REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis lietuvių turi žemės ūkio paskirties žemės, joje vienus ar kitus pasėlius, laiko gyvulių. Nuo pirmadienio joms pradedamos mokėti tiesioginės išmokos. Jų dydis priklauso nuo to, kiek žemės turima ir kas joje auginama.

Daugelis lietuvių turi žemės ūkio paskirties žemės, joje vienus ar kitus pasėlius, laiko gyvulių. Nuo pirmadienio joms pradedamos mokėti tiesioginės išmokos. Jų dydis priklauso nuo to, kiek žemės turima ir kas joje auginama.

REKLAMA

Tiesioginės išmokos yra pagrindinė Europos Sąjungos paramos ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms priemonė.

Kaip aiškina Europos Komisija, išmokomis siekiama žemdirbystę padaryti pelningesne, užtikrinti maisto tiekimą, jo saugumą ir prieinamumą, kompensuoti ūkininkams tai, už ką nemoka rinkos – pvz., aplinkos saugojimą.

Tiesioginės išmokos mokamos iš ES lėšų, kurias ji surenka iš valstybių narių (taip pat ir Lietuvos). Paprastai kalbant, visi Europos mokesčių mokėtojai savo pinigais taip paremia ūkininkus ir žemės ūkio bendroves.

Pirmadienį ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei gyvulius, bus išmokėti apie 55,7 mln. eurų. Tiesioginių išmokų avansus turėtų gauti beveik 85 tūkst. pareiškėjų, praneša Žemės ūkio ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Vadinasi, vienam išmokų gavėjui bus išmokėta vidutiniškai po 655 eurus.

Tiesioginių išmokų avansas sudarys iki 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (Strateginis planas) priemones – 85 proc. skirtos paramos sumos.

REKLAMA

Ūkininkams, kurių pateiktose paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti, nuo spalio 16 d. pradedamos mokėti:

  • pagrindinė tiesioginė išmoka,
  • šios susietosios paramos avansinės išmokos – susietoji parama už vaisius, uogas ir daržoves atvirame grunte, susietoji parama už baltyminių augalų auginimą, susietoji parama už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai,
  • avansinės išmokos pagal KPP priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ veiklas.

Nuo lapkričio 1 d. planuojama pradėti mokėti:

REKLAMA
REKLAMA
  • avansines perskirstamosios pajamų paramos perskirstomosios pajamų paramos išmokas,
  • jaunojo ūkininko išmokas,
  • išmokas už pienines karves ir klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingas sistemas – kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiklą „Augalų kaita“, veiklą Tarpiniai pasėliai (už įsėlį / posėlį), veiklą „Sertifikuotos sėklos naudojimas“, veiklą „Trumpaamžių medingųjų augalų juostos“, veiklą „Daugiamečių žolių juostos“, ekologinę sistemą „Sodų ir uogynų tvarkymas gamtai palankiu būdu“, „Ariamųjų durpžemių keitimas pievomis“, „Eroduotos žemės keitimas pievomis“, „Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“ (už pievas),
  • avansines Ekologinio ūkininkavimo išmokas.

ES reglamentas įpareigoja valstybes nares avansines išmokas išmokėti nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d., tačiau NMA siekia, kad avansai būtų išmokėti kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likusi išmokų dalis bus pradedama mokėti nuo gruodžio 1 d., taip pat bus pradėta mokėti parama pagal:

  • kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiklą „Kraštovaizdžio elementų priežiūra“,
  • ekologinę  sistemą „Tausojanti vaisių, uogų ir daržovių programa (NKP)“,
  • KPP  priemonę „Su „Natura 2000“ ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“,
  • KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas:
  • „Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius“,
  • „Specifinių pievų tvarkymas“,
  • „Nykstančio paukščio meldinės nendrinukės buveinių saugojimas natūraliose ir pusiau natūraliose pievose“,
  • „Medingųjų augalų arba daugiamečių žolių juostos ar laukai ariamojoje žemėje“,
  • „Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje“,
  • „Melioracijos griovių šlaitų priežiūra“,
  • „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“,
  • „Dirvožemio apsauga“ už ankštinių augalų arba daugiamečių žolių auginimą.

Apie avanso mokėjimo terminus galima sužinoti ir paskambinus NMA bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841 (paspaudus spausti „1“). Robotas pateiks aiškią ir tikslią informaciją, jei pareiškėjas skambins iš paraiškoje nurodyto telefono numerio.

Pabandyk pats užauginti kokia nors produkcija,tai žynosi kiek kainuoja...
Šeriam bendrovės,tai visus generalinius ir direktoriukus ir jų artimuosius,o iš fondu atiduoti pinigų valdžia nesugeba,nes reikia ,,invalidus ir vargšus,,iš užsienio pribegusius šerti ,ar ne taip,užsienio kažkokioms kontoroms reikalingos bendrovės,tegul asmeniškai už savo kišenių ir šeria bei išlaiko
Kokia parama ,jeigu deklaruodavau tik 1ha ,o gaunant socialinę pašalpą tai atima visas išmokas už deklaruotas žemes.Keletą avių laikau ir jokios paramos .Vieni duoda kiti atima.Ačiū už tokią paramą Europos Sąjungai.Daugiau nedeklaruosiu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų