• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutiniais dešimtmečiais džinsai atsirado kiekvieno žmogaus spintoje – aptempti, platėjantys, tiesūs – kokie tik labiausiai patinka.

Paskutiniais dešimtmečiais džinsai atsirado kiekvieno žmogaus spintoje – aptempti, platėjantys, tiesūs – kokie tik labiausiai patinka.

REKLAMA

Tačiau ar kada susimąstėte kam reikalingos mažos metalinės detalės, kurios dažnai būna kišenių kampuose?

Jeigu apie tai galvojote, tikriausiai padarėte išvadą, kad jos reikalingos tik dėl estetinių priežasčių. Visgi, pasirodo, kad jos turi ne tik paskirtį, bet ir pavadinimą, rašoma thesun.co.uk.

Šios sidabro ar vario spalvos detalės yra vadinamos kniedėmis. Jos, išradus džinsus 1873 metais, atliko labai svarbų vaidmenį. Kniedes pritaisydavo tose vietose, kuriose atsirasdavo didžiausia tikimybė iširti džinsams, pavyzdžiui, kišenių kampuose.

Jacobas Davisas ir Levi‘as Straussas, žymios džinsų kompanijos įkūrėjai, net patentavo šias kniedes, kaip kišenių atvėrimo palengvinimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pridėjus metalines kniedes darbo kelnėse, kurios anksčiau paprasčiausiai buvo mėlyni džinsai, buvo sukurtos patvaresnės kelnės dirbantiems vyrams“, – rašoma oficialiame jų įmonės puslapyje.

REKLAMA

Paaiškino, kam skirtas kaspinėlis ant kelnaičių

Kažkuriuo metu tikriausiai daugelis moterų pastebėjo nedidelį kaspinėlį, prisiūtą prie beveik kiekvienų moteriškų kelnaičių. Tačiau ar kada susimąstėte, kodėl jis ten? Greičiausiai, ne, bet atsirado žmonių, kuriems tai išsiaiškinti buvo itin įdomu.

Kelnaitės pirmą kartą pasirodė Renesanso laikais, siekiant palaikyti higieną, apsaugoti nuo šalčio ir išgelbėti moteris nuo „gėdos“, jei jos nukristų nuo arklio. Bet kada ant jų atsirado kaspinėliai?

Kaspinėlis ne vien dėl grožio

Vienas susidomėjęs vartotojas keliavo į „Reddit“ kad išsiaiškintų, kam jis reikalingas.

„Kodėl tiek daug kelnaičių turi tą mažą kaspinėlį centre? Iš kur atsirado ši tradicija?“, – klausė jis, o nemažai žmonių suskubo pasidalinti savo prielaidomis, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausia priežastis buvo ta, kad kaspinėlis neleido apatiniams nukristi, nes elastinė guma dar nebuvo išrasta.

Kitas vartotojas komentavo: „Dabar? Nes tai miela, moteriška, primena nekaltumą ir labai lengva atskirti, kuri pusė turi būti priekyje, kai skubate tamsoje.

Kalbant apie tradicijos šaknis? Tai atsirado dar iki elastinės gumos išradimo laikų, kai apatiniai buvo prilaikomi juostele, perverta per raištelius viršuje. Mažas kaspinėlis yra ta vieta, kur surišama juostelė ir, žinoma, ji yra priekyje, nes čia lengviausia jį surišti“, – aiškino vartotojas.

Padėjo lengviau susigaudyti

Tačiau tai ne vienintelė priežastis. Prieš šimtmečius, kol nebuvo išrasta elektra, moterys dažnai turėdavo keltis dar prieš aušrą ir rengtis tamsoje arba žvakių šviesoje. Taigi, kaspinėlis buvo naudojamas atskirti priekinę dalį nuo nugaros. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar kaspinėlis daugiau naudojamas kaip dekoracija. Vienas vartotojas komentavo: „Visada galvodavau, kam tas kaspinėlis reikalingas. Man jie visada atrodė kvaili, bet išmokau nekreipti į juos dėmesio. Buvo įdomu sužinoti, kodėl jie atsirado ant apatinių (kaip praktiškas būdas susirišti apatinius.“

„Velnias, tai man susprogdino smegenis“, – pridūrė kitas vartotojas, kuomet trečiasis atskleidė: „Visada juos nuimu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų