REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tris vasaros mėnesius Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdo kasmetinę priemonę „Aguona 2012“.

REKLAMA
REKLAMA

Garbaus amžiaus rajono gyventoją surinkti redakcijos telefono numerį paskatino kaimyno pastaba. Pažvelgęs į moters darže gausiai pražydusias aguonas jis patarė pusę jų išrauti, antraip policija nubaus. „Ar taip gali būti?“ – teiravosi sunerimusi „Panevėžio balso“ skaitytoja.

REKLAMA

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus specialistė Vaida Karalevičienė patvirtino, jog aguonoms policija iš tiesų skiria dėmesį. Kiekvienais metais, taip pat ir šiemet, nuo birželio 25 iki rugsėjo 3 dienos vykdoma policinė priemonė „Aguona 2012“.

Tuo metu pareigūnai bando išsiaiškinti neteisėtai auginamų aguonų ir kanapių laukus, nustatyti asmenis, užsiimančius šia veikla. Pareigūnus domina asmenys, neteisėtai disponuojantys narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, vartojantys ar linkę jas vartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia specialistė V. Karalevičienė, Panevėžio apskritis neteisėtais aguonų ar kanapių augintojais, dideliais šių augalų laukais, taip pat ir narkomanų gausa negarsėja.

Rezultatų davė ir nuolat vykdoma priemonė „Aguona“. Dar prieš dvejus metus Panevėžio apskrityje buvo išaiškinti 54 kvadratiniai metrai aguonų pasėlių, o pernai jų aptikta jau perpus mažiau.

Dabar laukų aguonoms skiriama mažiau dėmesio negu daržo.

„Prieš porą metų buvo atliktas tyrimas – trisdešimt septyniose rajono vietose paimti lauko aguonų mėginiai. Juos ištyrus narkotinių medžiagų beveik nerasta“, – sako specialistė. Vis dėlto priemonės metu ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, privačios žemės savininkai prašomi naikinti savaime plintančių, užsisėjančių ir augančių aguonų pasėlių plotus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daržo aguonos nėra nekaltas augalas. Nors jų taip pat reikia pririnkti gana daug, norint išgauti narkotinių medžiagų, ir tokiu būdu besisvaiginančių narkomanų sumažėjo, nes daugelis nebenori vargintis, yra didelė sintetinių narkotikų pasiūla.

Ieškodami specialiai auginamų aguonų ir kanapių, vasarą pareigūnai organizuoja reidus į sodų bendrijas, reaguoja į signalus, aplanko sodybas.

Narkomanijos prevencijai suaktyvintas transporto priemonių patikrinimas, viešosiose vietose vykstančių masinių renginių metu bei vaikų poilsio ir laisvalaikio praleidimo vietose organizuojamos akcijos.

REKLAMA

Specialistė primena, kad neteisėtas opijinių aguonų, kanapių auginimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki trijų šimtų litų. Už neteisėtą didelio kiekio aguonų auginimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu ar areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

„Keletą aguonų auginanti močiutė tikrai nepapuls į didžiųjų augintojų sąrašus, ji, jeigu tų aguonų bus daugiau, gali būti tik įspėta“, – sako V. Karalevičienė.

Baudžiamoji atsakomybė taikoma tada, kai nustatomi dideli aguonų pasėlių plotai, bet tokių augintojų Panevėžio apskrityje neaptinkama.

REKLAMA

Policija prašo visų, turinčių informacijos apie neteisėtą veiklą, susijusią su narkotinėmis medžiagomis, informuoti apie tai.

Specialistai mano, kad ir šių metų priemonė „Aguona 2012“ taip pat duos teigiamų rezultatų. Pats tokios priemonės paskelbimas gali drausminti žmones, priminti jiems, kokie pavojingi augalai gali būti kanapės ir aguonos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų