REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Noras padirbėti Vokietijoje lietuviui sportininkui Artūrui Janovič baigėsi skaudžia nelaimė. Po darbe patirtos traumos 43 metų vyras pateko į komą, jam atliktos bent kelios sudėtingos operacijos, o dabar pusė kūno paralyžiuota. Artimieji sukrėsti prašo finansinės pagalbos, mat transportavimas iš Vokietijos į Lietuvą ir tolimesnis Artūro gydymas – šeimos santaupomis.

Noras padirbėti Vokietijoje lietuviui sportininkui Artūrui Janovič baigėsi skaudžia nelaimė. Po darbe patirtos traumos 43 metų vyras pateko į komą, jam atliktos bent kelios sudėtingos operacijos, o dabar pusė kūno paralyžiuota. Artimieji sukrėsti prašo finansinės pagalbos, mat transportavimas iš Vokietijos į Lietuvą ir tolimesnis Artūro gydymas – šeimos santaupomis.

REKLAMA

Pagalbos šauksmu pasidalijo Artūro sporto klubas „Arėjas“.

„Deja ir vėl turime skaudžią nelaimę…Stipriai reikia pagalbos mūsų klubo nariui Artūrui‼️ Prašymas  maksimaliai dalintis!!!  Brangūs draugai, Reikalinga finansinė parama - specializuotam transportavimui gulinčio paciento iš Vokietijos į Lietuvą, taip pat tolimesniam gydymui. 

Apie asmenį: Artūr Janovič, 43 m., 3 vaikų tėvas, turintis aukštąjį išsilavinimą. 

Rytų imtynininkas, treniravo vaikus, dauguma kurių pasiekė gerus sporto rezultatus. Rašo eiles. 

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų sausio mėnesį išvažiavo dirbti į Vokietiją, kur įvyko nelaimingas atsitikimas – statybose, keliant kranu didelę konstrukciją nutrūko trosai, ko pasekoje visa konstrukcija užkrito ant Artūro. Tai buvo grubus darbo saugos pažeidimas. Konstrukcijos svoris buvo 1,5–2 tonos. Rezultate Artūras yra stipriai traumuotas – pažeisti stuburas, dubuo ir kojos. 

REKLAMA

Savaitę laiko Artūras buvo komoje. Padarytos dvi sudėtingos operacijos. Šiuo metu apatinė kūno dalis yra paralyžiuota, rankų pirštai irgi neveiksnūs. Pačioje pradžioje gydytojai minėjo, kad po tokių sunkių traumų gydymas vyks apie metus laiko, su vėlesne reabilitacija Lietuvoje. Kad atsistatys, daktarų prognozė 50/50. 

Pasirodo, gydymas Vokietijoje gali trūkti tik 18 savaičių, po ko pacientas yra išrašomas ir siunčiamas į Lietuvą, netgi sunkios būklės, be reabilitacijos ten. Artūrą Vokietijos ligoninėje (Bochum mieste) laikys iki šio mėnesio galo, t.y. gegužės 31 dienos. Transportavimas ir tolimesnis gydymas – savo santaupom. Labai reikalinga bet kokia finansinė pagalba! Būsime nuoširdžiai dėkingi!!!

REKLAMA
REKLAMA

Gavėjas: Danuta Janovič (Artūro mama) 

Swedbank  LT637300010162826420 

Paskirtis – Artūro transportavimui ir gydymui 

Paramos organizacijoms kreiptis tel.: +37065209493 (Artūro tėvas Igor Janovič)“, – skelbiama feisbuko įraše.

Siūlo reikalauti kompensacijos

Po viešu pagalbos prašymu komentatoriai linkėjo šeimai stiprybės, nors dalis nesuprato, kodėl artimiesiems gydymo išlaidas reikia padengti iš savo kišenės.

„Nesupratau. O kaip dėl darbo pažeidimų. Darbe įvykis, įmonė turi viską apmokėti“, – įsitikinęs Martynas.

„Butinai reikia kreiptis į advokatą, turi visa gydymą, reabilitaciją ir t.t. apmokėti. Stiprybės vaikinui“, – rašo Miranda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti buvo skeptiški advokatų atžvilgiu. „Vokietijoje būtinai praneškit apie įvykį policijai ir Arbeitsgericht – jie atliks tyrimą ir firma privalės atlyginti absoliučiai visas išlaidas.<...>

Vokietijoje be draudimu dirbti negali.

Neklausykit visokių patarimų apie visokius advokatus – tai lietuviškos dainos. <...>

Kadangi reabilitacija ilga, o vėliau galimai nebus darbingas, galėsit bylinėtis ir tada reiks advokato...Bet gink Dieve nuo lietuvių neišmanėlių“, – komentuoja Giedrė.

Valstybės pagalba

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kai kuriais atvejais Užsienio reikalų ministerija gali suteikti finansinę paramą iš valstybės biudžeto.

REKLAMA

„Tik išimtiniais atvejais, jei nukentėjusysis neturi artimųjų arba per tam tikrą laiką su jais nepavyksta susisiekti, arba jie neturi galimybių ar atsisako padėti nukentėjusiajam, įsitikinus, kad nėra galimybių kitais būdais gauti lėšų, materialinė pagalba gali būti suteikta iš biudžeto

Grynaisiais pinigais valstybės materialinė pagalba piliečiui neteikiama. Valstybės materialinė pagalba gali būti teikiama būtinosios medicinos pagalbos, grįžimo į Lietuvos Respubliką ir būtinoms iki grįžimo į Lietuvos Respubliką pragyvenimo išlaidoms padengti.“, – skelbiama URM puslapyje.

Valstybės materialinės pagalbos prašantys piliečiai ar jų teisėti atstovai atstovybei pateikia:

  • prašymą suteikti valstybės materialinę pagalbą;
  • asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą;
  • užsienio valstybės kompetentingų institucijų ar įstaigų išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo nukentėjo, susirgo ar susižalojo (tai gali būti pažyma iš teisėsaugos ar gydymo įstaigos);
  • visus galimus įrodymus, kad pilietis neturi jokių galimybių gauti materialinę pagalbą iš kitų šaltinių arba iš kitų šaltinių gautų lėšų nepakanka;
  • atstovo asmens tapatybę ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą, kai kreipiasi piliečio teisėtas atstovas.

 

reikia prisiteist kazkaip ,jei dirbo...
Tai juk gerovės valstybė, prezidento prašykit,o ne ubagų.
JEI reikalingas draudimas,TAI kaip galėjo priimti į darbą žmogų,kuris neturi to draudimo.NEGI tas žmogus privertė pažeisti tvarką, įstatymus.Juk už viską atsako darbdavys arba įpareigotas žmogus.O ypač tokiu klausimu.Tik tiek,kad ir čia,siekiant teisingumo,tektų nueiti ilgą kelią.Bet ar LT kitaip.O paskui stebimės (tiesa,ne visi).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų