0

„Lietuvos rytas“ savo aikštėje 95:66 (21:23, 27:19, 24:11, 23:13) sutriuškino Prienų „TonyBet“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Susitikimo pradžia vilniečiams susiklostė ne itin sėkmingai – aktyviai rungtyniavę prieniškiai pabėgo į priekį 9:2. Traukti „Lietuvos rytą“ iš duobės ėmėsi A.Kavaliauskas – kamuoliais „maitintas“ vidurio puolėjas pelnė 8 taškus, tris dvitaškius pridėjo D.Songaila ir sostinės klubas ėmė artėti (14:19). „Lietuvos rytas“ ir toliau įrodinėjo pranašumą baudos aikštelėje – iškart aikštėje pasirodęs pasižymėjo Juanas Palaciosas. „TonyBet“ kėlinio pabaigoje mėgino atitrūkti (21:16), tačiau Zabiano Dowdello ir Stevano Jelovaco taiklūs metimai to padaryti varžovams neleido – 21:23.

Antrąjį ketvirtį tritaškiu išvesdamas komandą į priekį pradėjo Steponas Babrauskas, tačiau Prienų ekipa netrukus laimėjo atkarpą 9:0 ir įgijo solidžią persvarą (32:24). D.Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės metu atlikti taktiniai pakeitimai iškart davė rezultatą – spurtas 11:0 sugrąžino pranašumą „Lietuvos rytui“. Svečius toliau „žudė“ tris tritaškius paeiliui pataikęs M.Gecevičius (38:35). Iniciatyvą vilniečiai savo rankose išlaikė iki pat didžiosios pertraukos – 48:42.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieniškius pasiuntė į nokdauną – šešias minutes svečiai niekaip nesugebėjo pelnyti taškų, tuo tarpu aikštės šeimininkai įmetė 15 taškų be atsako ir susikrovė triuškinantį pranašumą (63:42). Galiausiai geležinę sostinės klubo gynybą pralaužė Martynas Linkevičius, greitą ataką užbaigęs dvitaškiu. Nepaisant kelių sėkmingų epizodų puolime, „TonyBet“ toliau atrodė sutrikusi, o „Lietuvos rytas“ varžovų klaidas vertė taškais (68:46). Aikštės šeimininkai neatleido vadžių gynyboje ir nesuteikė prieniškiams lengvų progų. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pirmavo 72:53.

„TonyBet“ paskutinės rungtynių atkarpos metu žaidimo iš esmės nepakeitė – 13:4 atkarpą laimėję vilniečiai įgijo rekordinę persvarą, kuri nekėlė abejonių dėl nugalėtojo vardo (87:57). Gausių sirgalių ovacijų „Siemens“ arenoje sulaukė nuo atsarginių suolo pakilęs „Lietuvos ryto“ jaunasis žaidėjas Edvinas Šeškus, kuris aikštėje stojo į dvikovą su kitoje barikadų pusėje rungtyniaujančiu broliu Domantu. Pastarajam sekėsi labiau. Ant parketo sugrįžęs Ž.Janavičius kelissyk rezultatyviai užbaigė ataką ir sušvelnino atsilikimą, tačiau „Lietuvos ryto“ gretose taip pat buvo, kam pelnyti taškus (90:63). Mačo pabaigoje tolimais metimais apsikeitė Laimonas Kisielius ir Z.Dowdellas, o mačą dvitaškiu užbaigė E.Šeškus. „Lietuvos rytas“ įtikinama pergale pradėjo mažąjį finalą – 95:66.