Argentinoje prasidėjusio 33-iojo Dakaro ralio pirmąjį etapą automobilių klasėje laimėjo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Carlosas Sainzas su „Volkswagen“.

Dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) 222 km greičio ruožą nuvažiavo per 2 val. 18 min. 32 sek.

Antrąją vietą užėmė prancūzas Stephane'as Peterhanselis (BMW; +1 min. 31 sek.), o trečiąją - Kataro atstovas Nasseras al-Attiyahas („Volkswagen“; +2.16).

Tarp motociklininkų greičiausias buvo praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas prancūzas Cyrilas Despres (KTM). Jis 192 km nuvažiavo per 1 val. 58 min. 31 sek.

Nugalėtojui 31 sek. pralaimėjo portugalas Rubenas Faria (KTM). Portugalijos lenktynininkas finišavo pirmas, tačiau jam buvo skirta 1 baudos minutė ir jis nukrito į antrąją poziciją. Trečioji vieta atiteko ispanui Marcui Coma (KTM; +0.46).

Sunkvežimių klasėje pirmąją vietą užėmė rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“), o keturračių motociklų klasėje nepralenkiamas buvo čekas Josefas Machačekas („Yamaha“).

Ralio, kurį sudaro 13 etapų, dalyviai finišuos sausio 15 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti daugiau nei 9500 km ilgio trasą.