Ketvirtadienio vakarą Vilniuje atrankose į Europos čempionatą nesėkmę patyrė Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (3-2). Rezultatu 75:83 (17:20, 23:20, 11:22, 24:21) jos nusileido Prancūzijos krepšininkėms (4-1).

Pirmąjį kėlinį lietuvės pradėjo banguotai. Nors pradžioje ketvirčio prancūzės buvo atitrūkusios 5:13, tačiau netrukus arenos šeimininkės smeigė tris dvitaškius iš eilės, o Kamilės Navickaitės tritaškis išvedė komandą į priekį (14:13).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė užsikūrė ir neleido prancūzėms laisvai kvėpuoti. Galėjo atrodyti, kad pirmomis minutėmis lietuvės atsilieka, kai persvara padidėjo iki 9 taškų, tačiau netrukus situacija pasikeitė.

Justė Jocytė puikiai pelnė keturis taškus iš eilės, K. Navickaitė dar kartą įmetė iš toli, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo lygiu rezultatu (40:40).

Trečiajame kėlinyje lietuvių jėgos šiek tiek išseko. Keletą minučių prancūzės buvo priekyje dviženkle persvara, o kėlinį baigė 51:62. Visgi po tokios atkarpos Lietuvos rinktinė atsigavo ir monstriškai skriejo ketvirtame kėlinyje.

Per keturias minutes lietuvės neleido prancūzėms pelnyti nei vieno taško, tačiau priešininkės sparčiai susirinko 5 komandines pražangas. Nuostabiai mėtė K. Nacickaitė, kurios dėka prancūzės liko Lietuvos rinktinei už nugaros.

Žinoma, Europos vicečempionės taip greitai nepasidavė. Taikliais baudų metimais ir M. Johannes tritaškiu prancūzės vėl išsiveržė į priekį (69:72). Likus mažiau nei minutei rungtynių laiko prancūzės priekyje buvo jau 9 taškais.

Iki finalinės sirenos likus 24 sekundėms dvitaškį pridėjo G. Labuckienė, tačiau to iki pergalės jau nebeužteko.

Geriausią karjeros moterų rinktinėje mačą sužaidė 17-metė J. Jocytė. Ji per 23 min. 13 sek. pelnė 15 taškų (4/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 1/2 baudų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius, 3 kartus suklydo, kartą prasižengė ir surinko 21 naudingumo balą.

Dar geriau pasirodė rinktinės kapitonė G. Petronytė. Ilgametė Lietuvos rinktinės vedlė pasižymėjo dvigubu dubliu (17 tšk., 10 atk. kam.) ir surinko 24 naudingumo balus.

Tinklalaidę „Trys nuo lentos“ su rinktinės krepšininke Laura Juškaite rasite čia:

G. Petronytė taip pat šiame mače tapo antra rezultatyviausia visų laikų Lietuvos krepšininke. Vidurio puolėjos sąskaitoje per karjerą sumesti jau 1794 taškai, o ją lenkia tik Jurgita Štrimeikytė-Virbickienė su 2101 tašku.

Kita Europos čempionato atrankos kova laukia sekmadienį su Ukrainos krepšininkėmis. Rungtynes transliuos TV6 ir naujienų portalas tv3.lt.

Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 20 taškų (5 rez. perd.), Gintarė Petronytė 17 (10 atk. kam.), Justė Jocytė 15 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Laura Juškaitė 13 (8 atk. kam.), Giedrė Labuckienė 6, Monika Grigalauskytė 2, Gabrielė Šulskė 2, Dalia Donskichytė 0, Santa Baltkojienė 0, Gabija Meškonytė 0, Eglė Šventoraitė 0.

Prancūzija: Marine Johannes 21, Gabby Williams 17,  Marieme Badiane 16 (9 atk. kam.), Valeriane Vukosavljevič 13.