Prancūzijoje šeštadienį finišavo prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyro moterų vienetų varžybos. Nugalėtojos titulą apgynė geriausia pasaulio tenisininkė 22-ejų lenkė Iga Swiatek (WTA-1). Ji tik po įtemptos 2 valandų 49 minučių kovos 6:2, 5:7, 6:4 nugalėjo daug ką šiame turnyre stebinusią 26-erių čekę Karoliną Muchovą (WTA-43).

I.Swiatek finalą pradėjo užtikrintai, laimėjo varžovės padavimų seriją ir atitrūko 3:0. Čekė progą atsitiesti turėjo penktajame geime, tačiau I.Swiatek išprovokavo K.Muchovos klaidą ir čekė nerealizavo turėto „break pointo“ (4:1).

Šeštajame geime „break pointą“ turėjo I.Swiatek, bet K.Muchova tada atliko tikslų smūgį ir atsitiesė, galiausiai laimėdama savo padavimų seriją (4:2).

Septintajame geime lenkė susitvarkė su savo padavimais (5:2), o aštuntajame geime „sausai“ laimėjo varžovės padavimų seriją ir galingai užbaigė setą (6:2). Tai buvo 7-as iš eilės I.Swiatek laimėtas setas „Didžiojo kirčio“ turnyrų finaluose. Anksčiau šiuolaikinėje teniso eroje nė vienai moteriai ar vyrui nepavyko laimėti pirmųjų 7 žaistų setų „Didžiojo kirčio“ turnyrų finaluose.

Pirmą kartą iniciatyvą perėmusi K.Muchova sunkiai tvarkėsi su spaudimu ir be didesnių vilčių pralaimėjo savo padavimų seriją (5:5). Visgi, vienuoliktajame geime jau I.Swiatek ėmė daryti neišprovokuotas klaidas ir K.Muchova vėl realizavo „break pointą“. Dvyliktajame geime čekė iššvaistė du „set pointus“, kol galiausiai trečiu mėginimu laimėjo setą, kai I.Swiatek padarė neišprovokuotą klaidą.

Po pirmo pralaimėto seto „Didžiojo kirčio“ turnyrų finaluose per karjerą I.Swiatek atrodė kiek sutrikusi. Trečiojo seto pradžioje ji „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją ir atidavė iniciatyvą į K.Muchovos rankas. Visgi, lenkė netrukus pademonstravo tvirtą charakterį, realizavo „break pointą“ ir atstatė pusiausvyrą (2:2).

Septintajame geime K.Muchova susigrąžino iniciatyvą, kai laimėjo varžovės padavimų seriją. Visgi, prie sienos priremta I.Swiatek išsigelbėjo ir aštuntajame geime realizavo „break pointą“.

K.Muchova devintajame geime vėl turėjo „break poiną“ ir bandė susigrąžinti pranašumą, tačiau lenkė išprovokavo varžovės klaidą, vėliau laimėjo dar du taškus ir atsilaikė (5:4). Dešimtajame geime jau čekė prisidarė problemų paduodama kamuoliuką. K.Muchova atsiliko 15:40 ir suteikė lenkei dvi progas tašku laimėti turnyrą. I.Swiatek užteko jau pirmosios iš šių galimybių – K.Muchova palūžo psichologiškai ir lemiamu metu padarė dvigubą klaidą.

I.Swiatek yra ketveriais metais jaunesnė už čekę, bet turi kur kas daugiau patirties aukščiausio lygio mačuose. Lenkė 2020 m. ir 2022 m. laimėjo „Roland Garros“ turnyrą, taip pat 2022 m. triumfavo „US Open“ turnyre. Lenkė kol kas nėra pralaimėjusi nė vieno žaisto „Didžiojo kirčio“ turnyro finalo.

I.Swiatek atiteko 2000 WTA vienetų reitingo taškų ir 2,3 mln. eurų. K.Muchova pelnė 1300 WTA vienetų reitingo taškų bei 1,15 mln. eurų. I.Swiatek išliks WTA reitingo lydere, o K.Muchova kils į 16-ą vietą ir taip pasieks karjeros rekordą.

Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą šiemet sudaro 49,6 mln. eurų.