• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien prie didžiųjų pieno perdirbimo įmonių durų su traktoriais protestuoti atvažiuosiančių žemdirbių pienininkai nebijo ir pasitiks juos pasirengę ne koreguodami darbą, o pasiruošę kalbėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien pieno gamintojai su traktoriais bei kitomis transporto priemonėmis rinksis prie 5 didžiųjų pieno perdirbimo įmonių - „Pieno žvaigždžių“, „Rokiškio sūrio“, „Žemaitijos pieno“, Vilkyškių pieninės ir „Marijampolės pieno konservų“ - durų protestuoti prieš mažas žaliavinio pieno supirkimo kainas.

REKLAMA

Dirbti netrukdys

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LūS) pirmininkas Jonas Talmantas „Respublikai“ pasakojo, kad LūS prisideda prie Lietuvos pieno gamintojų asociacijos organizuojamos akcijos ir padeda ją organizuoti, tačiau kenkti neketina.

„Iš kiekvieno rajono turėtų būti 20 traktorių ir 30 žmonių, ir mes taikiai stovėsime prie pieno perdirbimo įmonių, kviesime vadovus pasikalbėti. Tokių veiksmų, kurie gali pakenkti finansinei įmonių veiklai, kaip trukdymas įvežti pieną ar pan., mes nesiimsim“, - pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Žemdirbių taikumu tikima

AB Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius „Respublikai“ aiškino, kad pakitimų rytojaus darbe bendrovė neplanuoja – esą dar užvakar užsukę akcijos organizatoriai pabrėžė, kad žemdirbiai rinksis į mitingą, o ne trukdyti darbo.

„Jie bent deklaruoja, kad netrukdys. Bet jeigu trukdytų, nuskriaustų patys save – reikia suvokti, kad mes perdirbame ne kažkieno kito, o Lietuvos žemdirbių pieną“, - pabrėžė pašnekovas.

G.Bertašius žadėjo dirbti įprastu ritmu ir nieko nekeisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AB „Rokiškio sūrio“ direktorius Antanas Trumpa „Respublikai“ pasakojo, kad įmonė darbo ritmo keisti nesiruošia ir žemdirbių pažadais netrukdyti pasitiki „šimtu procentų“.

„Man atrodo, jų tikslas nėra trukdyti – jų tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį“, - pabrėžė jis.

Tačiau A.Trumpa teigė neturėsiąs laiko dalyvauti mitinge – esą bendrovė žemdirbiams išsiuntė išsamius paaiškinimus, kiek ir kodėl kainuoja jų atvežamas pienas, ir dar penktadienį rengė susitikimus su atskirų rajonų kaip Anykščiai, Kupiškis žemdirbiais.

REKLAMA

„Gal visuomenės dėmesį ir atkreips. Jei tas mitingas nukreiptas tam, kad padidintų kainas, tai tikrai nieko nepakeis, o jei turi kitą tikslą – gal ir pasieks“, - svarstė pašnekovas.



Ieškos dialogo


AB „Marijampolės pieno konservai“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Vidmantas Jonkus „Respubliką“ taip pat patikino, kad darbo grafiko keisti dėl mitingo nesiruošia, tačiau žemdirbius pakvies prie derybų stalo.

REKLAMA

„Jeigu atvažiuos, sutiksim su atstovais, bus valdybos pirmininkas (Raimondas Karpavičius – aut. past.) ir žiūrėsim, ko jie nori, kas ten vyksta, - pabrėžė jis. - Juk jeigu jie patys žaliavą tiekia, tai tas pienas gali ar surūgti, ar ką. Tada jie apskritai galėtų mums to pieno neduoti, kai mes nuvažiuojam į vietą, ir mes galėtumėm jo nevežti. Aš netikiu, kad jie galėtų trukdyti. O jeigu jie ko norės, mes sėsim prie stalo ir šnekėsim“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, V.Jonkaus teigimu, iš paskelbtų pieno perdirbėjų pusmečio rezultatų, atskleidusių milijoninius nuostolius, akivaizdu, kad daugiau mokėti nėra iš ko.

„Turi ir žemdirbiai suprasti, kad kiek mes į minusą eisim – reikia juk ir atlyginimus mokėti, ir t.t. Vyriausybė oficialiai pranešė, kad stebės gamybos išlaidas, tai mes jiems parodysim, kad nieko blogo nedarome. Pernai buvo paklausa – ir žemdirbiai uždirbo. Šiemet paklausos nėra – kainos krinta“, - pabrėžė jis.

REKLAMA

AB „Pieno žvaigždės“ vykdomasis direktorius Linas Sasnauskas „Respublikai“ aiškino, kad „Pieno žvaigždės“ taip pat dirbs įprastu grafiku.

„Mūsų supratimu, rytoj organizuojamas taikus mitingas. Taigi dirbsim kaip dirbę ir neplanuojame jokių papildomų trukdžių“, - kalbėjo jis.

L.Sasnauskas taip pat pabrėžė, kad bendrovė sieks dialogo. „Labai norim papasakoti apie savo situaciją, nes dauguma žemdirbių klaidingai supranta mūsų situaciją arba yra politikų suklaidinti. Konflikto tarp mūsų ir nėra, tik šioks toks nesusišnekėjimas“, - aiškino jis.

Tačiau visi mokėjimai turėtų būti pagrįsti. „Jei rinka nemoka geros kainos už produktą, mes negalim mokėti kainos, kuri patenkintų žemdirbį“, - pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų