• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2011 m. rugsėjo 14–23 dienomis Vilniuje vyko Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, kuris rengiamas kas ketveri metai. Jo metu susirungia pianistai ir vargonininkai iš viso pasaulio. Konkurso rezultatai nemažai lemia atlikėjų tolimesnes karjeras. Taip nutinka ir šį kartą. Specialius prizus laureatams skyrė Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF), Kauno valstybinė filharmonija (KVF) ir Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras  (VKO).

2011 m. rugsėjo 14–23 dienomis Vilniuje vyko Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, kuris rengiamas kas ketveri metai. Jo metu susirungia pianistai ir vargonininkai iš viso pasaulio. Konkurso rezultatai nemažai lemia atlikėjų tolimesnes karjeras. Taip nutinka ir šį kartą. Specialius prizus laureatams skyrė Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF), Kauno valstybinė filharmonija (KVF) ir Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras  (VKO).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 6 d. vargonų muzikos festivalio „Jubilate Deo“ metu jau įvyko vargonininko iš Lenkijos Lukasz'o Mosuro koncertas Kauno Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje. (Organizavo VšĮ  „Muzika Festiva“ kartu su partneriais.)

REKLAMA

Rugpjūčio 7 d. Kristupo vasaros festivalio metu organizuojamas konkurso nugalėtojos Karolinos Juodelytės koncertas su Vilniaus Šv. Kristoforo orkestru Šv. Kazimiero bažnyčioje. (Organizuoja VšĮ „Kristupo festivaliai“.) Jos dar laukia ir koncertas Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje.

Pasak laureatės, „konkursas davė išties nemažai. Tai įgytas laureato vardas, tam tikras pripažinimas profesinėje srityje, padidėjęs koncertų skaičius, naujos pažintys, taip pat piniginis prizas, leidžiantis investuoti į tolimesnius profesinius planus bei laisviau jaustis,  laukiant kitų metų studijų užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Šie metai buvo itin aktyvūs ir produktyvūs.“ Po konkurso ji turėjo progos pabendrauti su žymiu vargonų profesoriumi iš Vokietijos Martinu Sanderu,  kuris itin entuziastingai sutiko Karolinos norą studijuoti magistro studijų  pakopą pas jį.  Neseniai ji važiavo į Vokietiją laikyti stojamųjų egzaminų, kuriuos sėkmingai įveikė ir yra pakviesta studijuoti  nuo spalio mėnesio Aukštojoje muzikos mokykloje Detmolde (Hochschule für Musik Detmold).

„Iškart po konkurso, jau spalio pradžioje  iš prof. Leopoldo Digrio bei doc. Renatos Marcinkutės-Lesieur gavau pasiūlymą pagroti rečitalį Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau toje pačioje bažnyčioje buvau įtraukta į Vengrijos ambasados organizuojamą koncertą, skirtą Vengrijos revoliucijos aukoms atminti“, – sako laureatė. „Vėliau, jau spalio pabaigoje, su keletu dėstytojų iš Muzikos ir teatro akademijos bei kolega važiavome į Austrijos miestą Zalcburgą, kur turėjome keletą koncertų. Gruodžio mėnesį teko atlikti vargonų partiją su orkestru, 2 chorais ir solistais, atliekant B. Britteno kantatą „Saint Nicolas“ Vilniuje bei Klaipėdoje. Žiemą Muzikų rėmimo fondas pasiūlė koncertą Vilniaus Arkikatedroje kartu su choru „Langas“. Teko groti nemažai koncertų pačioje Muzikos ir teatro akademijoje, kurių dalis buvo skirti vargonų klasės atkūrimo 50-mečiui. Pabuvojau Lietuvos Respublikos prezidentūroje, Vyriausybėje bei Seime, kur gavau Prezidentės bei Seimo Pirmininkės padėkas, taip pat Vyriausybėje gavau rėmėjų dovaną.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų vasarą K. Juodelytė taip pat turi nemažai koncertų. Birželio mėnesį „Kultūros naktyje“ kartu su su dviem kolegėmis iš Muzikos ir teatro akademijos  koncertavo šv. Jonų bažnyčioje.  Neseniai grįžo iš Vokietijos, kur atliko solinį  koncertą. Iškart po to teko garbė kartu su jos vargonų specialybės dėstytoju doc. Gediminu Kvikliu ir dar dviem  žymiais Lietuvos muzikantais atidaryti festivalį „Vargonų vasara su M. K. Čiurlioniu“ Druskininkuose bei koncertuoti Senosios Varėnos bažnyčioje. Artėja dviejų dalių koncertas Kaliningrado filharmonijoje, kuriame šalia solinės programos Karolina atliks ir kamerinę programą kartu su fleitinininku Vyteniu Gursčiu.

REKLAMA

„Kalbant apie dar tolimesnius planus, rugpjūčio 16-17 d. vyks tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Vargonų legendos“, kuriame taip pat esu pakviesta dalyvauti. Rugsėjį jau yra suplanuotas dar vienas solinis koncertas Šv. Kazimiero bažnyčioje.“

Solo pasirodymais Čiurlionio konkursą tarsi pratęsia ir pianistai. Prestižinių muzikinių varžytuvių nugalėtojas Evgeny'jus Starodubtsevas spalio mėn. planuoja koncertą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Kartu bus pristatyta ir organizacijos „Piano LT“ išleista CD plokštelė (gyvai įrašyta 2012 gegužės 30 d.).

REKLAMA

Kauno valstybinėje filharmonijoje muzikuos II-osios premijos laureatas Rokas Valuntonis. Pasak jaunojo lietuvių muziko, jis po konkurso gavo pakvietimų groti žymiai didesnėse salėse nei anksčiau. Tai buvo koncertai su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestru, su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, su Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Solo rečitalis Taikomosios dailės muziejuje, koncertinis turas Danijoje (Arguse), solo rečitaliai M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose bei Ispanijoje (Valensijoje, kultūros centro Del Carmen gotikiniame kieme). Artimiausiu metu laukia solo rečitalis Šv. Kotrynos bažnyčioje liepos 28 d., rečitalis Gmundene, Austrijoje rugpjucio 27 d., koncertinis turas Japonijoje nuo spalio 15 d. ir dar nemažai koncertų, kurių datos dar derinamos. „Trumpai tariant, po Čiurlionio konkurso buvau pastebėtas ir tikrai nemažai kviečiamas skambinti.“

Todėl jau pasibaigęs, bet vis dar simboliškai tebesitęsiantis M. K. Čiurlionio konkursas vis dar žada daug įsimintinų akimirkų Lietuvos melomanams.

M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas (nuotr. Organizatorių)M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas (nuotr. Organizatorių)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų