19
Japonija – Australija (nuotr. FIBA)

Antradienį bilietą į kitą pasaulio čempionato etapą sučiupo Australijos (2/1) rinktinė. Okeanijos atstovai pakankamai užtikrintai 109:89 įveikė šeimininkus japonus (1/2) ir garantavo sau vieta tarp 16 stipriausių pasaulio komandų.

19

E grupėje Australija užėmė antrąją vietą, į priekį praleisdami visus varžovus įveikusius vokiečius (3/0).

Ketvirti grupėje liko visus mačus pralaimėjusi Suomija (0/3).

Kaip ir tikėtasi, Australija mačą pradėjo sėkmingiau. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui jie turėjo jau 7 taškų persvarą prieš Japonijos rinktinę (16:9). Nors japonai kabinosi australams į kulnus, kėlinio pabaigoje komandas skyrė 8 taškai (25:17).

Prasidėjus antram kėliniui atstumas tarp komandų padidėjo iki dviženklio skaičiaus (27:17). Prabėgus pusei laiko Australija kėlinyje dominavo 16:6, o likus mažiau nei dviem minutėms australai jau turėjo triuškinančią persvarą (51:28).

Trečiajame kėlinyje australai dar labiau padidino savo atotrūkį ir vienu metu komandas skyrė net 27 taškai. Vis tik japonai rado jėgų savyje atsitiesti ir  kiek priartėjo. Po 30 min. kovos Okeanijos atstovai buvo priekyje 87:70.

Ketvirtajame kėlinyje savo žiūrovų palaikomi japonai bandė dar labiau priartėti, tačiau visi jų bandymai atsimušė į solidžią australų sieną.

Nugalėtojams Joshas Giddey pelnė 26, Xavieras Cooksas 24, Nickas Kay'us 13, Patty Milsas – 11 taškų.

Japonams, kuriems durys į kitą etapą užsidarė, net 33 taškus pelnė Joshua Hawkinsonas. Yuta Watanabe pridėjo 24.

Primename, kad Australija pirmajame mače užtikrintai 98:72 laimėjo prieš Suomiją, o antrajame po atkaklios kovos 82:85 nusileido vokiečiams.

Tuo tarpu Japonija pirmas grupės rungtynes 63:81 pralaimėjo Vokietijai, o antras laimėjo prieš Suomiją ištirpdę 18 taškų deficitą (98:88).