Paviešinta šalis, kurioje geriausia gyventi: sąraše – ir Lietuvos vardas

Pasak naujausių tyrimų, Danija yra geriausia vieta gyventi, o prasčiausios sąlygos sudarytos Centrinės Afrikos Respublikoje savo gyvenimą kuriantiems asmenims.

16

Iš 128 pasaulio šalių Australija užima 9 vietą, Jungtinė Karalystė – 12, o JAV – 18.

2017-aisiais metais atlikto socialinio progreso indekso tyrimo metu nagrinėta net 50 kiekvienos valstybės sričių. Šios suskaldyti į dar kelias kategorijas – paprasti žmonių poreikiai, gerovės pagrindas ir galimybės.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „We love Lithuania 2016“: prisiminkime nepelnytai pamirštus Lietuvos kampelius

Paprastus žmonių poreikius apima galimybė gauti medicininę pagalbą, sanitarinės sąlygos, pastogė ir apsauga, o gerovės kategorijoje buvo tiriama informacija apie mokslą, bendravimo prieinamumas ir aplinka. Kai kalbama apie galimybes, jas sudaro teisės, laisvės, tolerancija ir aukštasis mokslas.

Geriausiai šiuose tyrimuose pasirodęs žemynas – Europa. Net 11 iš 14 šalių padarė daugiausia progreso socialinėje sferoje. Kitos šalys šioje kategorijoje – Naujoji Zelandija, Australija ir Kanada.

Šiaurės ir Pietų Amerikos šalys įvertintos taip pat palankiai, o, pasak tyrimų, Azijos žemyno valstybė tobulėjo kukliai.

REKLAMA

Afrikoje esančių šalių, kurių duomenis gauti pavyko, rezultatai buvo prasčiausi, nes net 6 valstybės iš 7 progresavo silpnai arba liko toje pačioje vietoje. Šių metų tyrimų rezultatus palyginus su darytais prieš 3 metus, net dviejų Afrikos valstybių – Centrinės Afrikos Respublikos ir Kongo Respublikos - progresas smuko labiausiai. Šalia šių šalių ir Nikaragva bei Vengrija.

Tačiau ne visos šio žemyno šalys rodė neigiamus rezultatus, nes būtent Afrikoje esančios valstybės patobulėjo labiausiai. Siera Leonė, Nigerija, Gana, Togas ir Dramblio Kaulo Krantas sulaukė pagirų už didžiausią pažangą.

Taip pat geros naujienos paskelbtos Nepalui, Bangladešui, Kirgizijai ir Mianmarui, kurios per tris metus taip pat patobulėjo.

Keletas šalių, tokių kaip Venesuela, Irakas ir Sirija, nedalyvavo šiuose tyrimuose, nes nebuvo galima gauti reikiamus duomenis.

Galų gale, nuo 2014-ųjų, kada paskutinį kartą daryti šie tyrimai, pasaulis stebėtinai patobulėjo, o labiausiai pakilo bendravimo ir mokslo prieinamumas. Deja, bet asmens teisės, saugumas ir tolerancija bei požiūris į šias socialines vertybes kai kuriose valstybėse smuko arba nepasikeitė.

Lietuva iš 128 šalių yra 35-oje vietoje.


Rašyti komentarą...
d
darius
2017-07-02 10:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, bet ot žurnalistai - nei šaltinio, nei nieko nėra. Parašė kažką, susigalvojo ir viskas. Gėda.
Atsakyti
-4

S
Saulius
2017-07-02 11:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokingiausias yra pridedamas žemėlapis - jame Danija išvis nepavaizduota. Tiesiog dingo, vietoj Danijos parodyta jūra. :-)
Atsakyti
0

o
omen
2017-07-02 10:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bomžui besimaitinančiam iš konteinerio stovinčio kokiam buržujų kvartale ir geras gyvenimas palyginus su konteineriu kokiam kaime.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų