REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad nuo šiol vakcinos turėtų būti gaunama kas savaitę reguliariai daugiau nei po 20 tūkst. dozių ir pristatė, kokiu prioritetu žadama skiepyti visuomenę COVID-19 vakcina. Paviešinus detalesnį planą aiškėja, kas skiepą gautų pirmiausiai, o kam teks palaukti.

Antradienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad nuo šiol vakcinos turėtų būti gaunama kas savaitę reguliariai daugiau nei po 20 tūkst. dozių ir pristatė, kokiu prioritetu žadama skiepyti visuomenę COVID-19 vakcina. Paviešinus detalesnį planą aiškėja, kas skiepą gautų pirmiausiai, o kam teks palaukti.

REKLAMA

Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta Ekspertų taryba prie Vyriausybės pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka. 

„Mes atlikome analizę ir žiūrėjome kiek ir kokioje grupėje yra žmonių, kuriuos reikėtų vakcinuoti. Eiliškumas yra toks, jog pirmoje eilėje skiepijami tie, kurie tiesiogiai kovoja su COVID-19 liga, toliau, pagal mūsų prioriteto seką, – reanimacijos, intensyvios terapijos darbuotojai, didžiosios rizikos pacientai ir  kitų gydymo įstaigų darbuotojai. Mūsų matymu, būtent sausio mėnuo yra tas mėnuo, kada visa medikų bendruomenė būtų pilnai vakcinuota pirmąja skiepų doze iš dviejų“, – sakė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovas prof. Laimonas Griškevičius atkreipė dėmesį, kad po pandemijos smaigalio galyje esančių medikų planuojama skiepyti didžiausios rizikos asmenis.

REKLAMA

Tai būtų pacientai, kuriems taikoma peritoninė dializė ir hemodializė, transplantuoti pacientai, onkohematologiniai pacientai, retomis imunodeficito ligomis sergantys pacientai.

„Tai asmenys, kurių būklė pati sunkiausia ir kurių mirtingumo nuo Covid-19 infekcijos rizika yra pati didžiausia“, – pridūrė jis.

Artimiausiu metu ketinama vakcinuoti ir kitus pažeidžiamus asmenis – slaugos, globos, palaikomojo gydymo pacientai. Toliau sektų jau kiti pacientai, priklausantys rizikos grupei pagal amžių ar kitas lydinčias ligas.

2021 m. I ketvirtį žadamų skiepyti asmenų planas atrodo taip:

- Medikai, dalyvaujantys COVID-19 ligos gydyme;

- Didžiausios rizikos pacientai;

-Savanoriai, dalyvaujantys COVID-19 ligos gydyme;

- Mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai;

- Slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai;

- Laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojai;

- Specialistai, atliekantys protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstantys į COVID-19 židinius;

REKLAMA
REKLAMA

- Kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai neturintys tiesioginio sąlyčio su COVID-19 sergančiais pacientais;

- Vaistinių darbuotojai (pirmiausia – vyresni nei 80 metų asmenys, toliau 75–79 m., 70–74 m., 65–69 m. amžiaus grupėms priklausantys asmenys).

2021 m. II–III ketvirtį bus pradėti skiepyti:

- Ikimokyklinio,  priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmenų ugdymo specialistai;

- Asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius;

- Visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai;

- Kiti asmenys.

 

Ministerija primena, kad farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina jau yra pradėti skiepyti medicinos darbuotojai. Gruodžio pabaigoje beveik 10 tūkst. sveikatos sistemos darbuotojų buvo paskiepyti pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien vakcinos pristatytos penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. Iš ESSC sandėlių į gydymo įstaigas vakcinos buvo transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu. 

Vakcinos gamintojas „Pfizer“ informavo, jog iki kovo 29 d., savaitiniu periodu, kiekvieną pirmadienį Lietuvą pasieks vakcinų siunta, kurios dydis bus toks pat, kaip trečiosios siuntos arba kiek didesnis, bet ne mažesnis nei 20 tūkst. dozių. Konkretūs siuntų dydžiai gali būti tikslinami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų