• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nežinau, kas atsitiko mano akims. Jas peršti, niežti, jos bijo šviesos, nuo vėjo ašaroja. Dėl kokių priežasčių atsiranda šie nemalonūs pojūčiai?“ – klausia Henrikas iš Pasvalio rajono. Konsultuoja gydytoja oftalmologė Lina SOCEVIČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA

Greičiausiai jus kamuoja sausų akių sindromas. Tada akys pasidaro jautrios, peršti, nuo menkiausio dirgiklio (šviesos, vėjelio) gausiai ašaroja, dažnai rausta, niežti, ryte sunku atsimerkti, gali staiga smarkiai suskausti.

REKLAMA

Be to, akys netoleruoja kontaktinių lęšių, nuvargsta nedaug paskaičius, pažiūrėjus televizorių ar padirbus kompiuteriu.

Akys sausėja dėl įvairių priežasčių – sumažėjus ašarų gamybai, dėl hormoninių pokyčių, nuo kai kurių vaistų, ligų ar traumų. Sausėjančios akys turėtų būti vyresnio amžiaus žmonių liga,

bet jos požymius esame pajutę beveik kiekvienas – akis išsausina kompiuteriai, kondicionieriai, dirbtinis patalpų apšvietimas.

REKLAMA
REKLAMA

Akys ašaroja ir dėl kitų priežasčių. Pavasarį pacientus pas akių ligų specialistus atgena šienligė. Pradeda žydėti medžiai (beržai, kaštonai), pievų gėlės, tuomet jų žiedadulkėms alergiški žmonės skundžiasi paraudusiomis, ašarojančiomis akimis, niežuliu, patinusiais vokais. Tokiu atveju gali padėti priešalerginiai akių lašai, vaistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padidėjusiu akių jautrumu dažnas skundžiasi saulei pradėjus skaisčiau šviesti. Tuomet išėjus į dienos šviesą sunku žiūrėti, norisi prisimerkti, trinti akis. Dažniausiai ši bėda yra laikina – akys per kelias savaites prisitaiko.

Pajutus tokius požymius, patartina organizmą pastiprinti vitaminais, akių jautrumą mažinti dirbtinių ašarų lašais, vasarą nešioti akinius nuo saulės.

REKLAMA

Akis reikia saugoti ne tik nuo saulės spindulių. Pavasarį dirbant lauko darbus (medelius purškiant cheminiais tirpalais), tvarkant namų aplinką ar remontuojant, taip pat būtina užsidėti apsauginius akinius. Kas savaitę bent keliems pacientams reikia skubios pagalbos dėl į akis patekusių cheminių medžiagų, įstrigusių krislų. Cheminės medžiagos gali rimtai nudeginti akis ir visam laikui pabloginti regėjimą, o iškrapštyti svetimkūnį gali tik gydytojas.

REKLAMA

Akis reikia stiprinti geriant vitaminus, lašinant dirbtines ašaras. Taip pat būtina sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, tinkamai sutvarkyti darbo vietą, pasirūpinti tinkamu jos apšvietimu, kompiuterio monitoriaus kokybe, nešioti tinkamus akinius, nesimaudyti ežeruose su kontaktiniais lęšiais, reguliariai tikrinti akis pas akių ligų specialistą. Dažnai tuo susirūpiname tik tada, kai vargstančios akys atveda pas gydytoją. Tuomet pacientai nori vaistų nuo ligos, o yra tik akių nuovargis.

Akis galima pastiprinti ir valgant šviežius vaisius bei daržoves, tinkamiausios – morkos, brokoliai, mėlynės.

Pavargusioms akims gali padėti ir specialūs pratimai. Turbūt pastebėjote, kad mūsų organizmas pats padiktuoja, kaip reikia elgtis – pasėdėjus prie darbo stalo norisi atsistoti, pakelti rankas – pasirąžyti, keletą kartų pritūpti, pamasažuoti kaklą, pasukioti galvą, patrinti smilkinius, užmerkti, pavartyti akis ir lengvai paspausti akių obuolius, pažiūrėti pro langą į tolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų