Pirmasis R. Gedmino įvartis atėmė taškus iš lyderių

Iš „Šiaulių“ klubo į Klaipėdos „Atlantą“ atvykęs Rokas Gedminas sulaukė pirmosios progos ilgiau pasireikšti ir savo šansą išnaudojo.

Aktyviai rungtyniavęs saugas „SMScredit.lt A lygos“ 14-ojo turo mače pelnė įvartį, po kurio atlantiečiai išplėšė lygiąsias su čempionato lyderiais „Trakais“ – 2:2 (0:1).

Konstantinas Sarsanija į starto sudėtį pirmą kartą įtraukė ne tik R. Gedminą. Nuo pat pradžių pasirodė jaunasis Domantas Šimkus, savo ruožtu, Vytą Gašpuitį gynybos grandyje pakeitė Aleksejus Jepifanovas.

Rungtynių pradžioje šeimininkai surengė ne vieną aštrią kontrataką, vertusią varžovų gynėjus ir vartininką kaip reikiant plušėti ir kartais beatodairiškai mušti kamuolį toliau nuo vartų. Savo ruožtu „Trakų“ saugas Dmitrijus Rekišas 5-ąją minutę baudos smūgiu metu pataikė į virpstą.

Kiek vėliau baltarusis pakėlė kampinį ir stebėjo, kaip aukštai pašokęs ir varžovo globos išvengęs Arūnas Klimavičius galva mušė kiek virš vartų. Kėlinio viduryje Marius Rapalis sugavo iš toli Ovidijaus Verbicko spirtą kamuolį ir netrukus triumfavo – jo komandos draugas pelnė įspūdingą įvartį.

Po tolimo perdavimo 30-ąją minutę Artiomas Gurenka šalia „Atlanto“ baudos aikštelės prieigų turėjo per daug laisvės ir puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nepaliko Povilui Valinčiui jokių vilčių. Netrukus galva pavojingai smūgiavo Nerijus Valskis, priversdamas vartų sargą nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Atlantiečiai kėlinio pabaigoje galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Kazimieras Gnedojus standartinės padėties metu galva smūgiavo šalia vartų, o R. Gedminas pataikė tiesiai į vartininką.

Beveik iš karto po pertraukos šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą. 51-ąją minutę Maksimas Maksimovas įspūdingu tolimu paliko M. Rapalį bejėgį, pelnydamas jau septintą įvartį šiame sezone ir susilygindamas su komandos draugu Abdoulu Sylla.

„Atlantas“ perėmė iniciatyvą: virš vartų smūgiavo O. Verbickas, į vartininką – R. Gedminas. „Trakai“ taip pat turėjo progą – N. Valskis įsiveržė į baudos aikštelę, bet kaire koja spyrė tiesiai į P. Valinčių.

68-ąją minutę gana blankiai atrodžiusiam Davidui Aršakianui pavyko persverti rezultatą. Puolėjas išprovokavo varžovo pražangą baudos aikštelėje ir užtikrintai realizavo baudinį.

Vos po minutės auksinės progos neišnaudojo Olegas Dmitrijevas – rusas iš arti nesugebėjo pataikyti į vartus. Emocingoje rungtynių pabaigoje sėkmė nusišypsojo šeimininkams: 80-ąją minutę „Atlantui“ pavyko išlyginti rezultatą.

R. Gedminas sulaukė Vaidoto Šilėno klaidos ir, perėmęs kamuolį, įsiveržė į baudos aikštelę, tiksliai smūgiuodamas į tolimąjį vartų kampą. Per likusį laiką komandos apsikeitė keliomis aštriomis atakomis, bet įvarčiais nepasižymėjo. „Atlantui“ tai buvo pirmosios lygiosios šiame sezone.