REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

IT kompanijų vadovai dažnai pasižymi inovatyvumu.

Stevenas Anthony Ballmeris

S. Ballmeris prie „Microsoft“ korporacijos vairo stojo 2008 metais, kai į užtarnautą poilsį pasitraukė ilgametis šios bendrovės vadovas Billas Gatesas, ir iš karto sublizgėjo savo išskirtiniu charakteriu. Kompanijos produktų pristatymus S. Ballmeris pavertė tikrais šou, kuriuos milijonai vartotojų po kelissyk peržiūri „YouTube“ portale ne tiek todėl, kad tai „Microsoft“ vadovo prezentacijos, bet labiau dėl paties pranešėjo asmenybės ir jo elgesio. S. Ballmeris nėra vienas tų, kurie renkasi diplomatinę leksiką kalbėdamas apie konkurentus.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, „Microsoft“ vadas ne visuomet būna teisus. Daug kas prisimena jo 2007-ųjų interviu laikraščiui „USA Today“, kuriame kalbėdamas apie kompanijos „Apple“ tuomet ką tik pristatytą pirmos kartus „iPhone“, S. Ballmeris su jam būdingu humoru ir sarkazmu pareiškė, kad „šis įrenginys neturi absoliučiai jokių galimybių“. Tačiau žiūrėti ir klausytis Steve'o visada smagu – nors savo išvaizda jis šiek tiek primena klouną, tai jam nė kiek netrukdo tvarkant verslo reikalus. Žurnalo „Forbes“ analitikų sudarytame turtingiausių planetos asmenų sąraše S. Ballmeris, net ir nebūdamas verslo savininku ar savininko giminaičiu, užima 46 vietą (jo valdomas turtas sudaro 14,5 milijardo JAV dolerių).

REKLAMA

Lawrence'as Josephas Ellisonas

Kompanijos „Oracle“ įkūrėjas ir vadovas yra penktas pagal turtingumą žmogus. Jo kišenėje yra milijardai. L. Ellisonas iš kitų panašaus rango vadovų išsiskiria ypatingu polinkiu į riziką ir ekstremalius nuotykius. Jis – profesionalus buriuotojas, 1998 metais laimėjęs savo klasės rungtį varžybose Sidnėjus–Hobartas, kuriose dėl siaubingos audros žuvo 6 buriuotojai. L. Ellisonas taip pat mėgausi ir banglenčių sportu, jo neatbaido net rimta trauma, kurią jis gavo sportuodamas. Be to, „Oracle“ galva kolekcionuoja lėktuvus, kuriuos pats ir pilotuoja. Kurį laiką jis bandė Rusijos Federacijoje įsigyti naikintuvą MIG, tačiau vėliau jį nusipirko Rumunijoje.

REKLAMA
REKLAMA

L. Ellisonas taip pat garsus savo ilgamete draugyste su Billu Gatesu, kuri vėliau tapo kruvinu karu. Laikui bėgant kariniai dviejų milijardierių veiksmai įgauna įvairias formas – nuo informacijos apie konkurento produktų silpnąsias savybes atskleidimo iki duomenų dėl monopolinės padėties rinkimo ir teismo ieškinių iniciavimo. Tačiau net ir šiame kovos lauke L. Ellisonas išsiskiria išradingumu ir šmaikštumu – kartą savo naikintuvu jis praskrido žemai virš B. Gateso namų.

Markas Hugas

Kompanijoje „Oracle“ dirba ne vienas linksmų plaučių aukščiausio lygio vadovas. Daugiau nei prieš pusantrų metų korporacijos bendraturčiu tapo M. Hurdas, kurį vos prieš mėnesį buvo išmetę iš „Hewlett-Packard“. Nors jis negali pasigirti didžiuliais turtais, jo atėjimas į „Oracle“ susijęs su vienu nešvariu skandalu – M. Hurdas buvo priverstas palikti „Hewlett-Packard“ po to, kai jam buvo pateikti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo. Nors seksualinio pobūdžio nusikaltimas nebuvo įrodytas, į šviesą išlindo keli neskanūs faktai apie Marko keliones, brangias dovanas ir viešbučius (be abejo, visus šiuos malonumus apmokėjo jo tuometė darbovietė).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau net ir pakeitęs darbdavį M. Hurdas nesiliovė šmėžuoti televizijoje. Teismas nusprendė, kad buvęs „Hewlett-Packard“ darbuotojas kompanijai turi sumokėti 11 milijonų dolerių kaip kompensaciją už išsineštas korporacijos paslaptis, o Markas ėmė regzti planą, kaip atkeršyti buvusiai darbovietei. Šiuo metu šis skandalas dar nėra išspręstas, o kai kurių ekspertų manymu, jei į jį neįsikiš JAV vadovybė, abiem pusėms jis gali kainuoti labai solidžias sumas.

Lee Kun-hee

Buvęs „Samsung Group“ vadovas nėra nesuvaldomas linksmuolis. Daugumoje nuotraukų jo išvaizda sufleruoja rytietišką santūrumą, tačiau į mūsų sąrašą jis pateko dėl savo veiklos mastų. Ketvirtį Pietų Korėjos bendrojo nacionalinio produkto pagaminančios korporacijos vadovas buvo kaltinamas 65 milijonų dolerių iššvaistymu, tačiau Lee Kun-hee savo gimtojoje šalyje yra toks įtakingas, kad tam, jog būtų atliktas jo veiksmų tyrimas, valstybės prezidentui teko teikti Parlamentui specialų įstatymą.

REKLAMA

Teismo sprendimu, Lee Kun-hee buvo nuteistas trejiems metams bausmės atlikimo lygtinai, be to, jis turi sumokėti 109 milijonų dolerių baudą už vengimą mokėti mokesčius.

Davidas Yangas

Rusijos IT kompanijos ABBYY įkūrėjas ir vadovas užima penktą vietą šiame sąraše dėl to, kad jis įsisuko į restoranų verslą vien tam, jog „būtų kur nueiti su draugais“.

Viename interviu fizikos ir matematikos mokslų kandidatas D. Yangas pareiškė, kad įsitraukė į šią verslo sritį tam, kad po džiazo koncertų jo draugams įprastiniame bute nepakako ploto, tad jam teko atidaryti restoraną provokuojančiu pavadinimu „FAQ-Cafe“. Žinoma, džiazas – tai ne skraidymas naikintuvu, tačiau tai taip pat nenuobodus hobis, kuris taikliai apibūdina vienos sėkmingiausių IT kompanijų vadovo būdą.

R. Stunt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų