REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Pertrauka versle: parodė, ką galima per ją nuveikti
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Daliai verslų pristabdžius veiklą karantino metu, ieškoma būdų, kaip efektyviai išnaudoti susidariusią pertrauką. IKEA interjero dizaineriai pataria laiką išnaudoti tvarkymuisi ir ilgai atidėliotam atsinaujinimui įgyvendinti. Pasak jų, tvarkingai surūšiavus turimus dokumentus, gamybos įrankius, atlikus kosmetinį remontą, nebereikės tam laiko gaišti vėliau. 

20

Daliai verslų pristabdžius veiklą karantino metu, ieškoma būdų, kaip efektyviai išnaudoti susidariusią pertrauką. IKEA interjero dizaineriai pataria laiką išnaudoti tvarkymuisi ir ilgai atidėliotam atsinaujinimui įgyvendinti. Pasak jų, tvarkingai surūšiavus turimus dokumentus, gamybos įrankius, atlikus kosmetinį remontą, nebereikės tam laiko gaišti vėliau. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

IKEA interjero dizainerė Justina Koskauskė, teikianti individualiais interjero konsultacijas, atnaujino šeimos verslo dirbtuves. Nedidelė šeimos įmonė, gaminanti ir pardavinėjanti tautine simbolika dekoruojamus rūbus, yra įsikūrusi miegamajame Vilniaus mikrorajone, pusrūsyje, buvusiose teatro studijos patalpose. 

REKLAMA

Verslininkai Asta ir Karolis pasakojo, jog šioje studijoje jie priima pirkėjus, kuria, dekoruoja drabužius. Tačiau į patalpas investuota nebuvo – iki šiol jos atrodė lygiai taip pat, kaip tą dieną, kai verslininkai čia įsikėlė. 

„Studija buvo nereprezentatyvi. Tačiau tai nebuvo didžiausia problema. Patalpose, kuriose vyksta gamyba, planavimas, tvarkomi dokumentai, priimami klientai, trūko šviesos, vietos laikyti produktams, pavyzdžiams“, – esmines problemas vardija dizainerė.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasitelkdama šį studijos atnaujinimą kaip pavyzdį, dizainerė pataria, nuo ko pradėti verslo patalpų sutvarkymą. Juo labiau, kad skyrus laiko planavimui, pasitelkus nuotolines konsultacijas, kurias IKEA šiuo metu teikia, išlaidos bus mažesnės. 

Atskirti zonas pagal darbus

Kai patalpa nedidelė, o joje atliekamos kelios skirtingos funkcijos, kaip šiuo atveju, gamyba, prekyba, dokumentų tvarkymas, svečių priėmimas, produkcijos eksponavimas – erdvę reikia suskirstyti atskiromis zonomis ir pagal tai rinktis reikalingus baldų, daiktų laikymo sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pastatomomis lentynomis, darbastaliu atribojau skirtingas studijos zonas. Atsirado atskiros erdvės skirtos prekybai: produktų ekspozicijai, klientų priėmimui, susitikimams; gamybinė, kurioje sudėti darbiniai įrankiai, staklės; ir reprezentacinė poilsio, susitikimų zona, kurioje galima išgerti kavos su svečiais“, – vardija IKEA interjero dizainerė.  

Pasak jos, taip patalpos atrodo tvarkingesnės, o specifiniai darbai atliekami tam skirtose vietose. Atskirti zonas galima ne tik lentynomis, tačiau ir pakabinamomis užuolaidomis, kilimais, skirtingos spalvos sienomis ir pan. 

REKLAMA

Tinkamas apšvietimas, net kai tėra vienas elektros laidas 

Sename pusrūsyje įkurtose patalpose itin trūko šviesos. Tinkamas apšvietimas svarbus ne tik kruopštumo reikalaujantiems gamybos darbams, bet ir patalpų reprezentatyvumui sukurti. Kadangi į patalpas atvestas tik vienas elektros laidas, dizainerė pasiūlė gudrybę. 

„Ant lubų išvedžiojau specialius bėgelius, kurie leidžia į juos primontuoti lengvai judančių šviestuvų tiek, kiek reikia. Juos lengva perstumdyti į tas zonas, kuriose šviesos trūksta. Be to, nereikia pertvarkyti visų elektros instaliacijų, taigi taip sutaupoma pinigų ir laiko“, – sako J. Koskauskė. 

REKLAMA

Anot interjero specialistės, kiekvienai zonai būtinas atskiras apšvietimas, tad lubinius šviestuvus turi papildyti funkciniai šviesos šaltiniai, pavyzdžiui, stalinės lempos, pastatomi šviestuvai. Papildomi prožektoriai bus reikalingi siekiant išryškinti eksponuojamus daiktus. 

Sutvarkyti daiktus

Šeimos dirbtuvėse, nors netrūko vietos, daiktai, atrodė, vis tiek netelpa. Dokumentų segtuvai buvo laikomi ant palangės, ant grindų išdėliotos dėžės su produkcijos pavyzdžiais, jau paruoštais rūbais. Verslininkai skundėsi, jog taip laikant prekes, būdavo sunku greitai ir patogiai surasti reikiamus daiktus. Dizainerė teigia, kad net didelėse patalpose būtina daiktus laikyti organizuotai ir tvarkingai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prekybinėms, gamybinėms įmonėms reikalingi įvairūs daiktų laikymo sprendimai. Todėl atnaujinant savo verslo erdves siūlau įvertinti, kokių atvirų spintų, medžio ar metalinių stelažų, modulinių baldų, dėžių ar lentynų reikės. Lentynų, kurias naudojau šioje studijoje, galima įsigyti skyrus vos kelias dešimtis eurų“, – vardija interjero dizainerė. Pasak jos, renkantis vienos sistemos baldus, verslo patalpas galima įrenginėti po truputį: įsigijus bazinius elementus, vėliau juos pildyti papildomais aksesuarais. 

Daugiau idėjų, kaip atnaujinti ir sutvarkyti šeimos dirbtuves ar parduotuvę rasite čia  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų