REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelyje tyrinėjama, kiek efektyvi yra pirmoji „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso dozė. Pasirodo, kad pasiskiepijus viena vakcinos doze, šansas užsikrėsti sumažėja 33 proc.

Izraelyje tyrinėjama, kiek efektyvi yra pirmoji „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso dozė. Pasirodo, kad pasiskiepijus viena vakcinos doze, šansas užsikrėsti sumažėja 33 proc.

REKLAMA

Gydytojas Nachmanas Ashas, vienas iš pagrindinių gydytojų, vadovaujančių koronaviruso krizės valdymui Izraelyje, sakė, kad pasiskiepijimas pirmąja vakcinos doze, nesumažino naujų užsikrėtimų skaičiaus tiek, kiek jis tikėjosi.

Vietinei radijo stočiai „Army Radio“ vyras pasakojo: „Daug žmonių užsikrečia laikotarpiu tarp pirmosios ir antrosios skiepo dozės.“

Imunitetui susidaryti gali prireikti 10 ar net daugiau dienų.

Izraelyje surinkti duomenys rodo, kad praėjus 14–21 d. po pasiskiepijimo pirmąja doze tikimybė susirgti sumažėja 33 proc.

Skiepas neužkerta kelio infekcijai

Kitas su koronavirusu dirbantis medikas sakė, kad tai yra labai geros naujienos, nors šis procentas yra mažesnis, negu tas, kurį nustatė britų tyrėjai. Pasak jų, po pirmosios vakcinos dozės, tikimybė pajausti Covid-19 simptomus sumažėja 89 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Izraelio skaičiavimuose nepateikiama jokių duomenų apie galimus vakcinos poveikius, jeigu antrąja vakcina yra paskiepijama praėjus 12-ai savaičių nuo pirmosios. Tokio laikotarpio pasiūlymas sukėlė daug ginčų Jungtinėje Karalystėje, kur nutarta antrąją vakcinos dozę suleisti žmonėms gerokai vėliau, nei rekomenduoja skiepų gamintojas. Taip siekiama paskiepyti kuo daugiau gyventojų.

REKLAMA

Izraelyje antroji dozė yra gaunama praėjus ne daugiau nei trims savaitėms po pirmosios. Per šį laikotarpį, geriausiu atveju, reikia minimalios apsaugos – o pati vakcina nėra skirta užkirsti kelią infekcijai, tik palengvinti ligos eigą ir sumažinti mirties tikimybę.

Po dviejų dozių – 95 proc. efektyvumas

Seras Patrickas Vallance‘as, Jungtinės Karalystės vyriausiasis patarėjas mokslo klausimais, sakė, kad jo nestebina tai, kad realiame gyvenime vakcinos yra mažiau efektyvios negu klinikiniuose tyrimuose.

Jis pridėjo, kad Britanija, vakcinavimo metu, turėtų labai atidžiai stebėti duomenis, kad pamatytų, koks yra vakcinos poveikis.

REKLAMA
REKLAMA

Daktaro N. Asho pastebėjimai buvo paviešinti tada, kai britai nusprendė pailginti laikotarpį tarp dviejų vakcinos dozių nuo trijų savaičių, iki 12-os, taip sukeldami mokslininkų pasipiktinimą.

„Pfizer“ duomenimis, apsauga nuo Covid-19 viruso susidaro praėjus maždaug 12-ai dienų po pirmos vakcinos, tačiau pasiskiepijus tik viena doze, tikimybė susirgti virusu sumažėja tik 52 proc. Pasiskiepijus abejomis dozėmis, vakcinos efektyvumas padidėja iki 95 proc.

Iki šiol nėra pateikta jokių įrodymų, kad viena vakcinos dozė išlieka efektyvi ilgiau nei tris savaites.

Dėl šios priežasties, JAV farmacijos kompanija atsisakė palaikyti britų sprendimą pakeisti vakcinavimo tvarką, nes nėra įrodymų, kad tai veiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų