Lietuvos vyrų futbolo rinktinė dar vienu pralaimėjimu baigė pasirodymą šių metų UEFA Tautų lygos C divizione.

Vokiečio Reinholdo Breu vadovaujami lietuviai išvykoje 0:1 (0:0) paskutinėmis akimirkomis nusileido Liuksemburgui. Pergalingą įvartį 88-ąją mačo minutę pelnė Gersonas Rodriguesas.

Pirmąjį šių ekipų susitikimą Vilniuje Liuksemburgas buvo laimėjęs 2:0.

Lietuviai jau prieš mačą žinojo, kad nepakils iš 1 grupės dugno. Per šešerias rungtynes Lietuvos rinktinė patyrė penkis pralaimėjimus ir sukrapštė vos tašką, kai kiek anksčiau šią savaitę namie 1:1 sužaidė su Farerų salomis.

Mūsų grupėje geriausiai pasirodė Turkijos futbolininkai, surinkę 13 taškų. Paskutiniame ture jie kiek netikėtai 1:2 nusileido farerams, kurie su 8 taškais liko treti. Liuksemburgas su 11 taškų įsitaisė antroje vietoje.

Liuksemburge pirmieji rimti pavojaus signalai prie lietuvių vartų įvyko sužaidus pusvalandį – pavojingas Danelio Sinani smūgis buvo blokuotas, o netrukus G. Rodriguesas sudrebino vartų konstrukciją.

Po kelių minučių aikštėje kilo aistros – Vykintas Slivka pastūmė varžovų trenerį ir gavo geloną kortelę. Lietuvis buvo nepatenkintas tuo, kad šis užlaikė kamuolį ir neleido greitai pratęsti atakos.

Prieš pat kėlinio pabaigą Dominykas Barauskas patyrė kelio traumą ir iš aikštės buvo išneštas tik su neštuvų pagalba.

Po pertraukos 61 min. G. Rodriguesas pasiuntė kamuolį į mūsų vartus, bet po VAR peržiūros teisėjai užfiksavo nuošalę.

78-ąją mačo minutę po keitimo žengė Saulius Mikoliūnas – tai jam tapo 100-uoju maču su Lietuvos vyrų rinktinės apranga.

Įvartis į mūsų vartus krito 88-ąją minutę – G. Rodriguesas po puikios varžovų atakos ir perdavimų atsidūrė vienas prieš vartininką ir galiausiai pasižymėjo.

Varžovai ilgiau kontroliavo kamuolį (54 proc. prieš 46), atliko daugiau smūgių (12 prieš 10), bet į vartų plotą lietuviai pataikė daugiau kartų – 3 prieš 1.