Pasaulio plaukimo pirmenybėse Australijoje penktadienį aštuonioliktąją vietą vyrų estafetėje - 4 po 200 m laisvuoju stiliumi - užėmė Lietuvos atstovų kvartetas.

Vytautas Janušaitis, Saulius Binevičius, Paulius Andrijauskas ir Paulius Viktoravičius distanciją įveikė per 7 minutes 25,37 sekundės, pasiekę naują Lietuvos rekordą. Ankstesnis šalies rekordas šioje distancijoje buvo 7 min. 30,50 sek.

Kvalifikacinėse varžybose, kuriose buvo kovojama dėl aštuonių kelialapių į rungties finalą, lietuviai aplenkė devynių šalių ekipas.

Šios estafetės finale favoritais bus JAV (7:10,99), Australijos (7:14,84) bei Kanados (7:16,00) plaukikų kvartetai.

Vyrų 50 m rungtyje laisvuoju stiliumi 28-as kvalifikacinėse varžybose penktadienį finišavo bei tarp šešiolikos pusfinalių dalyvių nepateko Rolandas Gimbutis (23,00 sek.), o Giedrius Titenis tarp 175 dalyvių liko 60-as (23,97).

Greičiausiai 50 laisvuoju stiliumi plaukė lenkas Bartoszas Kizierowskis (22,03), australas Eamonas Sullivanas (22,06) bei amerikietis Cullenas Jonesas (22,09).

Toli nuo lyderių Lietuvos plaukikai liko ir 100 m rungties (117 dalyvių ) peteliškė kvalifikacinėse varžybose - Paulius Andrijauskas užėmė 51-ąją (55,25) vietą, o Emilis Vaitkaitis finišavo 54-as (55,39).

Su geriausiu rezultatu į rungties pusfinalį iškopė amerikietis Ianas Crockeris (51,44), aplenkęs serbą Miloradą Cavičių (51,70) bei tautietį Michaelą Phelpsą (51,95).