REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Europos žemėlapis (nuotr. Fotolia.com)

Pasak naujausių tyrimų, Danija yra geriausia vieta gyventi, o prasčiausios sąlygos sudarytos Centrinės Afrikos Respublikoje savo gyvenimą kuriantiems asmenims.

16

Pasak naujausių tyrimų, Danija yra geriausia vieta gyventi, o prasčiausios sąlygos sudarytos Centrinės Afrikos Respublikoje savo gyvenimą kuriantiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš 128 pasaulio šalių Australija užima 9 vietą, Jungtinė Karalystė – 12, o JAV – 18.

2017-aisiais metais atlikto socialinio progreso indekso tyrimo metu nagrinėta net 50 kiekvienos valstybės sričių. Šios suskaldyti į dar kelias kategorijas – paprasti žmonių poreikiai, gerovės pagrindas ir galimybės.

REKLAMA

Paprastus žmonių poreikius apima galimybė gauti medicininę pagalbą, sanitarinės sąlygos, pastogė ir apsauga, o gerovės kategorijoje buvo tiriama informacija apie mokslą, bendravimo prieinamumas ir aplinka. Kai kalbama apie galimybes, jas sudaro teisės, laisvės, tolerancija ir aukštasis mokslas.

Geriausiai šiuose tyrimuose pasirodęs žemynas – Europa. Net 11 iš 14 šalių padarė daugiausia progreso socialinėje sferoje. Kitos šalys šioje kategorijoje – Naujoji Zelandija, Australija ir Kanada.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės ir Pietų Amerikos šalys įvertintos taip pat palankiai, o, pasak tyrimų, Azijos žemyno valstybė tobulėjo kukliai.

Afrikoje esančių šalių, kurių duomenis gauti pavyko, rezultatai buvo prasčiausi, nes net 6 valstybės iš 7 progresavo silpnai arba liko toje pačioje vietoje. Šių metų tyrimų rezultatus palyginus su darytais prieš 3 metus, net dviejų Afrikos valstybių – Centrinės Afrikos Respublikos ir Kongo Respublikos - progresas smuko labiausiai. Šalia šių šalių ir Nikaragva bei Vengrija.

Tačiau ne visos šio žemyno šalys rodė neigiamus rezultatus, nes būtent Afrikoje esančios valstybės patobulėjo labiausiai. Siera Leonė, Nigerija, Gana, Togas ir Dramblio Kaulo Krantas sulaukė pagirų už didžiausią pažangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat geros naujienos paskelbtos Nepalui, Bangladešui, Kirgizijai ir Mianmarui, kurios per tris metus taip pat patobulėjo.

Keletas šalių, tokių kaip Venesuela, Irakas ir Sirija, nedalyvavo šiuose tyrimuose, nes nebuvo galima gauti reikiamus duomenis.

Galų gale, nuo 2014-ųjų, kada paskutinį kartą daryti šie tyrimai, pasaulis stebėtinai patobulėjo, o labiausiai pakilo bendravimo ir mokslo prieinamumas. Deja, bet asmens teisės, saugumas ir tolerancija bei požiūris į šias socialines vertybes kai kuriose valstybėse smuko arba nepasikeitė.

Lietuva iš 128 šalių yra 35-oje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų