsiminė apie planus įkurti opozicinių frakcijų seimo narių grupę, kuri vadinsis energetinės sistemos arba Ignalinos atominės elektrinės statybos priežiūros grupė.

„Mums atrodo, kad tai, kad vyksta energetikos srityje šiandien – yra negerai. Visi su energetika susiję klausimai išbalansuoti ir įslaptinti. Seimas privalo vykdyti parlamentinę kontrolę ir mes kursime grupę tam, kad reikalautume aiškumo, skaidrumo ir žinojimo“, - neslėpė ryžto Tvarkos ir teisingumo atstovas.

Paklaustas, kokias veiksmais planuoja stabilizuoti situaciją energetikos srityje, V. Mazuronis atsakė: „Visų pirma, reikia išsiaiškinti, kas ten vyksta. Norime išgirsti ir IAE vadovų, ir viceministro Romo Švedo, ministro Arvydo Sekmoko paaiškinimus, kas ten vyksta. O paskui jau siūlysime vienokius ar kitokius sprendimus“.

REKLAMA

„Tokia grupė – papildomas instrumentas kontrolei, siekiant, kad valdantieji nenukryptų nuo įstatymų. Jos dėka jautrūs dalykai, susiję su energetika, galėtų tapti pakankamai skaidriais, todėl manyčiau, kad čia geras instrumentas“, - dėstė nuomonę L. Bielinis.

Taip pat V. Mazuronis žadėjo grįžti prie teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus ir užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio klausimų, kadangi opozicijos netenkina pastaruoju metu pasirodę jų ministerijų vertinimai.

Balsas.lt teiravosi politiko, kuo nauja opozicija bus kitokia nei prieš tai? Juk ankščiau opozicijai nepavykdavo pasiekti didelių pokyčių.

REKLAMA

„Nesutikčiau, kad mums ankščiau nieko nepavykdavo. Kartais opoziciją vertina taip pat, kaip poziciją. Bet jei mes turėtume pakankamai jėgos daryti, kaip mes norime, mes vadintumėmės jau nebe opozicija. Opozicijos darbas turi savo specifiką, tu neturi daugumos ir turi ieškoti sprendimų su dauguma“.

V. Mazuronis atskleidė, kad per šios dienos pasitarimą buvo sutarta, kad opozicija bus konstruktyvi ir nedarys žingsnių vardan triukšmo. „Bet jei mums iš tikrųjų kyla daug abejonių, pavyzdžiui, energetikos srityje, ir mes manome, kad ministras turėtų atsistatydinti, turėdami pakankamą paramą, energingai reikalausime to ir dirbsime savo darbą tam lygmenyje, kurį nubrėžia Seimo statutas“, - pridūrė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt primena, kad Seimo opozicijos kėde porą metų dalijosi socialdemokratai ir „darbiečiai“. Buvo baiminamasi, kad ši vieta gali pereiti į kitų opozicinių frakcijų rankas.

„Tai, kad šį kartą opozicijos lyderiu išrenkamas dar vienas opozicinės partijos vadovas, įrodo, kad vis dėlto opozicijos partijos sugeba dalintis jiems duota valdžia, atranda galimybę suprasti viena kitą ir savotiškai formuoja bendradarbiavimo galimybes“, - komentavo politologas.

V. Mazuronis buvo vienas realiausių kandidatų į opozicijos lyderius.

Vadovaujantis Seimo statutu, opozicijos lyderį gali turėti ne mažiau kaip pusę parlamento mažumos atstovų turinti frakcija arba koalicija. Pagal socialdemokratų ir Darbo partijos atstovų bendradarbiavimo sutartį, Seime turinčių 34 narius, lyderio pozicija visada priklausė jiems.

Iš viso Seime yra 70 valdantiesiems nepriklausančių politikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų