REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žydra ir Vaidas norėdami įsigyti savo namus pasirašė sutartį paskolai gauti, tačiau šeima liko be namo, be pinigų ir dar skolingi. Kaip jie pakliuvo į sukčių pinkles Žydra ir Vaidas papasakojo TV3 laidos „TV Pagalba“ studijoje.

Žydra ir Vaidas norėdami įsigyti savo namus pasirašė sutartį paskolai gauti, tačiau šeima liko be namo, be pinigų ir dar skolingi. Kaip jie pakliuvo į sukčių pinkles Žydra ir Vaidas papasakojo TV3 laidos „TV Pagalba“ studijoje.

REKLAMA

Šeima pasakojo, kad norėjo įsigyti savo namus ir jiems reikėjo paskolos, kadangi šeima yra didelė – ją gauti sunku. 

„Perėjome per visus bankus, esame 5 asmenų šeima ir nedavė mums paskolos būstui įsigyti, nes neužteko pajamų. Nepasakysiu tiksliai, iš kur būtent mes gavome tą numerį, bet paskambinome, pasikalbėjome – sakė, kad gali išsipirkti išperkamąja nuoma per 10 metų“, – kaip prasidėjo pažintis su sukčiais pasakojo Žydra. 

Šeimos paprašė 2160 eurų pradinio įnašo, kurį jie ir sumokėjo. Moteris pasakojo, kad jokios klastos neįtarė, nes viskas, jų akimis, buvo legalu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas buvo legalu, viskas buvo sutvarkyta. Mes patvirtinome notariškai pirkimo–pardavimo sutartį, viskas buvo gerai. 

Per 20 dienų jie turėjo pervesti pinigus pardavėjams. (Jie turėjo pervesti – aut. past.) 12 000 eurų ir atėjo ta diena, ir nėra“, – TV3 laidos „TV Pagalba“ studijoje pasakojo Žydra. 

REKLAMA

Susisiekus su paskolą pažadėjusia įmone Žydrai ir Vaidui buvo liepta palaukti savaitę, kol ateis pinigai. 

„Susitarėme su savininkais palaukti tą savaitę, savininkai įsileido į tuos namus. Po truputį leido tvarkytis, kai jau notariškai patvirtinome“, – pasakojo Vaidas. 

Šeima jau pradėjo tvarkytis, remontuoti namus, bet pinigų namo pardavėjai taip ir nesulaukė. 

„Praėjo savaitė, kita. Paskambinome – jie neatsako, vėliau perskambina ir taip tęsiasi iki pat šios dienos, kai įmonė jau nebeegzistuoja“, – visą situaciją aiškino vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Tada Žydra nusprendė susisiekti su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), kuri šeimai pranešė, kad jie nepirmieji, kuriuos ši įmonė apgavo. 

„Jie sako „nebejuokaukite su ta įmone, nes ji jau 200 žmonių apgavo“. Ir dabar jau pasisamdėme advokatus, nes mums reikalingi pinigėliai, aš jau neturiu, iš ko pasiskolinti. 

Jo tėvai paskolino, dar 2 tūkstančius esame susitaupę, bet dar lieka 3 tūkstančiai“, – apie tai, kiek šeima dar skolinga namo pardavėjams, pasakojo Žydra.

Moters teigimu, jei ne gera pardavėjų širdis, jie būtų likę be nieko. 

„Mes, kai iš Anykščių išėjome, atsakėme visko – darbai, mokyklos, poliklinikos. Visko mes atsisakėme, nes tikrai galvojome, kad viskas bus gerai šituose naujuose namuose. Jų geranoriškumas iki pat šiol yra“, – pasakojo Žydra. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima dėl sukčių apgaulės ne tik negali išmokėti visos namo kainos, bet taip pat prarado ir savo įneštus 2160 eurų. 

Advokatas Vygautas Molis teigė, kad Žydra ir Vaidas pasielgė naiviai ir turėjo pasiteirauti advokato, ar sutartis tvarkinga. 

„Sutartį, kad ir sudarai su UAB'u registruotu ir veikiančiu, nesunku nueiti pas advokatą ir pasiklausti, kaip ta sutartis“, – aiškino V. Molis. 

Tokios sutartys, advokato teigimu, turi būti dvišalės, o išnagrinėjus šį atvejį paaiškėjo, kad tai vienašalė sutartis. 

„Tai apgavystė. <...> Reikia kreiptis į policiją. Atitinkamai, kiek žinau, FNTT veda bylą ir reikia patiems domėtis. 

REKLAMA

Jei jau 200 įvykių yra padaryta, jau bankrotas bus atitinkamai. Reikia stoti į eilę kreditorių ir žiūrėti, kad byla nebūtų nutraukta“, – aiškino advokatas. 

Kaip šeimai sekasi tvarkytis su šia situacija, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3. 

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „TV Pagalba“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų